Hokej

Obranca Wehrs sa po hosťovaní v Košiciach vrátil do Miškovca

V piatkovom zápase 8. kola TEL proti Novým Zámkom sa prvýkrát v sezóne v drese Košíc predstavia obranca Eduard Šedivý a útočník Denis Paršin.

SZĽH odovzdal Lige proti rakovine výťažok z dražby dresov

Dražba prebiehala v termíne 31. augusta až 15. septembra.

Anaheim umiestnil brankára Durného na listinu zranených hráčov

Durného draftoval Anaheim v roku 2018 v 5. kole z celkového 147. miesta.

Obhajca z Tampy na úvod podľahol Pittsburghu

Ligový debut má za sebou Seattle Kraken, nový tím, ktorý si hráčov vyberal v expanznom drafte. Na ľade Vegas dokázal zmazať trojgólové manko, no napokon prehral 3:4.,aktualizované

Salzburg si v hokejovej Lige majstrov poradil s Bolzanom

K triumfu JKH GKS prispel gólom útočník Roman Rác, asistenciu pridal Samuel Mlynarovič.

Bratia Hossovci si zahrajú v zápase legiend v Toronte

Trojnásobný víťaz Stanleyho pohára Hossa je po Stanovi Mikitovi a Petrovi Šťastnom tretí rodák zo Slovenska, ktorý bude v Sieni slávy.

MacKinnom mal pozitívny test na Covid-19 a vynechá prvý zápas

Tím Colorada Avalanche je 100-percentne zaočkovaný.

Kometa porazila Liberec, Krištof prispel gólom a dvoma asistenciami

Slovenskému útočníkovi pri jeho presnom zásahu asistoval krajan Andrej Kollár.

TEL: Obranca Zekucia skončil v Spišskej Novej Vsi

Zekucia prišiel do tímu pred sezónou 2021/2022 po tom, čo uspel na skúške.

Vedenie NY Islanders poslalo Pánika na farmu do Bridgeportu v AHL

Newyorský tím má po podpisoch veteránov Zdena Cháru a Zacha Pariseho príliš veľa hráčov s jednocestnými zmluvami, navyše má napätý platový strop a potrebuje si uvoľniť priestor v rozpočte.

V AHL bude v tejto sezóne účinkovať desať rozhodkýň

Pôsobenie v AHL je ďalším krokom k možnosti pre rozhodkyne postúpiť do NHL, čo už funguje napríklad v NBA či NFL.

Nashville vymenoval Nichola na post asistenta generálneho manažéra

V NHL odohral 662 zápasov, pôsobil aj v San Jose Sharks.

Lantoši prešiel z Rögle do Linköpingu

Lantoši prišiel do Rögle pred sezónou 2021/2020. Lantoši prišiel do Rögle pred sezónou 2021/2020.

Tréner Cooper pokračuje v Tampe Bay, podpísal 3-ročnú zmluvu

Vedenie Tampy Bay vymenovalo Coopera do pozície hlavného trénera 25. marca 2013.

Profiliga sa vracia do normálu, súťaž spestrí nováčik zo Seattlu

Po ročnej pauze sa na ľady NHL vracia kapitán Chicaga Jonathan Toews. Tridsaťtriročný útočník vynechal celú minulú sezónu pre chronické problémy s imunitou a jeho kariéra bola ohrozená.

Na súpiskách NHL desať Slovákov, nové výzvy pre Cháru, Tatara i Haláka

Najväčšie zastúpenie bude mať slovenský hokej v New Jersey. K Studeničovi, ktorý debutoval v drese Devils v minulej sezóne, sa v lete pridali aj krajania Jaroš s Tatarom.

New Jersey podpísalo ročnú zmluvu s útočníkom Veseym

Dvadsaťosemročný krídelník si vybojoval zmluvu vďaka výkonom na skúške v tréningovom kempe "diablov", kde bol od 14. septembra.

Pánika si z waiver listiny nikto nevybral, na farmu zatiaľ nepôjde

Chára a Parise zarobia v NY Islanders po 750-tisíc dolárov

Chára sa v septembri dohodol s ostrovanmi na ročnej zmluve a vrátil sa tak do klubu, ktorý ho v roku 1996 draftoval.

HC Slovan Bratislava zvíťazil tesne nad Liptovským Mikulášom 4:3

Slovan mal v úvodnej tretine prevahu a už v 5. minúte sa ujal vedenia. ,aktualizované

SÚHRN TEL: Nitra aj po 7. kole na čele tabuľky, gól brankára Kaarlehta

Udalosť kola bol gól fínskeho brankára Michaloviec Karolusa Kaarlehta. Päťdesiat sekúnd pred koncom skóroval do opustenej bránky Spišskej Novej Vsi a spečatil triumf 3:1.

Poprad zvíťazil po predĺžení nad Košicami 4:3

Už na začiatku 3. minúty mohol otvoriť skóre Pereskokov po prihrávke Belluša. Puk ale netrafil ideálne a Čiliak ho betónom zastavil na bránkovej čiare.

Hráči iClinic Bratislava Capitals si v 8. kole poradili s Linzom 3:1

Domáci udávali tón zápasu od úvodu. Do vedenia sa dostali po 72 sekundách, keď sa po chybe hosťujúcej obrany dostal k puku Arniell a otvoril skóre.,aktualizované

HK Dukla Michalovce - HK Spiš. N. Ves 3:1, brankár Kaarlehto skóroval

O vzácny moment sa v 60. minúte postaral domáci brankár Kaarlehto, ktorý skóroval do prázdnej bránky hostí. ,aktualizované

HC Nové Zámky v 7. kole porazili HK Duklu Trenčín 4:3

V prvej tretine ukázali oba tímy vysokú efektivitu v zakončení, keď z minima šancí využili maximum.,aktualizované

Prešov po sľubnom náskoku nakoniec prehral proti Zvolenu 2:3

Domáci sa chceli odlepiť z dna tabuľky a proti majstrovi začali sympaticky. Presilovku v 7. minúte síce nevyužili, ale od 15. minúty viedli 1:0.

HK Nitra v 7. kole Tipos extraligy zdolala HC´05 Banskú Bystricu 5:2

Úvod stretnutia bol opatrný a obe mužstvá dôsledne bránili. Hra nabrala spád až v polovici tretiny, keď prišli prvé presilové hry.,aktualizované

Tréner Draisaitl sa vracia na striedačku iClinic Bratislava Capitals

Mužstvo v predchádzajúcom súboji na ľade českého tímu Orli Znojmo (3:5) viedol viceprezident klubu Dušan Pašek.

NHL: Gauthier uspel na skúške v New Jersey, podpísal dvojcestnú zmluvu

V NHL doteraz odohral celkovo 178 zápasov, v ktorých získal 31 kanadských bodov za 13 gólov a 18 asistencií.

NHL: Fehérváry asistoval pri víťazstve Washingtonu nad Philadelphiou

Capitals viedli 2:0, no hostia v druhej tretine dokázali otočiť skóre.

NHL: Barkov predĺžil zmluvu s Floridou o osem rokov

Barkov sa mohol stať po sezóne 2021/2022 neobmedzený voľný hráč, keďže po nej mu vyprší zmluva, ktorú podpísal v roku 2016. Napokon by mal v klube zotrvať ďalších 8 rokov.

TIPOS EXTRALIGA: Nitra je nový líder, Prešov klesol na posledné miesto

Posledný je už Prešov, ktorý prehral z uplynulých piatich zápasov štyri, tentokrát nestačil na Košice. Oceliari v derby zdolali svojho suseda 2:1.,aktualizované

Čerešňák piatimi bodmi režíroval triumf Plzne nad Kladnom

Dvadsaťosemročný obranca strelil prvý aj tretí gól hosti, v tretej tretine prihral na ďalšie tri zásahy.

Slovákom v KHL sa v piatok darilo

Hráči HK Soči s útočníkom Martinom Bakošom zdolali Dinamo Riga.

Hokejisti iClinic Bratislava Capitals prehrali na ľade Znojma

Hosťom absolútne nevyšiel začiatku zápasu a už v úvodnej päťminútovke trikrát inkasovali.

Tappara Tampere podľahla Raume

Slovenskí útočníci v drese hostí Kristián Pospíšil ani Pavol Skalický nebodovali.

HK Poprad už bez útočníka Basarabu

Po odchode Basarabu sú v kádri popradského tímu štyria legionári.

Hokejový zväz oznámil prvé mená na ZOH, v kádri Halák, Sekera a Černák

Hráči z NHL sa predstavia na ZOH po ôsmich rokoch po tom, ako chýbali v Pjongčangu 2018.,aktualizované

Rusi nominovali na olympiádu hiezdy Vasilevského, Kučerova a Ovečkina

Ovečkin má na konte deväť trofejí Mauricea Richarda či tri Hartove a v sezóne 2017/18 priviedol Washington k Stanleyho poháru.

Florida podpísala s Barkovom kontrakt na za 80 miliónov dolárov

V predchádzajúcom ročníku nazbieral v 50 zápasoch 26 gólov a 32 asistencií, celkovo má v 529 dueloch na konte 181 gólov a 465 asistencií.