Hokej

Memoriál I. Hlinku bude v rokoch 2018, 2020 a 2022 v Kanade

Tento rok na Memoriáli I. Hlinku zvíťazili mladí Česi, ktorí vo finále v Břeclavi zdolali rovesníkov.

Reprezentačný tréner Vladimír Vůjtek plánoval dubnického rodáka prehovoriť k návratu do reprezentácie pred MS 2012 v Helsinkách. Zabránila mu v tom Demitrova tragická smrť 7. septembra 2011.

KHL: Bakoš pomohol gólom k víťazstvu Kchun-lunu

Dvadsaťšesťročný bývalý hráč HC Slovan Bratislava zvýšil v 33. minúte na 2:0 pre hostí. Jeho krajan Tomáš Marcinko nebodoval.

Hviezdami týždňa NHL sa stali Anderson, Cammalleri a Burns

Brankár Anderson vychytal v hodnotenom období štyri víťazstvá v štyroch zápasoch s priemerom 1,25 inkasovaného gólu na zápasu a s úspešnosťou zákrokov 96 percent.

Hokejový obranca Frühauf dohrá sezónu v Plzni

Tridsaťštyriročný Frühauf je kmeňovým Hradca Králové od sezóny 2013/14. Vo vlaňajšom ročníku hosťoval aj v druholigových HC Litoměřice.

KHL: Medzi najlepšími hráčmi týždňa aj brankár Medveščaku McIntyre

McIntyre dosiahol minulý týždeň dva shutouty, keď vychytal strelcov Spartaka Moskva i HC Soči. Jeho séria neprestrieľnosti je akutálne na hranici 138 minút a 30 sekúnd.

Historicky prvý Zápas hviezd II. hokejovej ligy bude hostiť Ružomberok

Hráči budú do tímov vybraní na základe hlasovania, ktoré začne od decembra.

Jurčo sa vracia do zostavy Detroitu, mal by nastúpiť proti Dallasu

Jurčo sa po zotavení rozohral na farme v AHL, kde v drese Grand Rapids Griffins odohral v rámci kondičného pobytu dve stretnutia so ziskom dvoch bodov (1+1).

Daňov Winnipeg zdolal Nashville, Sekerov Edmonton nestačil na Arizonu

Najlepší tím Pacifickej divízie Edmonton prehral s poslednou Arizonou, keď si jeho strelci vylámali zuby na brankárovi Mikeovi Smithovi.

Obranca Baranka pomohol Vítkoviciam gólom a asistenciou

Po jednej asistencií si pripísali aj jeho spoluhráči Radoslav Tybor a Karol Sloboda. ,aktualizované

Tipsport liga: Košice prehrali vo Zvolene, Trenčín doma zdolal Poprad

Hokejová Tipsport liga pokračovala v nedeľu zápasmi 24. kola. ,aktualizované

Pavol Demitra tragicky zahynul v septembri 2011 pri leteckej katastrofe pri ruskom Jaroslavli.,aktualizované

AHL: Providence prehralo so St. John, Cehlárik si pripísal asistenciu

Za farmu Bostonu odohral v tomto ročníku 16 zápasov, v ktorých nazbieral 14 kanadských bodov za osem gólov a šesť asistencií. V klubových štatistikách mu patrí druhá pozícia za Wayneom Simpsonom.

Gáborík si odkrútil sezónny debut, Kings aj s Budajom zdolali Chicago

Po dvojmesačnej prestávke, ktorú vyplnila liečba zlomenej nohy, naskočil do duelu svojho tímu Los Angeles proti Chicagu a tešil sa z víťazstva 2:1 po predĺžení.,aktualizované

Lukáš Novák posilou HKM Zvolen

Novák začal sezónu 2016/2017 v drese HK Dukla Trenčín.

Čajkovský opúšťa Spartu, sezónu dohrá v Jekaterinburgu

Jekaterinburg pôsobí vo Východnej konferencii KHL, priebežne mu v nej patrí jedenásta priečka.

Pénzeš skončil vo funkcii trénera HC Nové Zámky

Novozámočania ťahajú v domácej súťaži trojzápasovú sériu neúspechov.

Slovan prehral v Moskve 2:4, v tabuľke klesol na dvanáste miesto

Najbližší zápas odohrajú slovanisti doma, 30. novembra hostia Sibir Novosibirsk.,aktualizované

KHL: Bakošov gól nestačil, Jekaterinburg zdolal Kchun-lun

Jekaterinburg doma zdolal Červenú hviezdu Kchun-lun vďaka hetriku Arťoma Garajeva.,aktualizované

Nitra zdolala Zvolen, Poprad prevalcoval Nové Zámky

Barani si poradili s Liptovským Mikulášom 2:1. Domáci nastúpili aj s posilou na dva zápasy obrancom bratislavského Slovana Sersenom, ktorý sa rozohrával po zranení a dlhej prestávke.

Laliberté ukončil predčasne kariéru, Kováčik: Je to obrovská strata

Laliberté dodal, že po nečakanom konci hokejovej kariéry sa vracia do školy, kde si chce dokončiť titul z ekonómie.

Mladí košickí hokejisti majú po kariére, dostali podmienečné tresty

Rozsudok ešte nie je právoplatný, odsúdení si ponechali lehotu na to, či podajú odvolanie.,aktualizované

Kapitána Bruins trápi zdravotná indispozícia v dolnej časti tela. Jeho tím na ľade Ottawy prehral 1:3.,aktualizované

Hudáček opäť skóroval, Örebro zdolalo Färjestad 3:1

Dvadsaťšesťročný útočník si vylepšil bilanciu na 10 gólov a 11 asistencií.

Tréner Slovana po dueli s Novgorodom: Chcem pochváliť všetkých hráčov

Prvým strelcom druhého duelu "belasých" na aktuálnom výjazde bol Žiga Jeglič v presilovej hre na začiatku druhej tretiny.,aktualizované

Košice porazili Orange 20 a dostali sa na čelo tabuľky

Košičania rozhodli duel v záverečnej desaťminútovke.,aktualizované

Petrohrad vyhral v Helsinkách, v nájazdoch rozhodol Dacjuk

O výhre 3:2 rozhodol v samostatných nájazdoch Pavel Dacjuk.

Traja Slováci sa dostali medzi chránených hráčov NHL

Chránení hráči majú v zmluvách klauzuly, podľa ktorých majú právo odmietnuť výmenu do iného klubu.

Gáborík je už fit: Kedy sa vráti na klziská NHL?

Gáborík absolvoval už v stredu ľahký tréning na ľade. Na korčule sa po zlomenine nohy postavil prvýkrát a podľa vlastných slov sa cítil veľmi dobre.

NHL: Couturier bude pre zranenie chýbať Philadelphii 4-6 týždňov

Couturier odohral v tejto sezóne 20 zápasov, v ktorých strelil päť gólov a zaznamenal osem bodov.

Na tréningu Banskej Bystrice prvýkrát aj Sersen s Handzušom

Oboch spájal fakt, že sa v plnom zaťažení objavili na ľade po dlhšom čase. Sersen po zranení a špirálovitej zlomenine nohy z MS v Petrohrade, Handzuš po oddychu a viacmesačnom pobyte v zámorí.

Miklík už zarezáva v Brne, klubom i mestom ho bude sprevádzať Haščák

Miklík sa v úvode ročníka krátko rozohral v druholigových Piešťanoch, odkiaľ zamieril do Košíc. Na východe republiky odviedol, čo mal a na základe pôvodnej dohody dostal priestor na odchod.

Eichel prvýkrát od zranenia členka trénoval s tímom Buffala

Eichel sa zranil len deň pred štartom jubilejného stého profiligového ročníka.

Tomáš Jurčo skóroval pri sezónnom debute na farme Detroitu

Jurčo skóroval v 56. minúte v presilovke o dvoch hráčov, keď už len kozmeticky upravil konečný výsledok.

Toews nedohral duel Chicaga v San Jose, odstúpil po náraze na mantinel

Toews nastúpil v doterajšom priebehu sezóny na 21 zápasov, v ktorých strelil štyri góly a pridal osem asistencií.

Budaj kryl 22 striel súpera a mal 91,7-percentnú úspešnosť zásahov, Halák sa s 24 zákrokmi z 27 pokusov dostal pod hranicu 90 percent.

Obranca Slovana Sersen sa rozohrá v Banskej Bystrici

V drese "baranov" by mal odohrať dva zápasy v najvyššej súťaži.

Barys Astana zdolala Červenú hviezdu Kchun-lun o tri góly

Slováci Tomáš Marcinko ani Martin Bakoš sa bodovo nepodieľali na jedinom góle hostí.