Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Hokej

Chára vynechal druhý tréning, Cehlárik vo štvrtom útoku Bostonu

Bostonu patrí v tabuľke Východnej konferencie deviate miesto, na ôsmu Philadelphiu stráca bod.

Rošády v hokejovej Žiline: Prichádza Bokroš, Drábek ide do Michaloviec

Tomáš Bokroš sa vracia do najvyššej slovenskej súťaže po dvoch rokoch. V sezóne 2014/15 bol hráčom Dukly Trenčín a jeho ďalšie hokejové kroky smerovali do Pardubíc.

Krajan Richarda Pánika a spoluhráč Marián Hossa vyšiel bodovo naprázdno. ,aktualizované

Hokejový Poprad získal zvučnú posilu z KHL

Odchovanec Lokomotivu Jaroslavľ prichádza do Popradu z Metalurgu Novokuzneck, kde odohral 11 duelov.

Havlát po 14 sezónach v NHL oznámil koniec kariéry

Majster sveta z roku 2000 sa od začiatku januára pripravoval v HC Kometa Brno, ale jeho snahu pokračovať v kariére v Tipsport extralige zastavilo zranenie.

Hokejisti SR sa na Slovakia Cupe pobijú o 11. triumf

Dejiskom turnaja bude premiérovo Nitra a pred výborným miestnym publikom by Slováci radi získali štvrté turnajové prvenstvo v rade.

Libor Hudáček chce v reprezentácii potvrdiť formu zo švédskej ligy

Pre Hudáčka to bude prvá reprezentačná akcia v tejto sezóne.

NHL: LA Kings s Budajom podľahli Tampe

Slovenský brankár v službách kráľov Peter Budaj kryl 16 striel, Marián Gáborík si pripísal na konto mínusku. ,aktualizované

Frölunda obhájila titul, Sparte vo finále nepomohol ani Cingelov gól

Víťazný gól strelil v čase 61:27 Niklas Lasu.,aktualizované

TIPSPORT LIGA: Žilina a Nové Zámky si vymenili hráčov

Pre obrancu Václava Čížeka bude Žilina už tretím pôsobiskom v najvyššej slovenskej súťaži.

Švarný sa pozvánke potešil, sezónu by si chcel predĺžiť v ďalšom klube

Slovenský obranca dostal pôvodne od reprezentačného trénera voľno, aby bol k dispozícii Slovanu Bratislava na dôležité záverečné zápasy v boji o play off KHL.

Cehlárik má premiéru v NHL na dosah: Boston ho povolal do prvého tímu

Slovenský útočník v aktuálnej sezóne pôsobil na farme Bostonu v AHL, v drese mužstva Providence Bruins odohral 40 zápasov s bilanciou 18 gólov a 15 asistencií.

Slovák reprezentačnú pozvánku čakal: Prežívam najlepšie obdobie

Tréner národného tímu Zdeno Cíger povolal dvadsaťosemročného centra do nominácie na turnaj Slovakia Cup na základe výborných výkonov, ktorými sa prezentuje v domácej súťaži.

Chára bude mať nového trénera: Julien dostal v Bostone padáka

Klubu z Massachusetts aktuálne patrí v tabuľke Východnej konferencie deviate miesto.,aktualizované

UNIVERZIÁDA: Slovenskí hokejisti zvíťazili v súboji o 5. miesto

Svetová zimná univerziáda sa konala v kazašskom Almaty.

Hokejový obranca Baranka si za zákrok na Musila nezahrá štyri zápasy

Pri štvorzápasovej stopke sa prihliadalo na fakt, že v predchádzajúcich dvoch rokoch Baranka nebol potrestaný.

Šancu dostali najmä mladí perspektívni hokejisti z domácej Tipsport Ligy.

NHL: Útočník Pittsburghu Malkin nechce po zranení uponáhľať návrat

Ruský hokejista Jevgenij Malkin nepozná zatiaľ presný dátum nástupu na ľad po zranení v dolnej časti tela.

NHL: Toronto prehralo na ľade New York Islanders, padlo 11 gólov

V extračase rozhodol jeho druhým gólom v stretnutí Brock Nelson. V drese hostí tentoraz nedostal šancu slovenský obranca Martin Marinčin.,aktualizované

Hokejová LIGA MAJSTROV: Frölunda si to dnes vo finále rozdá so Spartou

Hokejová LM je medzinárodná súťaž európskych klubov, ktorá vo svojom súčasnom formáte odštartovala v ročníku 2014/15 a tento rok sa jej zúčastnilo dokopy 48 tímov vrátane dvoch zo Slovenska.

Petra Budaja vyhlásili v NHL za tretiu Hviezdu týždňa

Vedenie ligy okrem neho ocenilo za výkony v uplynulom období aj útočníka Caroliny Hurricanes Sebastiana Aha a centra Minnesoty Wild Mikaela Granlunda.

NHL: Hokejisti Los Angeles dostali vo Washingtone na frak

Slovenský brankár Peter Budaj chytal do 40. minúty, keď ho vystriedal Jeff Zatkoff, z 15 striel inkasoval štyri góly a mal 73,3% úspešnosť zákrokov. ,aktualizované

Los Angeles prehralo vo Washingtone, Budaja vystriedal Zatkoff

Jeho tímový kolega Marián Gáborík strávil na ľade 17 minút a do štatistík si pripísal jednu strelu na bránku a jednu "mínusku".

Bystrica zdolala Zvolen po predĺžení, Nitra vyhrala po nájazdoch

V ďalšom šlágri zvýšila druhá Nitra náskok pred tretími Košicami, keď ich na svojom ľade zdolala 3:2 po predĺžení a nájazdoch. ,aktualizované

Ľubomír Vaic po sezóne končí, bude sa venovať rodine a hokejovej škole

Vo svojej bohatej kariére pôsobil aj v Rusku, Fínsku či Česku a zahral si aj v NHL. ,aktualizované

Útočník HC Vítkovice dostal nepodmienečné zastavenie činnosti za zákrok na obrancu Komety Brno Jakuba Krejčíka.

Tridsaťštyriročný Budaj kryl všetkých 17 striel súpera, asistovali mu Chára a Hossa. O víťazný gól sa postaral v 63. minúte útočník Jeff Carter.,aktualizované

Hráči Kchun-lun zdolali Metallurg. Pozrite si aj ostatné výsledky

Slováci Martin Bakoš a Tomáš Marcinko hrali za čínske mužstvo bez bodového zápisu.

Říha o absencii Slovana v play off: Rozhodli výkony v úvode a zranenia

Tréner Miloš Říha vidí ako hlavné dôvody neúspechu veľké množstvo zranení kľúčových hráčov a kolísavé výkony v úvode piateho ročníka účinkovania tímu v prestížnej lige.

Budaj zažíva reštart svojej kariéry, v NHL patrí k brankárskym lídrom

Tridsaťštyriročný brankár pritom bol predchádzajúce dva ročníky v nižšej AHL a zmenu neočakával ani v tejto sezóne.

Žilinčan Húževka: Víťazstvo v Košiciach je pre mnohých emotívne

Prvý triumf nad "oceliarmi" v sezóne prišiel až v piatom vzájomnom zápase, navyše po tom, ako "vlci" otočili nepriaznivý stav 0:3.

Slovan definitívne bez play off, Starosta: Bohužiaľ to nevyšlo

Hokejistom nestačila ani dobrá forma z uplynulých týždňov. Veľa bodov totiž stratil v úvode a strede základnej časti.

Belasí nepostúpili do play off.Švarný:Doma by sme nemali dostať šestku

V piatkovom domácom zápase prehrali s priamym konkurentom v boji o vyraďovačku Viťazom Podolsk vysoko 1:6. ,aktualizované

KHL: Súperi Slovana Jokerit aj Soči v piatok vyhrali

Fínsky klub sa vďaka triumfu vyšvihol s 88 bodmi na 7. miesto, Soči patrí priebežne 9. miesto so ziskom 85 bodov. HC Slovan Bratislava hrá aktuálne s ôsmim tímom tabuľky Viťazom Podolsk.,aktualizované

Hokej: Laco vychytal triumf v Liberci, skórovali piati Slováci

Slovenský brankár Ján Laco zahviezdil v 44. kole českej extraligy keď si v súboji s úradujúcim majstrom poradil s 39 presnými zásahmi.,aktualizované

Takto vyzerajú sumáre hokejovej Tipsport Ligy po 43. kole

Hokejisti Nových Zámkov vďaka triumfu nad Liptákmi poskočili o dve priečky na súčasné 8. miesto. Banská Bystrica si upevnila prvé miesto po triumfe 4:1 nad Duklou Trenčín.

Tréner hokejovej SR 18 nominoval na Turnaj Vladimíra Dzurillu

Turnaj je poslednou reprezentačnou skúškou troch účastníkov aprílových majstrovstiev sveta na Slovensku.

Vedenie Žiliny sprísnilo po nedávnom incidente bezpečnostné opatrenia

Uplynulý utorok prišlo v prestávke medzi prvou a druhou tretinou k potýčke domácich a hosťujúcich fanúšikov.

Hokejista Žiliny Konečný dostal od disciplinárky dodatočný trest

Konečný, ktorý je s 21 gólmi najlepším strelcom Žiliny, je dodatočným potrestaním zaskočený.

KHL: Hokejisti Slovana v základnej časti už na ľad súpera nevycestujú

Pôvodne mali záverečný duel s Medveščakom Záhreb absolvovať v piatok 17. februára na ľade chorvátskeho klubu, lenže zápas presunuli do Bratislavy.