Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Třinec zdolal Zlín, Sparta prehrala doma s Brnom

Na snímke brankár Marek Čiliak Foto: TASR/Martin Baumann

Útočník Jozef Kováčik pridal ku gólu na 3:1 aj asistenciu pri presnom zásahu Lohornu.

Praha 2. apríla (TASR) - Hokejisti Třinca zdolali v prvom semifinále play off českej extraligy PSG Zlín na svojom ľade jednoznačne 4:0 a v sérii sa ujali vedenia 1:0 na zápasy.

Všetky štyri góly zaznamenali "oceliari" v druhej tretine v rozpätí pätnástich minút. V bránke domácich dostal pred slovenským reprezentantom Petrom Hamerlíkom prednosť Šimon Hrubec.

V druhom stredajšom stretnutí vyhrala Kometa Brno na ľade Sparty Praha 5:2 a ujala sa vedenia v sérii 1:0 na zápasy. Na triumfe hostí sa podieľali aj slovenskí hokejisti. Brankár Marek Čiliak kryl 30 striel Pražanov a útočník Jozef Kováčik pridal ku gólu na 3:1 aj asistenciu pri presnom zásahu Lohornu.

prvé zápasy semifinále play off českej extraligy:
HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 4:0 (0:0, 4:0, 0:0)
Góly: 22. Trončinský, 26. Růžička, 31. Polák, 37. Polák
/stav série: 1:0/

Sparta Praha - Kometa Brno 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Góly: 28. Hlinka, 56. Buchtele - 14. Zohorna, 27. Svoboda, 35. KOVÁČIK, 52. Zohorna (KOVÁČIK), 57. Hruška