Višňovský bol jeden zo strojcov víťazstva ostrovanov nad Buffalom

Ľubomír Višňovský sa raduje z gólu v sieti Buffala. Foto: TASR/AP

Boston Bruins na čele so slovenskými obrancami Chárom a Meszárošom vyhral ôsmy zápas v rade.

New York 16. marca (TASR) - Hokejisti Bostonu zvíťazili v sobotňajšom zápase zámorskej NHL nad Carolinou 5:1 a natiahli svoju víťaznú sériu už na osem duelov v rade. Dva presné zásahy zaznamenal veterán Jarome Iginla, pri troch góloch asistoval český útočník David Krejčí a Bruins si triumfom upevnili postavenie na čele Východnej konferencie.

"Výkony z posledných zápasov ma samozrejme tešia. Nesmieme sa však uspokojiť a musíme naďalej tvrdo pracovať, veď najdôležitejšia časť sezóny ešte len príde. Určite sú v našej hre nedostatky, ktoré musíme zlepšiť," povedal tréner Bostonu Claude Julien.

Kapitán domácich Zdeno Chára nedokázal skórovať v treťom súboji za sebou, do štatistík si namiesto toho zapísal dva plusové body. Jeho krajan a spoluhráč Andrej Meszároš tentoraz do zápasu nezasiahol a duel sledoval z tribúny v roli diváka. V drese hostí bol druhým najvyťaženejším hráčom Andrej Sekera, ktorý strávil na ľade 22 minút. Domáceho brankára Tuukku Raska ohrozil jednou strelou a zaznamenal aj mínusový bod.

Konkurent Bostonu v boji o líderské postavenie na Východe Pittsburgh stráca na "medveďov" po sobote tri body, keď na ľade Philadelphie nestrelil ani gól. Flyers triumfovali 4:0, štvrté čisté konto v sezóne si pripísal Steve Mason, ktorý zneškodnil všetkých 25 pokusov hostí.

"Zo zápasu sa musíme poučiť a podobným chýbam sa vyvarovať. Súper nás predstihol vo všetkých herných činnostiach. Verím, že v nedeľu to bude iný zápas," uviedol kapitán hostí Sidney Crosby, ktorý mal po zápase na svojom konte až tri mínusové body. Oba tímy sa stretnú spolu opäť v nedeľu v Pittsburghu.

Veľkú zásluhu na víťazstve New York Islanders v súboji s Buffalom 4:1 mal Ľubomír Višňovský. Ofenzívny obranca sa podieľal na troch góloch domácich, keď asistoval pri presných zásahoch Kyla Okposa, Ryana Stromeho a Cala Clutterbucka. Tridsaťsedemročný obranca tak v 23 dueloch prebiehajúcej sezóny nazbieral dovedna jedenásť bodov za tri góly a osem asistencií. Buffalo zaznamenalo už piatu prehru v rade.

Marián Gáborík odohral v súboji proti Anaheimu viac ako 20 minút a so štyrmi strelami bol druhým najaktívnejším hráčom Los Angeles. Ani on, rovnako ako zvyšok tímu, však nenašli recept na výborný výkon hosťujúceho brankára Frederika Andersena. Náhradný gólman "káčerov" kryl 37 z 38 streleckých pokusov domácich a mal leví podiel na víťazstve 2:1. Anaheim si tak poistil druhé miesto v Západnej konferencii.

St. Louis od angažovania brankára Ryana Millera, ktorý prišiel k "bluesmanom" začiatkom marca z Buffala, v riadnom hracom čase ešte neprehrali. V sobotu zvíťazili aj na ľade Nashvillu, tentoraz v pomere 4:1 a poistili si vedenie v celej súťaži.

Dramatický priebeh malo kanadské derby Montreal - Ottawa. V bránke domácich stál prvýkrát od návratu z olympijského turnaja v Soči Carey Price, Peter Budaj tak zostal pripravený na lavičke v roli náhradníka. Hostia viedli po góle Clarka MacArthura v 46. minúte už 4:1, ale Canadiens sa v závere vypli k mohutnému finišu. Tri a pol minúty pred koncom tretej dvadsaťminútovky skóroval Lars Eller, na rozdiel jediného gólu znížil o 90 sekúnd neskôr Brian Gionta. Presným zásahom sekundu pred záverečným klaksónom poslal duel do predĺženia David Desharnais a dokonalý obrat Montrealu zavŕšil v 2. minúte nadstaveného času jeho spoluhráč Francis Bouillon.

"Bol to možno najdôležitejší gól v mojej kariére. Som rád, že som prispel k víťazstvu tímu takýmto spôsobom," tešil sa 38-ročný Bouillon, ktorý mal pred sobotňajším duelom v 763 stretnutiach v kariére na konte 30 presných zásahov.

Tampa Bay zdolala New Jersey 3:0, piate čisté konto v sezóne zaznamenal brankár Ben Bishop. Richard Pánik sa nezmestil do nominácie na duel proti Devils a stretnutie sledoval z tribúny ako divák.

sumáre:

BOSTON - CAROLINA 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)

Góly: 16. Lučič (Krejčí), 38. Iginla (Lučič, Krejčí), 53. Kelly (Krejčí, Hamilton), 54. Iginla (Miller, Lučič), 60. Krug (Söderberg, Campbell) - 44. Siomin (Staal). Brankári: Johnson - Ward, strely na bránku: 41:30

PHILADELPHIA - PITTTSBURGH 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Góly: 4. Hartnell (Giroux, Simmonds), 9. Read (Couturier), 34. Lecavalier (L. Schenn, Grossman), 40. Read (Couturier, Giroux). Brankári: Mason - Fleury, strely na bránku: 40:25

MONTREAL - OTTAWA 5:4 pp (1:1, 0:1, 3:2 - 1:0)

Góly: 1. Briere, 57. Eller (Gionta, Subban), 58. Gionta (Subban, Eller), 60. Desharnais (Subban, Markov), 62. Bouillon (Pacioretty, Desharnais) - 4. Spezza (MacArthur, Karlsson), 28. Smith (Karlsson), 42. Hemský (Spezza), 46. MacArthur (Turris, Ryan). Brankári: Price - Lehner, strely na bránku: 48:34

TAMPA BAY - NEW JERSEY 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 33. Crombeen (Kostka, Filppula), 37. Kostka (Palát, Filppula), 37. Thompson (Brown.). Brankári: Bishop - Broudeur, strely na bránku: 32:23

NY ISLANDERS - BUFFALO 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Góly: 4. Nielsen (Lee, Okposo), 18. Okposo (Nelson, Višňovský), 42. Strome (Martin, Višňovský), 58. Clutterbuck (Višňovský, Hickey) - 41. Ennis (Stafford, Ehrhoff). Brankári: Nilsson - Enroth, strely na bránku: 37:34

NASHVILLE - ST. LOUIS 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Góly: 37. Nystrom (Sissons, Gaustad) - 12. Berglund, 23. Berglund (Ott, Polák), 28. Tarasenko (Oshie, Pietrangelo), 49. Steen (Schwartz, Backes). Brankári: Rinne - Miller, strely na bránku: 31:26

MINNESOTA - COLUMBUS 1:2 pp a sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 44. Pominville (Parise, Suter) - 40. Prout (Johnson, Calvert), rozhod. nájazd Johansen. Brankári: Kuemper - Bobrovskij strely na bránku: 33:29

PHOENIX - CALGARY 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

Góly: 5. Summers (Korpikoski, Moss), 10. Klinkhammer (Bissonnette, Yandle), 49. Doan (Yandle, Vermette) - 28. Glencross (Cammalleri, Monahan), 36. Backlund (Cammalleri, Monahan). Brankári: Smith - Ortio, strely na bránku: 26:31

LOS ANGELES - ANAHEIM 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 32. Toffoli (Stoll, Martinez) - 14. Jackman (Perreault, Beleskey), 33. Maroon (Palmieri, Lindholm). Brankári: Jones - Andersen, strely na bránku: 38:20

Zdeno Chára (Boston) 23:36 0 0 0 2 2 0

Andrej Sekera (Carolina) 22:00 0 0 0 -1 1 0

Ľubomír Višňovský (NY Islanders) 20:49 0 3 3 3 1 0

Marián Gáborík (Los Angeles) 20:20 0 0 0 -1 4 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/