Hokej

TIPOS EXTRALIGA: Obranca Stacha sa vrátil do Dukly Trenčín

Dvadsaťročný odchovanec trenčianskeho klubu zamieril do zámorskej súťaže počas sezóny 2020/2021.

Poprad angažoval útočníka Razgalsa, Jurinyi avizuje aj ďalšie zmeny

Po príchode Razgalsa je v popradskom tíme 5, pričom do jedného zápasu môžu zasiahnuť maximálne siedmi.

KHL: Jurčo bude pôsobiť v klube Červená Hviezda Kchun-lun

Jurčo bude deviatym Slovákom, ktorý v ročníku 2022/2023 nastúpi v KHL. Útočník Samuel Buček už medzičasom zamieril do Třinca.

NHL: Slafkovský asistoval, Montreal zvíťazil v Columbuse 3:1

V stretnutí nastúpil vo štvrtej formácii a na ľade strávil 10:20 min.,aktualizované

LM: Cehlárikov Zug postúpil cez Mníchov do štvrťfinále

EHC Red Bull Mníchov zdolali v oboch osemfinálových súbojoch hladko 5:1.

V SHL vyhrala Trnava nad Žiarom nad Hronom 4:2

Hokejisti HK Gladiators Trnava zvíťazili v stredajšom zápase 17. kola SHL nad HK MŠK Žiar nad Hronom 4:2.

TEL: Prešov doma zdolal Nitru 3:2 v dohrávke 19. kola

Prešovčania prerušili svoju sériu ôsmich zápasov za sebou, v ktorých nevyhrali, ale napriek tomu zostali na poslednom 12. mieste v tabuľke o skóre za Liptovským Mikulášom.

NHL: Slafkovský privítal po tréningu mladých slovenských hokejistov

Po tréningu Slafkovský s mladými nádejami strávil niekoľko minút v debate, nechýbali spoločné fotografie a rozdávanie autogramov.

Buffalo s najlepším štartom za 20 rokov, Kreider vyrovnal Gravesa

Buffalo je prvý tím od 26. októbra 2002, ktorý strelil dva góly vonku za úvodných 52 sekúnd.

Buffalo zdolalo Montreal 7:2 a ukončilo osemzápasovú sériu prehier

Buffalo položilo základ výhry hneď v úvode, keď po dvoch minútach a trinástich sekundách viedlo 3:0. ,aktualizované

Dvojgólový Cingel rozhodol o postupe Hradca Králové do štvrťfinále LM

V osemfinálovej odvete rozhodol vo ôsmej minúte predĺženia o triumfe domácich 4:2, predtým skóroval aj v prvej tretine s asistenciou krajana Olivera Okuliara. ,aktualizované

Dej si pripísal dva góly za Vítkovice, Buček skóroval v drese Třinca

Slovenský hokejista Rastislav Dej zaznamenal dva góly v utorkovom šlágri českej extraligy, jeho Vítkovice však podľahli doma lídrovi tabuľky Pardubiciam 4:5 po nájazdoch.

Česi si pripomenú úspech z Nagana v dueli proti legendám Slovenska

Rysuje sa aj zostava slovenského tímu. Chýbať v nej nebudú Ľubomír Višňovský, Marián Gáborík, Marián Hossa, Richard Zedník alebo Richard Lintner.

Ruský obranca Sorokin absolvuje mesačnú skúšku v Liptovskom Mikuláši

Dvadsaťdeväťročný obranca odohral v tejto sezóne 13 zápasov za maďarské mužstvo Ferencvarosi TC v medzinárodnej Erste lige a zaznamenal štyri asistencie.

TEL: Banská Bystrica odvolala dvojicu trénerov Jendeka a Surového

Pozíciu hlavného kouča tímu bude zastávať Kanaďan Doug Shedden.,aktualizované

Nitra uspela v Kontinentálnom pohári, organizovať chce aj finále

Nitru v záverečnej fáze preverí britský Cardiff, francúzsky Angers a opäť talianske Asiago.

TEL: Slovan zastavil sériu Zvolena, Petrisku teší premiérový gól

Po zranení sa vrátil do zostavy Slovana Bratislava obranca Daniel Gachulinec a hneď si aj pripísal dva kanadské body za dve asistencie na góly svojich spoluhráčov.

Hossa ôsmym hráčom Blackhawks s vyveseným dresom: Obrovská pocta

Pocta prišla rok po uvedení do hokejovej Siene slávy v Toronte.

Hossov dres vyvesili medzi legendy, Chicago podľahlo Pittsburghu 3:5

Domáci podľahli súperovi 3:5, "tučniakov" potiahol najmä kapitán Sidney Crosby.,aktualizované

TEL: Spišiaci uspeli v derby na ľade Popradu

Poprad po dvoch domácich dueloch cestuje v piatok do Košíc, Spišská Nová Ves privíta posledný Prešov.

TEL:Slovan pripravil Zvolen o domácu sériu, rozhodla až tretia tretina

Vyrovnávajúci gól na 4:4 v druhej tretine zariadil zvolenský útočník Patrik Marcinek.

TEL: Nové Zámky ukončili sériu Košíc a aj po 19. kole sú prví

Päť zápasov nedeľného programu prinieslo až 42 gólov s priemerom 8,4 gólu na duel.

Hokejisti Nitry zdolali aj Osvienčim a postúpili do záverečnej fázy

V druhom stretnutí zdolalo Asiago HK Kremenčuk 5:0.

Litvínov zvíťazil nad Brnom, skóre otvoril Kudrna

Třinec si doma poradil s Hradcom, na konečných 4:1 zvýšil v závere zápasu krídelník Marko Daňo. ,aktualizované

TEL: MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC ´05 Banská Bystrica 4:5 v 19. kole

Banská Bystrica má na konte 22 bodov, Liptáci o dva menej a sú na predposlednom 11. mieste s trojbodovým náskokom pred Prešovom.

TEL: HK Poprad - HK GROTTO Spišská Nová Ves 3:6 v 19. kole

Spišská Nová Ves sa vďaka triumfu posunula v tabuľka na štvrté miesto.

TEL: HK Dukla Ingema Michalovce - HK Dukla Trenčín 3:2 pp v 19. kole

Obranca Zach Osburn v ňom rozhodol o desiatom víťazstve Michalovčanov v sezóne.

TEL: HKM Zvolen – HC Slovan Bratislava 4:7 v 19. kole

Napokon 37 sekúnd pred koncom stanovil konečný stav na 4:7 do prázdnej bránky Takáč.

TEL: HC MIKRON Nové Zámky zdolali HC Košice

Pre Košice to bola najvýraznejšia prehra v sezóne.

Gernát strelil dva góly pri výhre Lausanne nad Langnau 3:2

Skóroval aj jeho krajan Martin Bakoš, no ten len zmiernil prehru Ajoie na ľade Servette Ženeva 2:5.

Nitra zdolala ukrajinský Kremenčuk a má postup vo vlastných rukách

HK Nitra nastúpi v nedeľu na záverečný zápas v skupine proti Unii Osvienčim o 18:00 h.

Hokejisti Bystrice po páde na predposledné miesto nešetria kritikou

V banskobystrickom tíme podáva dobré výkony reprezentant Tamáši. Presadil sa gólovo aj proti Trenčínu, keď poslal svoj tím do vedenia 2:1. Následne však strieľali góly už iba trenčianski hokejisti.

Poprad zvíťazil nad Novými Zámkami, podľa Mikulu sa dostávajú z útlmu

Nové Zámky napriek neúspechu zostali na čele tabuľky o bod pred Slovanom Bratislava, ktorý ma však dve stretnutia k dobru.

TEL: Košice aj Tybor potvrdili formu, Šimkovi chýbala odvaha Liptákov

Liptáci chceli v Košiciach získať štvrté víťazstvo po sebe, čo sa im zatiaľ naposledy podarilo v októbri 2019.

TEL: HK Poprad nedal šancu Novým Zámkam

Poprad získal tri body prvýkrát od 30. októbra, keď zdolal doma Prešov 3:0.

Nitra zdolala v prvom zápase Kontinentálneho pohára talianske Asiago

V druhom stretnutí štvorčlennej F-skupiny hranej pod Zoborom na seba narazili poľský Osvienčim a ukrajinský Kremenčuk, z výhry 4:2 sa tešili Poliaci.

TEL: Dukla Trenčín vďaka presilovkám vyhrala v B.Bystrici

Dukla pri Hrone využila tri presilovky a dvoma gólmi sa prezentovali až dvaja hráči - Phil Pietroniro a Marek Sloboda.

TEL: HC Košice zdolali Liptovský Mikuláš 6:1 v 18. kole

Liptáci prehrali prvýkrát po troch víťazstvách.

Thelin z Trenčína získal Krištáľový puk za najkrajší gól v októbri

Zo všetkých mesačných laureátov tohto ocenenia vzíde po sezóne 2022/2023 celkový víťaz, ktorý získa cenu Borisa Sádeckého za najkrajší gól ročníka.