< sekcia Hokej

Švédi v dvojzápase proti nám so 17 hráčmi z SHL, zatiaľ len s 3 z KHL

Na snímke tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Vladimír Vůjtek. Foto: TASR

"Tre kronor" nastúpia proti zverencom Vladimíra Vůjteka v rámci Euro Hockey Challenge najskôr vo štvrtok v Trenčíne.

Bratislava 31. marca (TASR) - Tréner švédskej hokejovej reprezentácie Per Marts nominoval na blížiaci sa prípravný dvojzápas proti Slovensku 23 hráčov, z toho dvoch brankárov, ôsmich obrancov a trinástich útočníkov. "Tre kronor" nastúpia proti zverencom Vladimíra Vůjteka v rámci Euro Hockey Challenge najskôr vo štvrtok v Trenčíne a o dva dni neskôr aj v Bratislave.

Prvú zápasovú nomináciu Švédska v príprave na májové MS v Česku tvoria z veľkej časti hráči z klubov v SHL, pre ktorých sa sezónne pôsobenie už skončilo. Na Slovensku sa tak predstaví z najvyššej severskej sútaže až sedemnásť korčuliarov, pričom kvarteto hokejistov je z Färjestadu a rovnako štyria z HV 71 či Örebra. Z KHL má 61-ročný kormidelník k dispozícii zatiaľ len obrancu Staffana Kronwalla z Lokomotivu Jaroslavľ a dvojicu útočníkov Andreasa Thuressona z Čerepovca a Andreho Peterssona zo Soči.

"Tri korunky" mali už v utorok v pláne dva tréningy na bratislavskom ľade. Po jednom absolvujú ešte v stredu a vo štvrtok doobeda, následne sa presunú na zápas do Trenčína.

Nominácia Švédska na prípravné zápasy proti SR v Bratislave a Trenčíne:

brankári: Joel Lassinantti (Lulea), Fredrik Petterson Wentzel (Färjestad BK)

obrancovia: Staffan Kronwall (Lokomotiv Jaroslavľ), Calle Andersson (HC Lugano), Johan Motin, Viktor Ekbom (obaja Örebro), Niclas Andersen (Brynäs), Daniel Gunnarsson (Färjestad BK)

útočníci: Calle Ridderwall (HV 71), Per Aslund, Joakim Nygard (obaja Färjestad BK), Daniel Viksten (Örebro), Filip Sandberg (HV 71), Andre Petersson (HK Soči), Lucas Wallmark (Lulea), Martin Johansson (Örebro), Daniel Zaar (Lulea), Anton Bengtsson (HV 71), Andreas Thuresson (Severstaľ Čerepovec), Marcus Sörensen (Djugarden), Patrik Carlsson (HV 71)