Sobota 4. máj 2024Meniny má Florián

Turnaj piatich krajín: Naša hokejová 18-ka podľahla Fínsku

Ilustračné foto. Foto: TASR - František Iván

Druhý zápas vo švajčiarskom Zuchwile nedokázali Slováci otočiť ani po predĺžení a samostatných nájazdoch.

Zuchwil 27. decembra (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov prehrali vo svojom druhom zápase na Turnaji piatich krajín vo švajčiarskom Zuchwile s Fínskom 3:4 po predĺžení a samostatných nájazdoch.

sumár:
Fínsko 18 - SLOVENSKO 18 4:3 pp a sn (0:0, 1:0, 2:3 - 0:0, 1:0)
Góly: 12. Tammela, 33. Korhonen, 35. Kotkaniemi, rozh. nájazd Ikonen - 46. Fafrák, 50. Hrehorčák, 57. Havrila

Povedali po zápase
Norbert Javorčík, tréner SR 18 (zdroj: hockeyslovakia.sk):
"Proti vysokofavorizovaným Fínom sme odohrali zápas organizovanejšie než duel v pondelok proti Čechom. V prvej polovici mali prevahu Severania, ale v druhej sme boli iniciatívnejším my a častejšie sme zamestnávali obranu súpera. Chlapcom patrí veľká pochvala, že zo stavu 2:3 dokázali vyrovnať a opäť dostať stretnutie do predĺženia. V ňom sme mali vynikajúcu možnosť pri presilovke 4 na 3 rozhodnúť, vypracovali sme si aj ďalšie šance, ale nezakončili sme ich gólom. V samostatných nájazdoch boli Fíni istejší. Prístup každého jedného z našich hráčov bol na vysokej úrovni, no dnes sa k tomu pridružilo aj zlepšenie v spomínanej organizácii hry, čiže bolo to nielen o srdiečku, ale aj o kvalite v technicko-taktických zručnostiach."