Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Kopitar daroval gól Gáboríkovi, Ovečkin vzal Bondrovi rekord VIDEO

Gáborík skóruje do prázdnej bránky. Foto: TASR

Pre ruského kanoniera to bol už 74. víťazný gól v drese Capitals.

New York 13. januára (TASR) - Hokejisti Washingtonu zdolali v zámorskej NHL na svojom ľade Colorado 2:1 vďaka presnému zásahu Alexandra Ovečkina. Pre ruského útočníka to bol už 74. víťazný gól v drese Capitals, čím sa dostal na čelo historickej tabuľky klubu pred Slováka Petra Bondru.

Ovečkin rozhodol o triumfe Washingtonu na konci druhej tretiny svojim 22. gólom v sezóne. Brankár Braden Holtby sa na víťazstve podieľal 31 úspešnými zákrokmi. Colorado prerušilo trojzápasovú sériu duelov s plým bodovým ziskom.

Philadelphia si doma poradila s Tampou Bay 7:3, najvýraznejšie sa pod to s bilanciou 1+2 podpísal švajčiarsky obranca Mark Streit. "Letci" rozhodli v druhej časti hry, v ktorej zaznamenali až päť gólov. Český útočník Jakub Voráček si vďaka presnému zásahu a asistencii upevnil post lídra kanadského bodovania celej súťaže.

Slovenský hokejista Marián Gáborík spečatil v noci na utorok triumf Los Angeles v zámorskej NHL nad Torontom. Domáci vyhrali 2:0, poistku pridal minútu pred koncom gólom do prázdnej bránky Gáborík, pre ktorého to bol 14. gól v sezóne. Gól mu daroval ako na zlatom podnose slovinský spoluhráč Anze Kopitar.

Gáborík bol na ľade pri oboch góloch svojho tímu a zaznamenal dva plusové body. Celkovo odohral takmer šestnásť minút a na bránku súpera vyslal tri strely. Jeho krajan v drese Toronta Richard Pánik sa pri minutáži 18:34 zapísal do štatistík štyrmi strelami a mínusovým bodom.

Sumáre NHL:

WASHINGTON - COLORADO 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 8. Beagle (Chimera, Wilson), 38. Ovečkin (Brouwer, Bäckström) - 31. Tanguay (Iginla, Barrie). Brankári: Holtby - Varlamov, strely na bránku: 38:32, 18.506 divákov

PHILADELPHIA - TAMPA BAY 7:3 (2:1, 5:1, 0:1)
Góly: 7. VandeVelde (Schenn, Giroux), 17. Umberger (Read, Coburn), 22. Voráček (Streit, Giroux), 23. Bellemare (VandeVelde, Del Zotto), 28. Streit (Schenn, Simmonds), 29. Schenn (Streit, Voráček), 36. Raffl (Laughton, Simmonds) - 11. Stamkos (Johnson, Stralman), 36. Boyle (Paquette, Stralman), 42. Callahan (Drouin, Filppula). Brankári: Zepp - Nabokov (23. Bishop), strely na bránku: 25:24, 19.598 divákov

LOS ANGELES - TORONTO 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 1. Kopitar (Doughty, Carter), 59. GÁBORÍK (Kopitar, Carter). Brankári: Jones - Bernier, strely na bránku: 20:19, 18.230 divákov

Richard Pánik (Toronto) 18:34 0 0 0 -1 4 0

Marián Gáborík (Los Angeles) 15:53 1 0 1 +2 3 0

(legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty)