TEL: Košice zdolali domáci Liptovský Mikuláš 3:2, hrdinom Rogoň

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Hrdinom stretnutia bol Patrik Rogoň, ktorý zaznamenal dva góly Košičanov vrátane víťazného v 54. minúte.

Nové Zámky 7. októbra (TASR) - Hokejisti HC Košice triumfovali v piatkovom zápase 7. kola Tipos extraligy na ľade MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:2, keď otočili skóre v záverečnej desaťminútovke dvoma presnými zásahmi v priebehu 82 sekúnd. Pripísali si druhé víťazstvo za sebou.

Hrdinom stretnutia bol Patrik Rogoň, ktorý zaznamenal dva góly Košičanov vrátane víťazného v 54. minúte. Liptáci ešte osem minút pred koncom viedli 2:1, no napokon vyšli bodovo naprázdno. Košice sú napriek výhre v tabuľke naďalej na predposlednej priečke o skóre pred Trenčínom, Mikuláš je po troch prehrách v sérii na deviatej pozícii.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

16. Kalousek (Haluška), 38. Ventelä (Drábek, Kuru) – 18. Rogoň (Lamper), 53. Slovák (Southorn, Chovan), 54. Rogoň. Rozhodovali: Výleta, Novák – Gegáň, Valo, vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 700 divákov.

L. Mikuláš: Valent – Mesikämmen, Ventelä, Mezovský, Diakov, Hudec, Novajovský, Braun, Kapičák – Drábek, Kuru, Karsums – Kriška, Vähätalo, Handlovský – Michalík, Walega, Uhrík – Kalousek, Šmída, Haluška

Košice: Košarišťan – Olsson, Southorn, Ferenc, Novota, Šedivý, Deyl, Bartoš – Bartánus, Campbell, Leskinen – Watling, Slovák, Chovan – Lamper, Linet, Rogoň – Milý, Havrila, Jokeľ