Hokej

Michalovce využili poľavenie Nitry, Kabáč: Ukázali sme charakter

Zdrvujúci záver Michalovčanov priniesol päť presných zásahov v priebehu 14 a pol minúty. Obrat naštartoval Michal Kabáč, ku ktorému sa pridal Samuel Solenský.

Hokejisti Michaloviec porazili Nitru 7:4 v treťom semifinále

Michalovčania doplatili v úvode na nedisciplinovanosť, keď jedno z troch vylúčení potrestal Tomáš Hrnka - 1:0.

Matthews dal 64. gól a má 100 bodov, v Columbuse pálili obrancovia

Matthewsa delí už len jeden gól od vyrovnania najlepšieho zápisu spomedzi aktívnych hráčov, Alexander Ovečkin dal 65 gólov v sezóne 2007/2008.

Slafkovský si pripísal asistenciu, Montreal prehral s Torontom 2:4

Hráči New Jersey v zostave so Šimonom Nemcom zvíťazili v Ottawe 4:3. Slovenský obranca strávil na ľade 19:14 min. ,aktualizované

Spišiaci potvrdili domácu výhodu, Bartánus verí v zlepšenie koncovky

Hráči Spišskej sú spokojní s vedením 2:0, no vedia, že v Košiciach ich nečaká nič ľahké.

Pittsburgh v dramatickom závere zdolal Tampu Bay 5:4, Černák nebodoval

V drese "bleskov" odohral 15:30 minút slovenský obranca Erik Černák, ktorý si do štatistík zapísal jeden plusový bod a rozdal štyri bodyčeky.

Žilina zdolala v 5. semifinále SHL Dubnicu 8:4 a je krok od finále

Žilinčania sa ujali vedenia 3:2 v sérii a od postupu do finále ich delí jedno víťazstvo. Šiesty duel je na programe v pondelok v Dubnici. ,aktualizované

Hokejistky SR zdolali Poľsko 5:1 a postúpili do A-skupiny I.divízie MS

Zverenky trénera Miroslava Mosnára sa vrátili do vyššej výkonnostnej skupiny po vlaňajšom zostupe pod vedením Fína Arta Sieppiho.,aktualizované

Spišská Nová Ves opäť zdolala Košice, v semifinále vedie už 2:0

V sérii hranej na štyri víťazné zápasy sa dostala do vedenia 2:0. Tretí duel je na programe v utorok v Košiciach.

TVRDÝ TREST NITRE: Mastné pokuty aj podmienečné uzatvorenie tribúny

K porušeniam prišlo ešte počas štvrťfinálovej série s HK Poprad, v ktorej Nitrania zdolali víťaza základnej časti 4:2 na zápasy.

Talianky sa rozlúčili s turnajom vysokým víťazstvom 6:1 nad Slovinskom

Slovenky čaká v sobotu záverečný duel proti posledným Poľkám, ktoré už nemajú šancu na zotrvanie v súčasnej kategórii.

Dvorský bol trojbodový v juniorskej OHL, bodovali aj ďalší Slováci

V OHL bodoval aj Filip Mešár, ktorý si pripísal asistenciu pri víťaznom góle Trenta Swicka.

Kanaďanky zdolali Švajčiarsko 3:0 v zápase A-skupiny

Švédske hokejistky dosiahli druhé víťazstvo.

Pardubice postúpili cez Litvínov do finále, Čerešňák a Pánik skórovali

VERVA obsadila konečné 4. miesto, pretože bola zo všetkých semifinalistov najnižšie umiestnená po základnej časti.

Prešov vyhral v Považskej Bystrici 5:4

Prešovčania prehrávali v prvej tretine 0:2 i 1:3, ale dokázali skóre otočiť.,aktualizované

Hokejisti HK Spišská Nová Ves triumfovali nad HC Košice 5:4

Košičania boli v úvodnej polovici prvej tretiny aktívnejší a krátko po nej sa dočkali prvého gólu. ,aktualizované

Slovenky prehrali v B-skupine I. divízie MS s Taliankami 2:3

Na postup potrebujú v záverečnom zápase v sobotu o 15.00 SELČ proti Poľkám zvíťaziť.,aktualizované

Lotyši zdolali v príprave Rakúsko 3:2 po nájazdoch

Lotyši budú na blížiacich sa majstrovstvách sveta súperom Slovenska v ostravskej B-skupine, vzájomný zápas je na programe 19. mája.

Švédky deklasovali Čínu 8:1

Švédsko - Čína 8:1 (4:0, 4:1, 0:0)

Hlavaj podpísal dvojročný nováčikovský kontrakt s Minnesotou

Dvadsaťdvaročný Hlavaj nebol nikdy draftovaný, zámorský hokej si však vyskúšal počas rokov 2018-2021, keď pôsobil v tímoch Lincoln Stars (USHL) a Sherbrooke Phoenix (QMJHL).

Zvolen v novej sezóne povedie Čech Martin Štrba

V prebiehajúcej sezóne sa vo Zvolene na pozícii hlavného trénera vystriedala až trojica trénerov.,aktualizované

Tréner Maurice s 865. víťazstvom, Vilardi dosiahol prvý hetrik

Pracoval som so skvelými tímami a skvelými ľuďmi, a tak som sa dostal k tomuto číslu. Teraz si trénovanie užívam viac, ako kedykoľvek v živote, uviedol kanadský tréner Paul Maurice.

Slafkovský s gólom a asistenciou,Pospíšil dostal trest do konca zápasu

Slafkovský zaznamenal svoj šestnásty gól v sezóne v 49. minúte, keď tiesnený Černákom tečoval strelu Arbera Xhekaja od modrej.,aktualizované

Martin Mišiak prispel jedným gólom k triumfu Erie Otters

Prvý gól, no už siedmy bod v play off, zaznamenal jeho krajan Filip Mešár v drese Kitcheneru.

Lotyšsko zdolalo v príprave Rakúsko 3:2 po nájazdoch

Druhý duel je na programe v piatok v rovnakom dejisku.

Prešov triumfoval nad Považskou Bystricou a ujal sa vedenia v sérii

Štvrtý duel je na programe v piatok v rovnakom dejisku.

TIPOS EXTRALIGA: Nitra rozstrieľala Michalovce a vedie v sérii už 2:0

Tretí duel je na programe v nedeľu v Nitre.

Zámorské posily pre slovenský tím na MS sa rysujú v spleti možností

K slovenskej hokejovej reprezentácii by sa mohlo ešte pred MS v Česku pripojiť teoreticky až desať hráčov, ktorí v prebiehajúcej sezóne naskočili do zápasov v NHL.

Spišiaci proti Košiciam prvýkrát v play off, bez jasného favorita

Prvýkrát v histórii slovenskej hokejovej extraligy sa v sérii play off stretnú hráči Spišskej Novej Vsi a Košíc.

Kučerov sa v NHL odpútal od MacKinnona

Nikita Kučerov z Tampy Bay sa osamostatnil na čele kanadského bodovania zámorskej hokejovej NHL.

Tatar sa vrátil do zostavy Seattlu, Kraken stratili šancu na play off

Tatar sa po štyroch zápasoch vrátil do zostavy Seattlu, ale Kraken neuspeli proti Los Angeles 2:5 a stratili šancu na postup do play off. ,aktualizované

Američanky zdolali Švajčiarsko 4:0 na MS, dosiahli 100. trimf

Americké hokejistky úspešne vstúpili do majstrovstiev sveta v domácej Utice.

Regenda ukončil bodový pôst a pomohol gólom k triumfu San Diega

Regenda ukončil svoje sedemzápasové bodové suchoty.

Dvorský a Repčík bodovali v play off, Petrovský a Kmec s gólom

Slovenský hokejista Dalibor Dvorský bodoval aj v štvrtom zápase play off v kanadskej juniorskej súťaži OHL.

Hudáček skóroval, Sparta zdolala Třinec 3:2 a vedie v sérii 2:0

HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec 3:2 pp (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)

Slovenky zdolali v B-skupine I. divízie Britky, postup majú na dosah

V súbojoch o jedinú postupovú miestenku ich ešte okrem Talianska čakajú Poľky.,aktualizované

Dukla Ingema Michalovce prehrala nad Nitra 2:3 v prvom semifinále

Michalovciam sa už nepodarilo vyrovnať ani počas hry bez brankára v záverečných sekundách.

Pastrňák sa v NHL podieľal gólom a asistenciou na víťazstve Bostonu

Pittsburgh zaznamenal v stretnutí proti New Jersey (6:3) až päť presných zásahov v tretej časti hry.

Dvorský má podľa trénerov najlepšiu strelu a prácu s hokejkou

Osemnásťročný útočník Sudbury Wolves, ktorého draftovalo St. Louis Blues vlani z celkového desiateho miesta, získal 17 bodov v otázke o najinteligentnejšom hráčovi súťaže.

Slafkovský s ďalším bodom, St. Louis: Využíva svoje prednosti

Slafkovský bodoval v desiatom zápase z uplynulých jedenástich a osem duelov pred koncom základnej časti má na konte 42 bodov (15+27).