Pondelok 17. jún 2024Meniny má Adolf

Hokej

Trénera Mikeša nahradí v Nových Zámkoch Čech Lubina

Lubina nahradil na poste Štefana Mikeša, ktorý v klube skončil po vzájomnej dohode už po 4. tipsportligovom kole.

Slovenského zástupcu v nadnárodnej súťaži teraz čakajú dve stretnutia na klziskách súperov.,aktualizované

Jágr sa nevzdáva pôsobenia v NHL, v KHL ho chce Nižnekamsk

Jágr pred časom naznačil, že KHL je jedna z variant, keby nakoniec zostal v Európe.

TIPSPORT LIGA: Žilina opäť zverejnila platy hráčov

Vedenie MsHK Žilina si opäť splnilo povinnosť vyplývajúcu zo štatútu klubu a zverejnilo klubové výdavky vrátane hráčskych platov.

NHL: Adam Ružička už nepokračuje v prípravnom kempe Calgary

Osemnásťročný útočník bol tento rok jedným z dvoch draftovaných Slovákov, Calgary si ho vybrali v 4. kole zo 109. miesta.

Na NHL si musí ešte počkať: New Jersey poslalo Studeniča do Hamiltonu

Studenič si v noci na utorok pripísal na konto premiérový štart za New Jersey, pri víťazstve 4:1 nad Washingtonom Capitals si zahral vo štvrtom útoku.

NHL: Útočník New Jersey Boyle má leukémiu: Liečba by mala zabrať

Tridsaťdvaročnému americkému hokejistovi zistili na začiatku tréningového kempu nezrovnalosti v krvi v porovnaní s predchádzajúcou sezónou.

Príprava NHL: Chicago zdolalo Columbus, Jurčo dvakrát asistoval

Hokejisti Chicaga zdolali svojho súpera o tri góly.,aktualizované

NHL: Švajčiar Josi sa stal ôsmym kapitánom Nashvillu

Dvadsaťsedemročný Josi nahradí v tejto funkcii práve Fishera, ktorý po uplynulej sezóne ukončil kariéru.

Novgorod zdolal ČH Kchun-lun, skóre otočil v záverečnej šesťminútovke

Hráči Viťaza Podolsk triumfovali v utorňajšom zápase KHL na ľade Amuru Chabarovsk 5:3.

Godla nezabránil prehre KalPy, Záborský nebodoval

S prehrou sa musel zmieriť aj útočník Tomáš Záborský, ktorého Tappara Tampere podľahla Ässätu Pori ma jeho ľade 2:3 po nájazdoch.

TIPSPORT LIGA: Slovenská dvadsiatka zdolala prekvapujúco Žilinu 5:4

Mladíci viedli v polovici zápasu už 4:0 a hráči ŽIliny boli zrelí na uterák.

Marcinko dostal za filmovanie pokutu od disciplinárky českej ligy

Disciplinárna komisia ho potrestala za nafilmovaný pád vo víkendovom zápase 5. kola. Rovnako obišiel aj jeho protihráč z tohto vzájomného stretnutia Bedřich Köhler z Hradca Králové.

Slovenský hokejista Bruno Mráz sa dohodol s Olomoucom

Dvadsaťštyriročný center pôsobil od júla do začiatku septembra v ruskom Metallurgu Novokuzneck vo Vyššej hokejovej lige (VHL), no s klubom po vzájomnej dohode ukončil spoluprácu.

Príprava NHL: Jaroš s asistenciou, Halák s nulou, nastúpil i Studenič

Jaroslav Halák odohral v drese New Yorku Islanders dve tretiny a v mestskom derby vychytal všetkých 22 striel rivalov z Rangers, ktoré na neho smerovali.

Kriminálny úrad finančnej správy vykonal kontrolu v HK Poprad

Kriminálny úrad sa podľa vyjadrenia konateľa "kamzíkov" Neklana Herolda zameral na kontrolu minulých období.

Konrádova skvelá odpoveď na debakel, Matoušek v premiére najlepší

Matoušek sa pred začiatkom ligy zranil a na prvý štart si musel počkať až do 5. kola.

NHL: Toronto zužovalo káder, Slováka Pospíšila poslalo na farmu

V kempe Toronta sa teraz nachádza 49 hráčov, 28 útočníkov, 17 obrancov a štyria brankári.

Ladislav Horský v Slovane úspešne spojil hokejovú teóriu s praxou

Výborný útočník, neskôr úspešný tréner a svetovo uznávaný hokejový metodik Ladislav Horský sa narodil 18. septembra 1927 vo Valaskej.

NHL: New York Islanders zdolal v príprave Philadelphiu po predĺžení

Hetrikom sa predviedol 21-ročný nováčik Tyler Wong, ktorý pridal aj jednu asistenciu.

Tybor rozhodol o výhre Vítkovíc, Konrád opäť s čistým kontom

V Brne sa odohral súboj slovenských brankárov Marek Čiliak - Ján Laco, z víťazstva sa napokon radoval Laco z Chomutova.

Skvelý obrat Dinama Minsk, Petrohrad je naďalej bez prehry

Hokejisti Viťaza Podoľsk vyhrali v nedeľňajšom zápase základnej časti KHL na ľade Admiralu Vladivostok 4:3 po predĺžení.,aktualizované

V šlágri Banská Bystrica porazila Košice, Detva čaká na prvú výhru

Dukla Trenčín vyhrala v Žiline, keď o víťazstve vojaci rozhodli už v úvodnej tretine. ,aktualizované

V kempoch NHL sa predstaví 17 Slovákov, vrátane štyroch nováčikov

Profiligové kluby otvárali brány svojich kempov od štvrtka do soboty.

Vancouver v príprave NHL porazil Los Angeles až po predĺžení

Obe mužstvá teraz čaká turné v Číne, v rámci ktorého odohrajú dve prípravné stretnutia.

Colorado a obranca Zadorov sa dohodli na kontrakte na dva roky

V uplynulej sezóne si pripísal desať asistencií, záverečných 25 zápasov však vynechal pre zranenie členka.

Kesler je po operácii, v Anaheime dúfajú, že sa vráti do Vianoc

V minulej sezóne odohral 82 zápasov s 58 bodmi za 22 gólov a 36 asistencií. V play off pridal jeden gól a sedem asistencií v sedemnástich stretnutiach.

JAROSLAV OBŠUT: S hokejom ešte nekončím, stále mám jeden veľký sen

Hokejistu Jaroslava Obšuta v zámorí rešpektovali, v ruskej KHL patril k najlepším. S viacnásobným slovenským reprezentantom sme sa pred pár dňami v štúdiu TABLET.TV obzreli za jeho bohatou kariérou.

Hetrik Marcinka do siete Vítkovíc, darilo sa aj ďalším Slovákom

Slovenský reprezentant Tomáš Marcinko strelil v aktuálnej sezóne už sedem gólov v štyroch stretnutiach.,aktualizované

TL: HC Nové Zámky prehrali s HK Orange 20 o dva góly

Novozámočania viedli z HK Orange 20 vyrovnanú partiu len prvú a poslednú tretinu stretnutia.,aktualizované

NHL: Pastrňák sa dohodol na zmluve s Bruins, dostane 40 mil.dolárov

Podľa kanadskej TSN bude Pastrňák tretím najlepšie plateným útočníkom Bruins po krajanovi Davidovi Krejčím a Kanaďanovi Patriceovi Bergeronovi.

Gáborík vynechá turné v Číne, jeho štart v úvode sezóny je otázny

Bývalý kanonier Minnesoty, NY Rangers či Columbusu sa zranil na vlaňajšom Svetovom pohári v Toronte.

Hunchak v Bystrici skončil, na striedačku sa vracia Zedník

Štyridsaťtriročný Hunchak podpísal v lete s tipsportligovým klubom dvojročnú zmluvu, pričom spolupráca s hlavným trénerom Országhom v úvode sezóny, najmä v Lige majstrov, vyzerala ako plodná.

KHL: Červená hviezda Kchun-lun vyhrala nad Slovanom Bratislava 2:0

Zverenci trénera Miloša Říhu zaznamenali už piatu prehru v rade. Domáci sa ujali vedenia v 19. minúte vyrovnanej prvej tretiny zásluhou A. Kosticyna. ,aktualizované

NHL: Útočník Vernon Fiddler ukončil kariéru

Vernon Fiddler odohral celkovo 928 zápasov, najviac v drese Nashvillu Predators.

V slovenskej hokejovej I.lige odohrali zápasy prvého kola

Hokejisti HK Spišská Nová Ves nedali šancu HC Nové Zámky B, jasne zvíťazili 9:2.,aktualizované