< sekcia Hokej

Trénera hokejistov Bielu pozitívne testovali na koronavírus

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Jakub Kotian

Prítomnosť koronavírusu v jeho tele potvrdili nedeľné testy, po ktorých mu lekár nariadil domácu karanténu. Klub zároveň uviedol, že stav Törmänen je pomerne dobrý.

Biel 16. marca (TASR) - Trénera hokejistov Bielu Anttiho Törmänena pozitívne testovali na koronavírus. Vo švajčiarskom klube pôsobil počas sezóny 2019/2020 aj slovenský útočník Roman Karaffa. Ten v rozhovore pre hockeyslovakia.sk prezradil, že v nedávnom období bol v kontakte s Törmänenovým synom, nepociťuje však žiadne zdravotné ťažkosti.

"Trénera Törmänena som naposledy videl asi pred dvomi týždňami. Bol som však v kontakte s jeho synom, s ktorým som hral v juniorskom tíme. Zatiaľ som v poriadku," uviedol Karaffa pre hockeyslovakia.sk.

Aj najvyššia švajčiarska súťaž sa z prevencie pred šírením koronavírusu skončila predčasne. "Bol to očakávaný scenár a správne rozhodnutie. Koronavírus sa rýchlo šíri a dokáže byť nebezpečný. Počet ľudí s ochorením v krajine sa zvyšuje, ale koncom minulého týždňa nevládla panika. V obchodoch bolo dosť potravín, nič nechýbalo a ani som nepociťoval, že by sa dialo niečo neobvyklé. Obávam sa však, že chaos sa spustí," poznamenal.

Prítomnosť koronavírusu v tele Törmänena potvrdili nedeľné testy, po ktorých mu lekár nariadil domácu karanténu. Klub zároveň uviedol, že stav Törmänen je pomerne dobrý. Pre fínskeho trénera bola sezóna 2019/2020 tretia v pozícii hlavného kormidelníka Bielu.

Vo Švajčiarsku evidujú vyše 2200 prípadov ochorenia COVID-19, 18 ľudí zomrelo. Celosvetovo je v 162 krajinách/regiónoch potvrdených viac ako 174-tisíc prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, 6685 osôb mu podľahlo.