Hokej

NHL: Sekerov Dallas zdolal LA, Edmonton a San Jose stále stopercentní

Na čele Západnej konferencie figuruje Edmonton, ktorý uspel na ľade Vegas 5:3 a z úvodných piatich stretnutí sezóny vyťažil maximálny možný počet 10 bodov.

Hudáček strelil ďalšie dva góly, pomohol Luganu k zisku bodu

Fanúšikovia Lugana zvolili Hudáčka druhýkrát za sebou za Hráča zápasu.

HK Trnava zvíťazila nad tímom Vlci Žilina pp a sn v 11. kole

V piatkovom zápase 11. kola SHL zdolal HK Gladiators Trnava tím Vlci Žilina 3:2 po samostatných nájazdoch.

Nitra zdolala HC Nové Zámky pp v 10. kole Tipos extraligy

V 22. minúte takmer Hatala prekonal O’Connora, ale ten reflexívne zastavil puk pred bránkovou čiarou. ,aktualizované

Nitra v 10. kole natiahla víťaznú sériu, rozhodol Hrnka

Hráči spod Zobora vyhrali 3:2 po predĺžení a víťaznú šnúru natiahli už na šesť stretnutí.

B. Bystrica otočila skóre v 3. tretine a v L. Mikuláši vyhrala 2:4

Obrat naštartoval v 47. min Žiak presnou strelou do horného rohu brány. Víťazný gól strelil v 54. min americký útočník Berger.,aktualizované

Hráči HK Spišská Nová Ves nestačili na HC Košice v 10. kole

Východoslovenské derby sa hralo naposledy medzi Spišskou Novu Vsou a Košicami 12. februára 2010.,aktualizované

Třinec porazil České Budějovice v 16. kole českej ligy

Úradujúci majstri sa tak udržali sa na čele tabuľky.

HK Skalica zdolal Spartak Dubnicu v 11. kole SHL

V piatkovom zápase 11. kola Slovenskej hokejovej ligy vyhral HK iClinic Skalica nad Spartakom Dubnica.

Hokejisti Dukla Ingema Michalovce podľahli HC GROTTO Prešov v 10. kole

V 11. minúte mohol skóre otvoriť domáci Chalupa, ale brankár Bespalov mu pohotovým zákrokom nedoprial radosť.

ZOH2022: Slovenky odštartujú záverečnú prípravu s 27 hráčkami

V nominácii figuruje štrnásť hokejistiek, ktoré sú počas ročníka súčasťou projektu centralizovanej prípravy v HC ŠKP Bratislava.

New Jersey podľahlo Washingtonu, Slováci na oboch stranách bez bodov

Hráči New Yorku Islanders prehrali v Columbuse 2:3 po predĺžení, Zdeno Chára odohral v drese ostrovanov 18,5 minúty s mínusovým bodom.,aktualizované

Admiral Vladivostok zvíťazil v Chabarovsku

Líder Západnej konferencie SKA Petrohrad nemal komplikácie s Červenou hviezdou Kchun-lun a zdolal ju 7:0.,aktualizované

Hokejisti HC Slovan Bratislava zdolali na domácom ľade HK Poprad 2:1

Kapitán Slovana Michal Sersen si pred úvodným buly prevzal dres s číslom 656, ktoré odkazuje na jeho rekord v počte odohratých zápasov v drese bratislavského klubu.,aktualizované

V DEL rastie počet pozitívnych prípadov, liga odložila niektoré zápasy

V nedeľu sa neodohrá duel medzi Red Bull Mníchov, ktorý má niekoľko pozitívnych hráčov, a majstrovským Eisbären Berlín.

Fínsky útočník Leskinen absolvuje mesačnú skúšku v HKM Zvolen

Pre 26-ročného krídelníka ide o prvé pôsobisko mimo Fínska.

West Ham a Rapid Viedeň dostali za fanúšikov pokutu 60.000 eur

Fanúšikovia rakúskeho klubu majú navyše zakázané cestovať na štadión súpera na jeden duel.

Lietadlo s hráčmi Amuru muselo po 20 minútach núdzovo pristáť

Do Chabarovska sa tím vrátil s osemhodinovým oneskorením oproti pôvodnému plánu.

Banská Bystrica chce v decembri hrať už doma

Hráči HC '05 v úvode extraligového ročníka hrajú všetky zápasy na klziskách súperov.

Thornton dostal od NHL maximálnu možnú pokutu

Štyridsaťdvaročný Thornton prišiel na Floridu pred sezónou ako voľný hráč, v prvých troch zápasoch ročníka nebodoval.

Anisimov sa po 13 rokoch v NHL vrátil do Lokomotivu Jaroslavľ

V NHL odohral celkovo 814 zápasov, v ktorých dosiahol bilanciu 188 gólov, 205 asistencií (393 bodov).

Ramsay potvrdil, že na Nemeckom pohári dostanú šancu nové mená

Turnaj v Nemecku bude prvý z dvojice prípravných podujatí pred zimnou olympiádou. Do konca roku čaká slovenskú reprezentáciu ešte Švajčiarsky pohár.

Bučnevič dostal za hlavičku na Crousea dvojzápasový dištanc

Bučnevič zaznamenal v prvých dvoch stretnutiach sezóny gól a asistenciu, skóroval aj do siete Arizony pred tým, než putoval predčasne pod sprchy.

Hossa sa vráti do Chicaga, Blackhawks si ho uctia na ceremoniáli

Hossu mali do hokejovej Siene slávy uviesť už minulý rok, ale slávnostný akt vtedy zmarila pandémia koronavírusu.

Legendárny útočník Bossy má rakovinu pľúc

V play off mal v 129 zápasoch bilanciu 85 gólov a 75 asistencií.

Hudáček sa pri debute za Lugano zaskvel dvoma gólmi

Hudáček sa podľa hlasovania fanúšikov Lugana stal mužom zápasu. Odohral viac ako 15 minút, mal dva plusové body, tri strely a dvakrát sedel na trestnej lavici.

KHL: Magnitogors zvíťazil v Rige po nájazdoch

Dinamo Riga - Metallurg Magnitogorsk 4:5 pp a sn

Čerešňák prispel dvoma asistenciami k víťazstvu Plzne nad Spartou

Domáci po dvoch tretinách prehrávali 1:3, no v treťom dejstve dali štyri góly a tešili sa z triumfu.

V Mníchove je už 16 hokejistov nakazených koronavírusom

Prvé prípady koronavírusu sa v mníchovskej kabíne vyskytli v sobotu a neuskutočnilo sa ani nedeľné stretnutie s Norimbergom.

Domi má zlomené rebro, Columbusu bude chýbať niekoľko týždňov

Kanaďan prišiel do Columbusu vlani v októbri z Montrealu výmenou za Josha Andersona, predtým hral v profilige aj za Arizonu.

Ruská hokejová federácia nesúhlasila s Kovaľčukom ako manažérom na ZOH

O vymenovaní generálneho manažéra informoval v pondelok na tlačovej konferencii tréner reprezentácie Alexej Žamnov.

HKM Zvolen angažoval amerického útočníka Kriegera

Jeho doterajšia kariéra sa odvíjala v nižších zámorských súťažiach, no v ročníku 2019/2020 pôsobil v druhej najvyššej švédskej súťaži v drese Västerviks IK.

Krídelník Tampy Kučerov utrpel zranenie v dolnej časti tela

Kučerov vynechal v predchádzajúcom ročníku celú základnú časť, po operácii bedra sa zapojil do diania v play off a pomohol Tampe k obhajobe Stanleyho pohára.

Hrivík prispel asistenciou k víťazstvu Torpeda Nižnij Novgorod

Tím vzhral nad Avtomobilistom Jekaterinburg 4:3.

Novým trénerom Ruska bude napokon Žamnov, zbornú povedie na ZOH

Na ZOH 2018 v Pjongčangu, kde chýbali hráči zo zámorskej NHL, štartovala zborná pod hlavičkou Olympijských športovcov z Ruska a dobyla titul po finálovom triumfe nad Nemeckom.,aktualizované

Odvolanie HC Slovan Bratislava neprijali

Pôvodné rozhodnutie Ligovej rady extraligy zostáva v platnosti, to znamená, že na konci sezóny príde Slovan o tri body, uviedol výkonný riaditeľ SZĽH Peter Kruľ.

Štrnásť hráčov Mníchova sa nakazilo koronavírusom

Slovan angažoval kanadského brankára Windsora

V ročníku 2020/2021 odchytal v drese Orlando Solar Bears v súťaži ECHL 45 zápasov, v ktorých mal 91,4-percentnú úspešnosť zásahov a priemer 2,78 inkasovaného gólu na zápas.

MacKinnon mal opäť pozitívny test na koronavírus, neodcestuje na trip

MacKinnona pozitívne testovali už pred štartom sezóny a zatiaľ tak do nového ligového ročníka nezasiahol.