Hokej

NHL: Hamilton s desiatimi gólmi v ôsmej sezóne za sebou

Hamilton otvoril skóre v 9. minúte, keď dostal za chrbát Johna Gibsona svoju vlastnú vyrazenú strelu.

NHL: Tatar asistoval, dvojgóloví Hughes a Bratt, Devils zdolali Anahei

Tatar asistoval v 17. minúte pri presilovkovom góle Jacka Hughesa, ktorým zvýšil na 3:0 pre hostí. ,aktualizované

Hokej-AHL: Chromiak strelil víťazný gól Ontaria, Kňažko s asistenciou

Dvadsaťročný útočník sa v 46. minúte za stavu 1:1 postaral v presilovke o druhý presný zásah hostí.

SZU-Hokej: Slováci deklasovali Britov 14:0, hetriky Magdolena a Kubu

Súboj proti Britom mal od úvodu jednoznačný priebeh, úvodný gól zaznamenal Lukáš Urbánek už v 17. sekunde.

SZU-Hokej: Slovenky v druhom zápase prehrali s Japonkami 1:2

Slovenky sú po úvodných dvoch zápasoch turnaja bez bodu, no šance na postup sú stále reálne. Prvoradou podmienkou je víťazstvo proti outsiderovi z Veľkej Británie (v nedeľu o 2.00 SEČ).

Winter Games: Slováci zariadili triumf Třinca, Daňo: Špeciálny večer

Hudáček bodoval v extralige v treťom zápase za sebou, v 34 dueloch získal 27 bodov (16+11).

Zvolenčanov škrú premárnené šance, v Bratislave si to chcú užiť

Viedenský sa nehnevá na vedenie Banskej Bystrice, ktoré odmietlo piatkový duel preložiť.

Čerešňák pomohol gólom a asistenciou k výhre Pardubíc, Lantoši 0+2

Gólovo sa presadil Dávid Gríger, ktorého Karlove Vary triumfovali na ľade Českých Budějovíc 4:2.

Winter Games: Třinec triumfoval nad Kometou Brno 6:1, dvojgólový Daňo

Na Tehelnom poli sú ešte na programe ďalšie zápasy. V sobotu sa stretne Dukla Trenčín so Zvolenom a podujatie vyvrcholí nedeľným šlágrom medzi Slovanom Bratislava a Košicami.,aktualizované

Spišská Nová Ves doma porazila Nové Zámky tesne 3:2

Domáci prehrávali od 23. minúty po góle Richarda Ondrušeka 1:2, ale ešte v druhej tretine skóre otočili zásluhou Kalea Kerbashiana a Michaela Vandasa.

Poprad doma prehral proti Liptovskému Mikulášu 0:2

Liptáci zvíťazili vonku prvýkrát od 6. novembra 2022, keď uspeli v Nových Zámkoch 2:1 po nájazdoch. Ukončili sériu troch prehier a poistili si 10. priečku.

Banská Bystrica doma porazila zvolen Zvolen 3:2 po nájazdoch

Hostia išli rýchlo do vedenia z presilovky Viedenským. Domáci odpovedali rovnakou mincou, keď ťažili z tlaku zo skončenej početnej výhody Výhonským.

HK Dukla Ingema Michalovce nestačila na HC MV TRANSPORT Prešov

Prešovčania položili základ víťazstva v druhej tretine, ktorú vyhrali 3:0.

Nitra vstúpila do finálového turnaja víťazstvom nad talianskym Asiagom

"Corgoňov" vo Francúzsku čakajú ešte dva súboje. V sobotu o 20.00 h sa stretnú s domácim Angers. Turnaj zakončia v nedeľu 15. januára o 14.00 h duelom proti Cardiffu.

Slafkovský nebodoval už 13 zápasov, Stamkos krok od 500-gólovej méty

Vedúci tím ligy Boston zaznamenal po štyroch zápasoch prehru. Na domácom ľade podľahol Seattlu 0:3. ,aktualizované

Slovenky na MS18 podľahli vo štvrťfinále Švédkam, Lopušanovej Michigan

Jediný gól Sloveniek strelila 14-ročná Nela Lopušanová, ktorá v 10. minúte vyrovnala v presilovke na priebežných 1:1.,aktualizované

Trenčín doma prehral proti Košiciam 1:2 po nájazdoch

Duel v Dubnici nad Váhom dospel do dramatického rozstrelu, v ktorom strelci na oboch stranách premenili dokopy iba tri z 26 nájazdov.

HK Poprad angažoval slovinského obrancu Podlipnika

Podlipnik začal sezónu 2022/2023 v Spišskej Novej Vsi, v polovici októbra však v klube skončil, odvtedy bol bez angažmánu.

Michalovce angažovali kanadského útočníka Garreffu

Dvadsaťtriročný útočník začal sezónu v ICE Hockey League v slovinskom tíme Olimpija Ľubľana, kde v 27 zápasoch zaznamenal 13 bodov za 6 gólov a 7 asistencií.

Durný zamieril z Liptovského Mikuláša na hosťovanie do Trenčína

Durného pred piatimi rokmi draftoval klub NHL Anaheim Ducks, vybral si ho v 5. kole z celkového 147. miesta.

Björkung skončil v B. Bystrici po vzájomnej dohode, vracia sa Brejčák

Björkung prišiel do Banskej Bystrice v decembri 2021 a hneď sa zaradil medzi opory zadných radov.

Winter Games s rekordnou návštevou na derby, pod holým nebom aj mládež

Organizátori sa tak už deň pred štartom podujatia tešia z diváckeho rekordu. ,aktualizované

Konecny bodoval v 10. zápase za sebou, Marner vyrovnal rekord

Konecny zaznamenal svoj druhý trojgólový zápas v kariére a bodoval už v desiatom stretnutí za sebou.

Nóri stiahli kandidatúru na organizovanie MS v roku 2027

MS sa v máji tohto roka budú konať vo Fínsku a Lotyšsku. Turnaj v roku 2024 bude hostiť Česká republika, v roku 2025 Švédsko a Dánsko a v roku 2026 sa bude o cennú trofej bojovať vo Švajčiarsku.

Regenda v AHL prispel gólom a asistenciou k triumfu San Diega

Vyhlásili ho za tretiu hviezdu duelu.

Slovenské hokejistky prehrali v prvom dueli s Kanadou 0:4

Bolo to naozaj náročné, ale tento výkon nás môže iba nakopnúť. Latku sme si nastavili vysoko a takto musíme pokračovať, uviedla pre portál hockeyslovakia.sk brankárka Adriana Štofanková.

Slovenky na MS18 prehrali s Českom 3:4 a v B-skupine skončili druhé

Slovenky sa vo štvrťfinále stretnú s tretím tímom z A-skupiny, ktorým bude Švédsko alebo Fínsko. ,aktualizované

Američan Jermain sa stal novou posilou HK Poprad

Jermain strávil štyri sezóny v NCAA v drese Quinnipiac University. V covidovej sezóne odohral zápasy za anglické Coventry. Minulú a túto sezónu absolvoval v ECHL v drese Fort Wayne a Maine.

Slovenský hokejista Jánošík predĺžil zmluvu s Mladou Boleslavou

Spolu s 30-ročným obrancom sa na predĺžení zmluvy do konca budúcej sezóny dohodli aj traja jeho spoluhráči - zadáci Martin Pláněk a David Bernad i útočník Jan Stránský.

Černák odštartoval cestu za víťazstvom Tampy súhrou s Kučerovom

Víťazný zápas odohral obranca Erik Černák, ktorý asistoval po 100 sekundách hry na otvárací gól Nikitu Kučerova a pomohol Tampe zdolať Columbus 6:3.

Donaghey v Nitre skončil, Guman zamieril na hosťovanie do Žiliny

Donaghey prišiel do Nitry pred sezónou 2022/2023. Odohral v nej 30 zápasov, v ktorých si do štatistík pripísal 4 góly, 8 asistencií, 10 trestných minút a 4 mínusové body.

Tatar a Černák prispeli asistenciami k víťazstvám svojich tímov

Tatar sa podieľal na góle Nica Hischiera, ktorým v poslednej minúte spečatil triumf New Jersey na ľade Caroliny 5:3. ,aktualizované

Dvojbodový Kelemen dal gól v oslabení, prehre Tucsonu nezabránil

Kelemen opäť bodoval po troch dueloch bez zápisu.

Poprad posilnil český center Kolouch, v tíme skončil Fín Juhola

Poprad, ktorému v tabuľke najvyššej slovenskej súťaže patrí po dvoch prehrách za sebou až ôsme miesto, avizuje aj ďalšie zmeny v kádri.

Holešinský strelil gól, jeho Plzeň však prehrala s Vítkovicami 2:3

Pardubice vyšli na domácom ľade bodovo naprázdno, keď podľahli Sparte Praha 0:3. ,aktualizované

Nitra prekvapujúco zvíťazila na ľade Slovana Bratislava 2:3 pp

Nitra išla do vedenia v 8. minúte, keď sa presadil Adam Sýkora a v 29. zveľadil ich náskok Jake Elmer.