Pondelok 17. jún 2024Meniny má Adolf

Hokej

Prezident IIHF René Fasel sa nevzdáva účasti hráčov z NHL za ZOH 2018

Vedenie NHL pred mesiacom oznámilo, že nepreruší počas ZOH 2018 program a nepustí hráčov na olympijský turnaj.

Majster sveta z roku 2002 Peter Pucher ešte nekončí. Kde bude hrať?

Slovenský hokejový útočník odohral za Znojmo uplynulých šesť sezón v nadnárodnej súťaži EBEL.

Hokejový Trenčín povedie Oremus, Pénzeš bude generálny manažér

Novinkou v trenčianskom klube je aj rozšírený realizačný tím, ktorý sa rozrástol o kondičného trénera, ktorým sa stal Branislav Lobotka.

SR nastúpi proti Dánom opäť v inej zostave, v bránke bude Hudáček

Do zostavy sa tentoraz nezmestili Jakub Suja a Tomáš Matoušek.

Hokejové Košice začali letnú prípravu s tromi posilami

Príprava "na suchu" potrvá osem týždňov a Košičania si ju spestria aj túrami vo Vysokých Tatrách.

Hokejisti Popradu začali s prípravou, na prvom tréningu 25 hráčov

"Suchá" príprava popradského tímu by mala prebiehať v domácich podmienkach.

Gernát je v Kolíne ako doma, spoluhráčom by mohol robiť sprievodcu

Premiérová účasť na MS, správa o drafte do NHL aj silná rodinná väzba, to všetko sa mu spája s týmto nemeckým mestom, v ktorom slovenskú reprezentáciu v utorok večer čakal dôležitý zápas s Dánskom.

Nemec Rieder na svetovom šampionáte skončil, Sturm: Veľmi zlá správa

Útočník Arizony Coyotes nedohral pondelkový duel proti Rusku a so zranením kolena ho previezli do nemocnice.

Tarasenko Rusov na MS neposilní, musí ísť na operáciu

Ruský útočník nastúpil počas vyraďovacej časti NHL na všetkých jedenásť stretnutí a mal v nich bilanciu tri góly a tri asistencie.

MS 2017: Jandač po otočke z 0:3: Podaril sa nám až neuveriteľný obrat

Čechom patrí v tabuľke B-skupiny priebežné tretie miesto. Vo štvrtok nastúpia na svoj ďalší zápas na turnaji proti Nórsku.

Nashville si zmluvne poistil služby Švéda Petterssona

Pettersson bol v uplynulej sezóne deviatym najproduktívnejším hráčom švédskej SHL.

USA zdolali Švédsko 4:3 a poskočili na priebežné 3. miesto A-skupiny

Hráči troch koruniek trikrát stratili náskok.,aktualizované

Česi predviedli dokonalý zvrat a vyhrali nad Fínmi 4:3 po nájazdoch

Do tretej tretiny bolo víťazstvo pre českú hokejovú reprezentáciu nepravdepodobné, potom však mužstvo predviedlo skvelý výkon. O triumfe Čechov rozhodol až v samostatných nájazdoch Hanzl.,aktualizované

Nemcom budú na MS proti Slovákom chýbať Hager a Rieder

Patrick Hager si za faul na ruského útočníka Sergeja Mozjakina od disciplinárnej komisie vyslúžil jednozápasový dištanc, Tobiasa Riedera previezli do nemocnice so zranením kolena.

Kanada zdolala Bielorusko 6:0, na šampionáte zatiaľ nestratila ani bod

Po dva góly si pripísali MacKinnon a Point.,aktualizované

Nemci prehrali s Rusmi 3:6 v A skupine, doťahovali v tretej tretine

V drese Ruska vynikol autor štyroch gólových prihrávok Artemij Panarin, pre zranenie však nedohral Sergej Mozjakin.,aktualizované

V utorňajšom zápase proti Dánsku (20.15 h) na MS v ľadovom hokeji 2017 by Eduard Šedivý radšej nastúpil v obrane.

Matoušek si debut na MS predstavoval inak: Bol som zvesený ako šíp

Slovenský hokejový reprezentant v siedmej minúte zápasu s Lotyšskom narazil súpera na mantinel a ruský rozhodca Roman Gofman ho poslal predčasne do kabín.,aktualizované

Lapšanský predĺžil zmluvu s druholigovým klubom Ravensburg Towerstars

Dvadsaťsedemročný hokejový útočník má na svojom konte 18 reprezentačných štartov a sedem gólov.

Holík sa po zranení vracia do českého tímu,miesto mu uvoľnil Kubalík

V Paríži vystrieda Dominika Kubalíka, ktorého tesne pred turnajom povolali tréneri práve na Holíkovo miesto.

MS17: Produktivitu vedie Barrie, Matoušek najtrestanejším hráčom

V tesnom závese za lídrom kanadského bodovania Barriem sú viacerí hráči Ruska a Kanady.

Kudrnu prekvapilo neuznanie gólu: S dvomi bodmi sme nespokojní

Po stretnutí sa veľa hovorilo o situácii zo 14. minúty.

Sporný moment sa udial ešte v prvej tretine, no v mysliach hráčov i trénerov po zápase silno rezonoval.

Helvéti od druhej tretiny prevzali opraty zápasu do svojich rúk a nakoniec pohodlne dokráčali k víťazstvu, ktoré umocnil spoľahlivým výkonom a čistým kontom brankár Leonardo Genoni. ,aktualizované

Zápas rozhodli presilové hry. ,aktualizované

ONLINE: Slováci prehrali s Lotyšmi o dva góly, rozhodli presilovky

Jediný gól Slovenska strelil Miklík. ,aktualizované

Zápas Slovákov s Lotyšmi sa zapíše do histórie, pre tento dôvod

Zápas s historickou novinkou rozhodovali hlavní arbitri Roman Gofman z Ruska a Anssi Salonen z Fínska.

Domáci hráči sa rýchlo spamätali z úvodnej prehry s Nórmi (2:3), predviedli oveľa živší výkon a šokovali favorita. ,aktualizované

Edmonton do konca série bez zraneného Sekeru, na MS nepríde

S účasťou Sekeru rátal aj reprezentačný tréner Slovenska Zdeno Cíger.

Američania chceli zápas rozhodnúť čo najskôr a svoj zámer začali postupne realizovať. Od začiatku lepšie korčuľovali.,aktualizované

MS17: Slováci dopísali do súpisky aj Matoušeka, Sekera nepríde

Definitívne tým padla nádej, že by slovenský tím mohol posilniť obranca Andrej Sekera, ktorého Edmonton Oilers prehráva v sérii play off NHL s Anaheimom 2:3 na zápasy.

Obhajca titulu majstra sveta rozobral staronového účastníka elitnej kategórie za necelých 17 minút, keď mu nasúkal tri góly.,aktualizované

Rusi mali od úvodných minút zápas vo svojej réžii a nováčika deklasovali jednoznačným výsledkom. Svoju prevahu potvrdili aj v početných výhodách, keď využili všetkých šesť presiloviek. ,aktualizované

Slováci dopísali na súpisku Ziga, ostalo jedno voľné miesto

Vedenie reprezentácie ešte čaká na vývoj situácie s obrancom Andrejom Sekerom.

MS17: Proti Lotyšom nastúpi v slovenskej bránke Laco

Realizačný tím týmto krokom potvrdil svoju ambíciu striedať brankárov a rozložiť tak ich turnajové zaťaženie.

MS17: Švehla bude telefonovať Sekerovi z Edmontonu Oilers

Generálny manažér slovenskej hokejovej reprezentácie Róbert Švehla sa chce informovať o jeho zdravotnom stave a prípadnom štarte na svetovom šampionáte.

MS17: Jeglič dostal dvojzápasový trest za kopnutie protihráča

Svojmu mužstvu tak bude chýbať v nedeľu proti Kanade a v utorok proti Nórsku. Informovala Medzinárodná hokejová federácia.

MS17: Sersen pred Lotyšskom: Sme dobre fyzicky aj psychicky pripravení

Zverenci trénera Zdena Cígera boli vzhľadom na priebeh prvého duelu radi aj za výhru po predĺžení, no proti Lotyšom sa hotujú podať koncentrovanejší výkon.

MS17: Nór Roest po výhre nad Francúzmi: Premenili sme naše šance

Nórski hokejoví reprezentanti zvíťazili v sobotňajšom zápase parížskej B-skupiny 81. hokejových MS nad Francúzskom 3:2. Dva góly, vrátane rozhodujúceho, strelil Patrick Thoresen.

NHL: Washington zdolal Pittsburgh

Hokejisti Washingtonu Capitals znížili stav série na 2:3 na zápasy.