Hokej

NHL: Columbus do konca sezóny prišiel o najlepšieho strelca

V tejto sezóne je Dán s 21 gólmi najlepším strelcom tímu, v 49 dueloch pridal aj 15 asistencií.

NHL: McDavid sa zotavuje zo zranenia, možno sa vráti už v piatok

Dvadsaťtriročný center chýbal na ľade od 8. februára, keď si zranil kvadriceps. Dosiaľ vynechal osem duelov, vo štvrtok absolvoval prvý tréning na ľade.

Dvadsaťdeväťročný útočník Tatar strávil na ľade 15:53 minúty a mal tri plusové body. V úvode tretej tretiny prihral na tretí gól.,aktualizované

KHL: Amur Chabarovsk - Dinamo Riga pp a sn vo štvrtkovom zápase

Amur Chabarovsk - Dinamo Riga 1:2 pp a sn.

AHL: Studenič pomohol gólom a asistenciou k výhre Binghamtonu

V 29 tohtosezónnych dueloch nazbieral trinásť kanadských bodov za šesť gólov a sedem asistencií.

NHL: Edmonton prehral s Bostonom po predĺžení, Pastrňák rozhodol

Dallas v zostave s ďalším obrancom Andrejom Sekerom zdolal na vlastnom ľade Arizonu 3:2. Sekera absolvoval na ľade viac než 15 minút a do štatistík sa nezapísal.,aktualizované

NHL: Kings vymenili Martineza do Vegas

Tridsaťdvaročný obranca odohral celú doterajšiu kariéru v drese LA. Pred šiestimi rokmi sa preslávil, keď strelil v dvojnásobnom predĺžení gól, po ktorom Kings slávili zisk Stanleyho pohára.

Brankár Rybár prispel asistenciou k výhre Oulu

Patrik Rybár zaznamenal 25 úspešných zákrokov.

TIPSPORT LIGA: Nitra získala kanadského brankára Burgarta

Jack Burgart doteraz pôsobil iba v nižších zámorských súťažiach, angažmán v Nitre bude pre neho prvým mimo Severnej Ameriky.

NHL: Bouwmeester hlási, že sa cíti dobre

Bouwmeesterovi implantovali kardioverter-defibrilátor a v nedeľu ho prepustili z nemocnice v Orange County.

NHL: Chára sa ospravedlnil Gallagherovi za krosček do krku

Chára sa podobným spôsobom ospravedlnil pred deviatimi rokmi aj Ryanovi Callahanovi, vtedy hráčovi New Yorku Rangers.

Ottawa si uctila klubového rekordéra Phillipsa, vyvesila jeho štvorku

Celú svoju 17 rokov trvajúcu profiligovú kariéru odohral v hlavnom meste Kanady a nastúpil v 1179 dueloch.

NHL: Marinčin si pripísal prvý bod v sezóne, asistoval aj Tatar

Pre slovenského útočníka Tatara to bol 54. bod (21+33) v 62. zápase sezóny.,aktualizované

NHL: Scandella opäť zmenil dres, zamieril z Montrealu do St. Louis

V lete mu vyprší päťročná zmluva a môže sa stať neobmedzeným voľným hráčom.

NHL: Defenzívu Washingtonu vystužil Dillon zo San Jose

Dillonovi plynie posledný rok z jeho päťročného kontraktu, ktorý mu garantuje v priemere 3,27 milióna dolárov za sezónu.

TIPSPORT LIGA: V derby Zvolena s Banskou Bystricou deväť gólov

Druhú tretinu ovplyvnil faul bystrického obrancu Brejčáka. Ten za napadnutie hlavy a krku Kelemena dostal päťminútový trest + do konca zápasu ,aktualizované

TIPSPORT LIGA: Košice vyhrali v Nitre, Poprad padol v predĺžení

Liptovský Mikuláš figuruje na poslednej trinástej priečke a piatkovým záverečným 52. kolom základnej časti sa preň skončí sezóna.

TIPSPORT LIGA: Bratislavský Slovan uspel na ľade Dukly Trenčín

Slovan porazil "vojakov" spod hradu Matúša Čáka aj po štvrtý raz v sezóne.

NHL: Tampa s Černákom vyhrala na ľade Colorada po predĺžení

Washington s Richardom Pánikom prehral na ľade Vegas 2:3. Dôležitú výhru v boji o play off dosiahli hráči Calgary, ktorí zdolali Anaheim 6:4. ,aktualizované

NHL: Hviezdami týždňa sa stali Draisaitl, Vasilevskij a Toffoli

Ocenenie pre prvú hviezdu získal Draisaitl, ktorý bol v minulom týždni najproduktívnejší hráč súťaže, keď získal desať bodov za tri góly a sedem asistencií.