Hokej

Pred 95 rokmi sa vo Vysokých Tatrách začali ME v hokeji

Po ME, ktoré hostili Vysoké Tatry, sa kanadský hokej výrazne spopularizoval na Slovensku. Dovtedy bol totiž oveľa populárnejší bandy hokej, ktorý sa hrával na ľade, ale s loptičkou.

TIPSPORT LIGA: Poprad ukončil spoluprácu s Nórom Karterudom

V tipsportligovej sezóne 2019/2020 stihol odohrať 19 zápasov, v ktorých získal 3 kanadské body za asistencie.

LIGA MAJSTROV: Lulea v prvom semifinále uspela na ľade Frölundy

Frölunda Indians - Lulea Hockey 2:3.,aktualizované

Bratislava Capitals vyhrali nad reprezentáciou SR18 vo vloženom zápase

Bratislava Capitals - reprezentácia SR18 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

NHL: John Hynes povedie Nashville

Jeho predchodca Peter Laviolette dostal v utorok výpoveď, hoci v roku 2017 priviedol klub prvýkrát v histórii do finále Stanleyho pohára.

KHL: Jekaterinburg - Novosibirsk po predĺžení

Hokejisti Červenej hviezdy Kchun-lun zvíťazili v utorňajšom zápase KHL na ľade Minsku 5:1. ,aktualizované

Záborský dostal za hrubý faul trest na šesť duelov

Záborský protihráča zrazil na ľad čelným úderom a rozhodca mu udelil trest 5 minút plus do konca zápasu.

NHL VIDEO: Dve asistencie Tatara neodvrátili šiestu prehru Montrealu

Debut za Canadiens absolvoval v prvom útoku s Tatarom Rus Iľja Kovaľčuk a mal asistenciu.,aktualizované

Hokej-MS20: Lafreniere je najužitočnejší hráč

Dostal sa aj do All Star tímu.

Hokej-MS20: Slováci o rok v skupine vystúpia aj proti Kanade a Fínsku

Turnaj sa už štrnástykrát uskutoční v Kanade.

MS20: Kanada získala 18. titul

Finálový duel sa niesol od úvodu vo vysokom tempe a o pekné akcie a šance nebola núdza. ,aktualizované

MS20: Švédi zdolali v severskom derby Fínov a získali bronz

Vo finále, ktoré je na programe od 19.00 h taktiež v Ostrave, sa pobijú o zlato Rusi s Kanadou.,aktualizované

Česká extraliga s rekordom: duel Litvínov-Sparta videlo 32.009 divákov

V rekordnom stretnutí sa predstavilo aj päť slovenských hokejistov.

MS20: Kanada zdolala obhajcov z Fínska, zabojuje o zlato

Ofenzívnu silu "javorových listov" podporil výborným výkonom brankár Joel Hofer.

Hokej: Kärpät Oulu - SaiPa 3:0 vo fínskej lige, Rybár so štvrtým čistý

Slovenský brankár Patrik Rybár v službách fínskeho klubu Kärpät Oulu vychytal čisté konto v sobotňajšom ligovom zápase proti Saipa Lappeenranta.

Hokej-TL: HC Nové Zámky - Slovan Bratislava 6:5 pp v 37. kole

Štyri minúty pred koncom riadnej hracej doby putoval na trestnú lavicu hosťujúci Bačik ale Novozámčania, až na Pospíšilovu strelu, výraznejšie nepohrozili. ,aktualizované

Hokej-MS20: Rusko zdolalo Švédsko 5:4 pp a postúpilo do finále

Rusi mali navrch a vytvorili si ešte niekoľko ďalších šancí. ,aktualizované

Pospíšil otvoril skóre vo víťaznom zápase Lukko Rauma proti Mikkeli

Asistenciu si pripísal aj Tomáš Záborský, no jeho SaiPa Lappeenranta prehrala na ľade tímu Sport Vaasa.

Godla vychytal za Kladno nulu, góly Hovorku i Cingela

Strojcom úspechu Hradca Králové doma proti Komete Brno bol útočník Lukáš Cingel, ten pri víťazstve 2:1 po predĺžení prvý gól dal a na rozhodujúci v 61. minúte prihral.

Petrovický má zmiešané pocity, v hre je aj návrat projektu SR20

Vďaka úvodnej výhre 3:1 nad Kazachstanom sa síce vyhli bojom o záchranu a zabezpečili si miestenku vo štvrťfinále, ich ďalšie účinkovanie na juniorskom šampionáte sa už však nedalo hodnotiť pozitívne.