Nedela 16. jún 2024Meniny má Blanka a Bianka

Hokej

Výmenu Leopolda do Minnesoty si vyžiadala jeho 11-ročná dcéra

Leopold v Minnesote vyštudoval aj univerzitu, jeho rodina tam stále žije, on však za Wild nikdy nenastúpil.

Trenčiansky odchovanec skóroval v tretej tretine strelou spomedzi kruhov. ,aktualizované

NHL: Talbot posilou Bostonu, Caron do Colorada

Talbot sa tak stal novým spoluhráčom slovenského kapitána "medveďov" Zdena Cháru.

Česká legenda strelila premiérový gól v drese Floridy.,aktualizované

Detroit získal z Dallasu útočníka Colea, Yandle ide do Rangers

Tridsaťšesťročný Cole v tejto sezóne v 57 zápasoch nastrieľal za Stars 18 gólov. ,aktualizované

Lacov shutout pomohol Astane vyrovnať sériu play off s Omskom na 1:1

Pripísal si už štvrté čisté konto v prebiehajúcej sezóne, prvé počas vyraďovacej časti.,aktualizované

Košický škrt cez rozpočet, v play off prišli o kľúčových hráčov

Zranenie utrpel aj kapitán Martin Štrbák.

Záborský predĺžil zmluvu s IFK Helsinki

S účastníkom najvyššej fínskej súťaže Liiga sa dohodol v sobotu na predĺžení kontraktu o ďalší rok.

Zvolen proti Popradu päťkrát s bilanciou 4:0 na série

Naposledy sa v play off obaja súperi stretli v sezóne 2002/2003, Zvolen si vo štvrťfinále poradil s Popradom 4:0.

Bystrica proti Trenčínu s vidinou náročnej série

Trenčania veria, že dokážu postúpiť a kľúčom k tomu by mal byť brankársky post.

Do Floridy mieri aj Heatley

Heatley, ktorý sa dvakrát v kariére dostal na hranicu 50 gólov za sezónu, strávil väčšinu aktuálneho ročníka na farme v AHL.

Útočník "červených krídiel" sa presadil za nerozhodného stavu 3:3, keď jeho strieľanú prihrávku v 50. minúte si korčuľou do vlastnej siete zrazil domáci obranca Roman Josi. ,aktualizované

Hudáček vychytal výhru Örebra, Hossa skóroval, no prehral

Slovenský hokejový brankár Július Hudáček vychytal víťazstvo svojho tímu Örebro v sobotňajšom zápase švédskej ligy nad Skelleftea 4:0.

Šúrek po výhre Piešťan: Rozhodlo srdce a väčšia vôľa

Piešťany dokonale zaskočili víťaza základnej časti HC Košice, keď v prvom štvrťfinálovom zápase play off Tipsport extraligy "dobyli" košickú Steel arénu.

Piešťany prekvapivo vyhrali v Košiciach, Nitra rozstrieľala Martin

Play off Tipsport extraligy začalo dnes prvými zápasmi. ,aktualizované

Lacova Astana prehrala v prvom štvrťfinále v Omsku 2:5

Na Laca smerovalo 31 striel, z ktorých prešli za jeho chrbát tri.,aktualizované

Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák je už rekordérom jeho New York Islanders v zámorskej NHL v počte víťazstiev v sezóne. ,aktualizované

Dnes štartuje v extralige play off. Podarí sa Košiciam obhájiť titul?

Zápasy play off bude v priamych prenosoch vysielať RTVS. Z dvojice štvrťfinálových zápasov, ktoré sa budú hrať v jeden deň, uvidia diváci v televízii iba jeden v priamom prenose.

Bližňák zariadil triumf Plzne, Vandas rozhodol o výhre Vítkovíc

Hokejisti Třinca prehrali v piatkovom zápase 51. kola českej extraligy so Zlínom 1:4.

Sýkora s Országhom na inšpekčnú cestu do USA, riešiť budú aj poistky

Generálneho manažéra reprezentácie na jednej strane tešia výkony a úspechy slovenských hráčov v NHL, na druhej strane to komplikuje ich možný štart na svetovom šampionáte v Ostrave.

Gáborík o Sekerovi: Môže nám veľmi pomôcť

Slovenský obranca by si mal debut odkrútiť už v noci na sobotu v kalifornskom derby na ľade Anaheimu.

Columbus získal z Toronta Clarksona výmenou za zraneného Hortona

Tridsaťročný Clarkson je v druhom roku svojej sedemročnej zmluvy na 36,75 milióna dolárov, v trápiacom sa Toronte ale nenaplnil očakávania.

Buffalo prerušilo päťzápasovú sériu prehier na domácom ľade a navyše vyhralo dva zápasy za sebou prvýkrát od polovice decembra.,aktualizované

Prestupový kolotoč zasiahol aj Jágra. Česká legenda opúšťa New Jersey

Fenomenálna "68" si zahrá v NHL už v ôsmom klube, jeho spoluhráčom bude aj slovenský hokejista.

Hudáček vychytal výhru 3:1 s Färjestadom

Vo štvrtkovom zápase 52. kola švédskej hokejovej ligy vyhralo Örebro na domácom ľade nad Färjestadom 3:1, slovenský brankár domácich Július Hudáček kryl 28 striel a inkasoval len jeden gól.

Vůjtek: "Výmena Sekeru do LA nám skomplikovala situáciu."

Andrej Sekera patril medzi hráčov, s ktorými tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Vladimír Vůjtek počítal v súvislosti so štartom na májovom svetovom šampionáte v Česku (1.-17.5.).

Hossov kamarát Montador daroval svoj mozog na výskum. Ešte pred smrťou

Kanadského obrancu našla jeho partnerka mŕtveho v dome na predmestí Toronta vo veku 35 rokov a štyri dni po smrti mu porodila prvého syna.

Extraligové kluby by privítali návrat Slovana

Bratislavský klub opustil extraligu pred tromi rokmi ako majster.

Andrej Sekera má nový klub. Bude spoluhráčom Gáboríka v Los Angeles

Dvadsaťosemročný bojnický rodák sa sťahuje v rámci USA zo Severnej Karolíny do Kalifornie.,aktualizované

Štartuje play off KHL, slovenskými nádejami Pokovičov Minsk a Laco

Laco v 43 dueloch dlhodobej časti súťaže pustil za svoj chrbát 110 pukov a mal viac ako 92-percentnú úspešnosť zásahov.

Pittsburgh triumfoval tretíkrát v rade, Ottawa vyhrala v Anaheime

Vo všetkých troch stretnutiach sa radovali hosťujúce mužstvá.,aktualizované

Švédska Lulea prehrala s Djurgardensom 2:4, Cehlárik asistoval

V drese zdolaného tímu si bod za asistenciu pripísal Slovák Peter Cehlárik.

Chabarovsk predčasne rozviazal zmluvy so Špirkom a Haščákom

Vedenie klubu KHL s nimi po konci základnej časti rozviazalo kontrakty, ktoré mali pôvodne vypršať až na konci apríla 2016.

Starosta absolvoval artroskopiu ramena, príde o šampionát

Obrancu Slovana Bratislava čaká po nej niekoľkomesačná rekonvalescencia.

Hossa presne prihrával kapitánovi Jonathanovi Toewsovi na úvodný gól Hawks.,aktualizované

Štartuje finále I. hokejovej ligy. Eufória na Spiši, ošiaľ pod Poľanou

Spišskú Novú Ves vyzve v sérii hranej na štyri víťazstvá Detva a v hre je nielen celkové prvenstvo v súťaži, ale aj miestenka v baráži proti extraligovej Žiline.

Florida vymenila Bergenheima do Minnesoty

Panthers vymenili 31-ročného krídelníka za výber v treťom kole budúcoročného draftu NHL.

Americký útočník pred koncom prvej tretiny po krosčeku od obrancu Panthers Alexa Petrovica stratil rovnováhu a narazil do mantinelu.

KHL: Ruským majstrom CSKA Moskva, obhajca v 1. kole play off proti Ufe

Jediný slovenský účastník KHL Slovan Bratislava podľahol na záver Jokeritu Helsinki 2:3 po predĺžení a obsadil posledné 14. miesto na Západe v súťaži končí.