Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

V zápase so Slovinskom rozhodli Nóri v presilovkách

Zľava Nór Andreas Martinsen, Slovinec Žiga Jeglič pred bránkou slovinského brankára Roberta Kristana v zápase B-skupiny Slovinsko - Nórsko na MS v hokeji 2015 v Ostrave 8. mája 2015. Foto: TASR/AP

Nóri narazia najbližšie v sobotu o 20.15 h na Dánsko.

Ostrava 8. mája (TASR) - Nórski hokejisti zdolali v piatkovom súboji B-skupiny MS v Ostrave Slovinsko 3:1 a zvýšili tak svoje šance na postup zo skupiny. Severania triumfovali vďaka úspešným presilovkám, v ktorých dali všetky svoje góly.

Nóri narazia najbližšie v sobotu o 20.15 h na Dánsko, Slovinci odohrajú ďalší zápas v nedeľu o 16.15 h proti USA.

Nóri boli od začiatku aktívnejší a udreli v 9. minúte. Thoresen využil prvú presilovku v zápase už za deväť sekúnd, keď šikovne tečoval strelu M. Olimba z ľavého kruhu. Nórske početné výhody udávali tón duelu aj v ďalšom priebehu. V 21. minúte síce Slovinci znížili, keď Kopitar pekne vysunul Muršaka a ten pred brankárom Haugenom nezaváhal, no o ďalšie dve minúty znovu viedli severania. Druhú presilovku premenil na gól Bastiansen, ktorý trafil spomedzi kruhov. Nóri uspeli v početnej výhode aj do tretice krátko pred koncom druhého dejstva. M. Olimb nabil Holösovi a ten sa presadil delovkou od modrej čiary - 3:1. Slovinci si v tretej tretine nedokázali vypracovať potrebný tlak a tak zaknihovali piatu prehru na šampionáte.

B-skupina (Ostrava)

Slovinsko - Nórsko 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Góly: 21. Muršak (Kopitar, Kranjc) - 9. Thoresen (M. Olimb, Holös), 24. Bastiansen (K.A. Olimb, Sörvik), 39. Holös (M. Olimb, Thoresen). Rozhodovali: Stricker (Švaj.), Vinnerborg (Švéd.) – Dahmen (Švéd.), Semjonov (Est.), vylúčení: 5:2 na 2 min., presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 8812 divákov (vypredané).

Slovinsko: Kristan – Kranjc, Kovačevič, Gregorc, Robar, Pretnar, Vidmar, Štebih, Tavželj - Muršak, Kopitar, Urbas – Jeglič, Tičar, Sabolič – Razingar, Mušič, Pance - Verlič, Rodman, Ograjenšek

Nórsko: Haugen - Holös, Tollefsen, Nörstebö, Trygg, Bonsaksen, Sörvik, Ödegaard - M. Olimb, Ask, Thoresen - Rosseli Olsen, K.A. Olimb, Martinsen - Forsberg, Bastiansen, Trettenes - Röymark, Stene, Roest - Dahlström
Hlasy po zápase (iihf.com):
Mathias Olimb, útočník Nórska: "Na presilovkách som zvyčajne s Andreasom Martinsenom ako v Düsseldorfe, no dnes sme boli každý v inej. Ale je dobré, že sme aj tak dokázali dať nejaké góly v presilovkách."

Robert Kristan, brankár Slovinska: "Veríme si a stále veríme aj v to, že vyhráme nejaké zápasy. Zostávajú nám ešte dva. Potrebujeme viac striel na bránku, cloniť tam a možno nejaký škaredý teč, aby sme sa dostali do zápasu."

8. Slovinsko 5 0 0 0 5 7:19 0

/počet zápasov, víťazstvá v riadnom čase, víťazstvá v nadstavbe, prehry v nadstavbe, prehry v riadnom čase, skóre, body - prvé štyri tímy do štvrťfinále, posledný opúšťa elitnú kategóriu/