Streda 17. apríl 2024Meniny má Rudolf

USA sa vytrápili s Kazachstanom, rozhodli až v predĺžení

Americký obranca Jeff Petry (vľavo) a kazašský útočník Konstantin Romanov v zápase USA - Kazachstan na MS 2014 v ľadovom hokeji v B-skupine v Minsku v piatok 16. mája 2014. Foto: TASR/AP

Američania odohrajú ďalší zápas v nedeľu o 15.45 SELČ proti Fínsku, Kazachstan sa v sobotu o 19.45 stretne so Švajčiarskom.

Minsk 16. mája (TASR) - Hokejisti USA zdolali v piatkovom zápase MS v Minsku Kazachstan 4:3 po predĺžení a v tabuľke B-skupiny majú osem bodov. Ich súper zostáva so ziskom dvoch bodov na poslednom mieste skupiny.

Hráči Kazachstanu nastúpili proti favoritovi odvážne a v prvej časti si vypracovali niekoľko šancí. V 15. minúte sa dostali do vedenia, keď Starčenko využil presilovku. V 19. minúte vyrovnal Smith, ktorý dorazil vlastnú strelu. Krátko po prvej prestávke získali Kazachovia tesný náskok späť, úspešným strelcom bol v 22. minúte Romanov. Američania znovu odpovedali, o dve minúty neskôr využil presilovku tvrdou strelou Jones. Tretí gól USA pridal počas signalizovaného trestu v 36. minúte Donovan - 3:2. V 42. minúte nepremenil Romanov trestné strieľanie. Zmätok v obrane Američanov využil v 53. minúte Starčenko a za stavu 3:3 sa muselo predlžovať. Víťazný gól Američanov strelil v 62. minúte obranca Jones.

B-skupina:

USA - Kazachstan 4:3 pp (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 19. Smith (Nelson, Jones), 24. Jones (Smith), 36. Donovan (Gaudreau), 62. Jones (DeKeyser, Gaudreau) – 15. Starčenko (Upper, Dallman), 22. Romanov (Panšin, Lakiza), 54. Starčenko (Antropov). Rozhodcovia: Nord (Švéd.), Sidorenko (Biel.) – Fluri (Švajč.), Lederer (ČR), vylúčení na 2 min.: 4:7, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 10.779 divákov.

USA: Thomas – Dekeyser, Jones, Gardiner, Petry, Murphy, McCabe, Donovan – Johnson, Nelson, Smith – Gaudreau, Miele, Abdelkader – J. Hayes, Trocheck, Mueller – K. Hayes, Stapleton, Shore – Wingels

Kazachstan: Ivanov – Blochin, Dallman, Semjonov, Lakiza, Savčenko, Litvinenko, Vasilčenko, Kazancev – Starčenko, Antropov, Rymarev – Romanov, Upper, Puškarev – Polišuk, Gavrilin, Krasnoslobodcev – Panšin, Spiridonov, Rymarev.