NHL: Chára prehral pästný súboj s bývalým hráčom Banskej Bystrice

Slovenský kapitán hokejistov Bostonu po vyše dvoch rokoch v zámorskej NHL opäť zhodil rukavice a rozdal si to s Claytonom Stonerom.

NHL: Hossa sa priblížil k 500-gólovej méte, Chára sa pobil

V šesťzápasovom programe zámorskej NHL sa v noci na sobotu zo slovenských hokejistov bodovo presadil len Marián Hossa.,aktualizované

Zvolen aj Bystrica sú už len zápas od postupu do semifinále play-off

Zvolenčania aj Bystričania v sérii vedú 3:1 na zápasy.,aktualizované

Dallas bude tri až štyri týždne bez Seguina

Generálny manažér texaského klubu Jim Nill uviedol, že kanadský center sa vráti do zostavy v priebehu play off.

Omsk vyhral v Ufe a vynútil si rozhodujúci siedmy duel

Hokejisti Avangardu Omsk zvíťazili v piatkovom stretnutí play off KHL na ľade Salavatu Julajev Ufa 3:1

Červené krídla si aktuálne držia druhú voľnú kartu, pred Flyers majú tesný jednobodový náskok, letci však majú dva zápasy k dobru.,aktualizované

Olympijský víťaz a bývalý kapitán Dallasu B. Morrow ukončil kariéru

Hokejový srdciar známy svojou bojovnosťou sa dvakrát prebojoval do finále Stanleyho pohára, naposledy vlani v drese Tampy Bay.

SKA Petrohrad zdolal Dinamo Moskva a je vo finále Západnej konferencie

V konferenčnom finále si SKA zmeria sily s ďalším moskovským tímom CSKA.

Liberec zdolal Chomutov 4:1, k obratu zavelil Radivojevič v oslabení

Jedným presným zásahom sa na triumfe Severočechov podieľal Radivojevičov krajan Martin Bakoš.

Žilinčania Nitru nepohrýzli, ale poukázali na jej slabiny

Aj záverečný duel, ktorý rozhodli až samostatné nájazdy, stál Nitranov veľa síl.

Košičania sú po postupe do semifinále spokojní, no vyšťavení

Hoci výsledkovo Košičania dominovali, Martin im nepredal kožu lacno. Najmä v druhom a treťom zápase mohol so sériou niečo urobiť vo svoj prospech.

Bodoval aj slovenský obranca Andrej Sekera, ktorý asistenciou prispel k víťazstvu Edmontonu 6:4 nad St. Louis.,aktualizované

Košice aj Nitra postúpili do semifinále play-off

Úradujúci šampióni nepripustili žiadne prekvapenie a vo vzájomných konfrontáciach hokejovo dominovali. Doma triumfovali 4:1 a 3:2, v Turci zavŕšili sériu víťazstvami 3:2 po predĺžení a 4:1.,aktualizované

Bakoš a Radivojevič prispeli k triumfu Liberca v 1. štvrťfinále

Druhý tím základnej časti Sparta Praha doma zdolal Zlín 4:3 aj vďaka gólu slovenského obrancu Michala Čajkovského a v sérii sa ujal vedenia 1:0 na zápasy.

Omsk znížil stav série s Ufou na 2:3 v semfinále Východnej konferencie

V piatom dueli semifinálovej série prehrali na ľade Omsku 2:3 a v sérii na štyri víťazné zápasy vedú 3:2.,aktualizované

Český tréner Vůjtek pozval do prípravného kempu Kašpara s Kundrátekom

Bývalý kouč slovenskej reprezentácie pozval na prípravný kemp dokopy 21 hráčov, medzi nimi sú aj traja reprezentační nováčikovia Martin Dočekal, Jan Káňa a Hynek Zohorna z Komety Brno.

Najslabší tím ligy z Toronta zaknihoval druhý triumf v sérii. Kanadský zástupca aj vďaka asistencii slovenského obrancu Martina Marinčina zdolal Tampu Bay 4:1.,aktualizované

V NHL padá málo gólov, manažéri chcú zmenšiť brankársku výstroj

S takýmto návrhom prišli na svojom stretnutí na Floride, odobriť ho ešte musí súťažná komisia ako i Rada guvernérov.

Nitru aj Košice delí jeden zápas od postupu do semifinále play-off

Hokejisti Nitry zvíťazili aj v treťom zápase štvrťfinále play off slovenskej Tipsport Ligy, keď si poradili so Žilinou 5:3. ,aktualizované

Réway a slovanisti začali s prípravou na hokejové MS v Rusku

Pozvaných hráčov čaká trojdňový minikemp, počas ktorého si každý deň spoločne zľahka zatrénujú. Po vyše dvojtýždňovej pauze je ich hlavným cieľom dostať sa späť do rytmu.,aktualizované

Český brankár Salák dostal v KHL trest na 5 zápasov

Spoluhráč slovenského obrancu Andreja Meszároša sa po inkasovanom góle z hokejky Sergeja Mozjakina v predĺžení vyrútil na rozhodcu a ohnal sa po ňom hokejkou.

Pre Daňa to boli presné zásahy s poradovými číslami 3 a 4. Okrem toho má v prebiehajúcej sezóne na konte tri asistencie a spolu sedem kanadských bodov. ,aktualizované

Trenčín vyrovnal sériu s Bystricou, Zvolen vedie nad Popradom 2:0

Hokejisti Dukly Trenčín vyhrali v druhom stretnutí štvrťfinále Slovnaft play off Tipsport Ligy na ľade Banskej Bystrice 1:0. Zvolen vyhral v druhom zápase štvrťfinále nad Popradom 1:0 po predĺžení.,aktualizované

Od štartu play off pribudnú v NHL kamery na modrých čiarach

Výkonný viceprezident pre hokejové operácie Colin Campbell uviedol, že tento systém zabezpečí rozhodcom možnosť pozrieť si sporné situácie aj z iných uhlov.

NHL: Hráčmi týždňa Tarasenko, Trocheck a Kinkaid

Tarasenko priviedol Blues k trom víťazstvám a nazbieral dokopy šesť bodov za tri góly a rovnaký počet asistencií.

KHL: Novosibirsk prehráva s Metallurgom Magnitogorsk 1:3 na zápasy

Vo štvrtom dueli semifinále Východnej konferencie hokejovej KHL zvíťazil Metallurg Magnitogorsk na ľade Sibiru Novosibirsk 4:3 po predĺžení

Na prvý reprezentačný minikemp prišli šiesti slovanisti s Réwayom

Ďalší kemp sa začne o týždeň 21. marca, kde by sa mali hlásiť ďalší hráči, ktorým sa už skončila klubová sezóna.

Brankár Staňa je bez hokeja viac než rok: Skôr to vyzerá na koniec

Odchovanec košického hokeja štartoval na dvoch zimných olympijských hrách a ôsmich majstrovstvách sveta. Má z nich zlatú a bronzovú medailu.

Lapšanskému skončil trest a vrátil sa do Košíc

Ešte v novembri minulého roka dostal 25-ročný útočník štvormesačný nepodmienečný trest za faul na útočníka Banskej Bystrice Mareka Loskota.

Hokejista Ivan Čiernik skončil v Augsburgu

Zatiaľ nie je isté, či bude 38-ročný Čiernik pokračovať v hokejovej kariére. Závisieť by to malo od jeho zdravotného stavu.

Réway sa rozlúčil vo Fribourgu, ešte rok chce zostať v Európe

Dvadsaťjedenročný útočník utrpel 23. januára v dueli s Zugom otras mozgu, keď ho nebezpečne fauloval Johan Morant.

Slovenskí útočníci Red Wings Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo sa nepresadili, Tatar odohral vyše 16 minút, resp. Jurčo vyše 7 minút.,aktualizované

Bystrica si podmanila Trenčín, v sérii sa tak ujala vedenia

Štvrťfinále play-off Tisport Ligy sa nieslo v znamení výhry Bystrice a Zvolena.,aktualizované

Hokejistov CSKA delí od postupu do finále konferencie jedna výhra

Moskovčania v nedeľu vyhrali na ľade Torpeda Nižnij Novgorod 5:3 a v semifinálovej sérii Západnej konferencie vedú 3:1 na zápasy.

Malkin bude Pittsburghu chýbať šesť až osem týždňov

Hviezdny ruský útočník si zranil ľavú ruku v piatkovom zápase proti Columbusu Blue Jackets.

Boston zdolal Islanders, Buffalo uspelo nad Carolinou po predĺžení

K výhre Bostonu prispel dvoma gólmi David Pastrňák. ,aktualizované

Košice zdolali Martin. V druhom zápase nezaváhala ani Nitra

Oba tímy v sérii hranej na štyri víťazné zápasy vedú 2:0.,aktualizované

KHL: Ufa vyhrala nad Omskom, Magnitogorsk uspel v Novosibirsku

V konferenčnom semifinále Ufa vedie nad favorizovaným Omskom 2:1 na zápasy.

Pánik strávil na ľade takmer 10 minút a zaknihoval jeden plusový bod.,aktualizované

Tipsport liga: Košice zdolali Martin v 1. zápase štvrťfinále play off