TEL: Banská Bystrica utrpela doma s Trenčínom debakel 0:6

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Hokejisti Dukly Trenčín si pripísali na konto druhé víťazstvo v prebiehajúcom ročníku Tipos extraligy.

Banská Bystrica 7. októbra (TASR) - Hokejisti Dukly Trenčín si pripísali na konto druhé víťazstvo v prebiehajúcom ročníku Tipos extraligy. V piatkovom dueli 7. kola triumfovali na ľade HC´05 Banská Bystrica suverénne 6:0. Čisté konto zaznamenal kanadský brankár hostí Connor LaCouvee a pridal aj jednu asistenciu. Viliam Čacho sa blysol štyrmi bodmi (1+3). Dukla dosiahla až štyri góly v početnej výhode.

Dva góly a asistenciu si v drese Trenčanov pripísal Šimon Petráš. Jeho spoluhráč Viliam Čacho poslal hostí do vedenia v polovici prvej tretiny gólom v presilovke, v druhej časti pridali ďalšie zásahy Petráš a obranca Phil Pietroniro vo výhode piatich proti trom. Hladkú výhru Dukly spečatili v tretej tretine ešte Petráš, Kanaďan Rob Flick pri svojom debute v novom drese (celkovo mal v zápase bilanciu 1+2) a Marek Sloboda. Bystričania ukončili šnúru troch víťazstiev.

HC´05 Banská Bystrica - HK Dukla Trenčín 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)

Góly: 10. Čacho (Flick, Pietroniro), 25. Petráš (Sloboda, Hlaváč), 36. Pietroniro (Thelin), 46. Petráš (Čacho, LaCouvee), 57. Flick (Čacho, Petráš), 57. Sloboda (Čacho, Flick). Rozhodovali: Moller, Krajčík – Hajnik, Vyšný, vylúčení: 6:2 na 2 min, presilovky: 0:4, oslabenia: 0:0, 1983 divákov.

Banská Bystrica: Rahm (36. Belányi) – Björkung, Bačík, Luža, Holenda, Frídel, Ďatelinka, Ganz – Gašpar, Kontos, Bíreš – Bača, Sukeľ, Gabor – Urbánek, Tamáši, Kabáč – Výhonský, Sojka, Jendek

Trenčín: LaCouvee – Ozols, Nemčík, Pietroniro, Ulrych, Martiška, Starosta, Hlaváč – Petráš, Čacho, Sloboda – Thelin, Flick, Hudec – Belluš, Sojčík, Krajčovič – Stahoň, Gaťár, Vaňo