< sekcia Hokej

Zomrel reprezentačný lekár Vladimír Lupták, 14. september čiernym dňom

Vladimír Lupták Foto: TASR/Michal Svítok

Vladimír Lupták prehral boj s dlhou a ťažkou chorobou. Jeho poslednou veľkou akciou pri národnom tíme boli februárové ZOH v Soči.

Bratislava 15. septembra (TASR) - Vo veku 50 rokov podľahol v nedeľu zákernej chorobe lekár slovenskej hokejovej reprezentácie Vladimír Lupták.

Smutnú informáciu priniesli oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) ako aj oficiálne internetové stránky HC Slovan Bratislava.

Deň 14. september sa tak negatívne zapíše do histórie, keďže na život si siahol bývalý reprezentant a majster sveta z Göteborgu Miroslav Hlinka.

Lupták prehral boj s dlhou a ťažkou chorobou. Jeho poslednou veľkou akciou pri národnom tíme boli februárové ZOH v Soči.

Kariéru hokejového lekára odštartoval v roku 2000 v Slovane Bratislava, kde zotrval ďalších sedem rokov. S "belasými" sa ako člen realizačného tímu tešil z piatich majstrovských titulov. Odborne sa špecializoval v oblasti športovej traumatológie, jeho hlavným zameraním boli artroskopické operácie kĺbov.

"Dnes zomrel niekto, koho som si nesmierne vážila, a nielen ako lekára - odborníka, ale predovšetkým ako človeka. Niekto, kto tu bol vždy pre mňa a po kom ostane v mojom srdci navždy prázdne miesto. Ďakujem za všetko, Doki! Už teraz chýbate, a tak veľmi," napísala na sociálnej sieti slovenská tenistka Dominika Cibulková. VIAC TU

V nedeľu 14. septembra si vzal život bývalý reprezentačný center Miroslav Hlinka. Ten sa obesil na balkóne banskobystrického hotela, v ktorom býval počas vykonávania funkcie asistenta trénera miestneho extraligistu HC'05 Banská Bystrica.

V rámci tragickej nedele slovenského hokeja spáchal samovraždu aj bývalý hokejista MHK Dubnica nad Váhom Miroslav Kováčik. Pre TASR to potvrdil prezident dubnického klubu Tibor Paksi.