Hokej

Hokejista Ščurko sa stal novou posilou Spišskej Novej Vsi

Útočník Ladislav Ščurko posilní ofenzívu nováčika najvyššej hokejovej súťaže.

TIPOS EXTRALIGA: Zvolen získal obrancu Haina z Nových Zámkov

Hain hral v uplynulých štyroch sezónach za HC Nové Zámky. V ročníku 2019/2020 si vytvoril osobné maximum v góloch, asistenciách aj bodoch v slovenskej extralige.

TIPOS EXTRALIGA: Kanaďan Cardwell pokračuje v Banskej Bystrici

Pre 29-ročného obrancu pôjde už o štvrtú sezónu v najvyššej slovenskej súťaži.

Rask sa podrobí operácii bedrového kĺbu, chce zostať v Bostone

Jeho dlhoročným brankárskym kolegom v Bostone je Slovák Jaroslav Halák, ktorému sa končí zmluva.

Najlepším trénerom NHL bude Evason, Brind'Amour alebo Quenneville

Quenneville je vo finálovej nominácii tretíkrát v kariére a v sezóne 1999/2000 získal Trofej Jacka Adamsa ako tréner St. Louis.

Dukla Trenčín naďalej aj s Jozefom Švecom a Enrikom Švecom

Obranca Enrik Švec počas minulého ročníka prišiel do Dukly z Dubnice. Odohral 35 zápasov, v ktorých strelil jeden gól a pridal aj päť asistencií.

Skokan pokračuje v HK Poprad: Akceptoval som skvelú ponuku

Skokan bol v sezóne 2020/2021 súčasťou najproduktívnejšieho extraligového útoku s Marcelom Haščákom a Patrikom Svitanom.

Americký útočník Cameranesi bude hrať za Michalovce

Tony je veľmi dynamický hráč s vynikajúcou strelou, uviedli Michalčovania.

NHL: Vegas zdolalo Colorado na zápasy, v semifinále proti Montrealu

Hráčom Vegas sa podaril dokonalý obrat, prvé dva zápasy série prehrali, no v ďalších štyroch dokázali zvíťaziť a medzi najlepšou štvoricou sa predstavia tretíkrát zo svojich štyroch sezón v profilige.,aktualizované

NHL: Columbus povedie nový tréner Brad Larsen

V uplynulých siedmich sezónach pôsobil 43-ročný Larsen ako asistent trénera.

TIPOS EXTRALIGA: Ďatelinka pokračuje v Banskej Bystrici

V najvyššej slovenskej súťaži doteraz odohral 858 zápasov, v ktorých mal bilanciu 95 gólov, 156 asistencií, 1220 trestných minút a 115 plusových bodov.

Sládok zamieril z Trenčína do Zvolena

Okrem Trenčína si v najvyššej slovenskej súťaži obliekal aj dres Detvy.

Hartovu trofej získa jeden z tria MacKinnon, Matthews a McDavid

Kanadský center v službách Edmontonu Oilers sa stal víťazom produktivity už tretíkrát v kariére, v sezóne 2016/2017 si pripísal 100 bodov a v ročníku 2017/2018 až 108 bodov.

Marinčin má v Třinci nahradiť Gernáta, ten údajne mieri do Lausanne

Na uplynulých MS v Rige odohral osem zápasov so ziskom dvoch bodov.

Slovan bude hrať Ligu majstrov, dostal voľnú kartu

Úradujúci slovenský šampión HKM Zvolen neprejavil záujem štartovať v nadchádzajúcej edícii Ligy majstrov.,aktualizované

Michalovce získali obrancu Macejka, Suja predĺžil zmluvu

Suja prišiel do Michaloviec počas sezóny 2020/2021, ktorú začal v drese Bratislava Capitals v IHL.

TEL: Bartánus sa vrátil do HC Košice, Klíma: Je to magnet na úspech

Bartánus odohral sezónu 2020/2021 v Michalovciach a v 62 zápasoch dosiahol bilanciu 17 gólov, 10 asistencií, 22 trestných minút a 6 plusových bodov.

NHL: Edmonton predĺžil o dva roky zmluvu so Shoreom

Ročne si zarobí 850.000 dolárov.

NHL: Islanders vyradili Boston, v semifinále narazia na Tampu Bay

Islanders rozhodli zápas v druhej tretine, keď sa dvakrát presadil Brock Nelson a jeden zásah pridal Kyle Palmieri, ktorý zvýšil na 4:1. ,aktualizované

NHL: Kňažko podpísal zmluvu s Columbusom

Osemnásťročný obranca pôsobil v uplynulých troch sezónach v mládežníckych tímoch fínskeho klubu TPS Turku.

TEL: Kvóty pre cudzincov nezmenili, o Miškovci sa rozhodne do týždňa

APHK navrhla začať nový ročník TEL 24. septembra, Šatan to nevníma ako problém.,aktualizované

Hokej-SHL: Brankár Škorvánek zamieril z Michaloviec do Žiliny

Škorvánek bol v ročníku 2020/2021 v pozícii brankárskej dvojky za Tomášom Tomekom.

TEL: Košičania získali Rogoňa a Romančíka, vrátil sa Šedivý

Romančík sa vráti do slovenskej extraligy po troch sezónach strávených v Česku, resp. v medzinárodnej súťaži IHL.

Liptovský Mikuláš angažoval Urbana zo Žiliny, Uhrík predĺžil zmluvu

Uhrík spojil doterajšiu kariéru najmä s materským klubom. V sezóne 2020/2021 mal v 48 zápasoch bilanciu 4 góly, 11 asistencií, 58 trestných minút a 23 mínusových bodov.

NHL: Tampa s Černákom postúpila do semifinále

Vo finále Západnej divízie uspeli hráči Vegas v piatom súboji na ľade Colorada 3:2 po predĺžení a v sérii vedú 3:2.,aktualizované

Švédsky brankár Fasth ukončil kariéru

Švédsko reprezentoval na piatich MS a aj na ZOH 2018.

Mastertonovu trofej získa Dumba, Lindblom alebo Marleau

Útočník San Jose Marleau si vo veku 41 rokov vyslúžil premiérovú nomináciu.

Kadrimu z Colorada potvrdili trest na osem zápasov

Faulk po tvrdom zákroku na hlavu utrpel otras mozgu a do série už nezasiahol. Kadri už nútene pauzoval šesť duelov.

TEL: Mašlonka a Chalupa pokračujú v Michalovciach

Chalupa nastúpil do 116 extraligových zápasov so ziskom 17 bodov. V 45 zápasoch ročníka 2020/2021 dosiahol bilanciu 1 gól a 3 asistencie.

TEL: Brankár Hlavaj podpísal 2-ročný kontrakt so Slovanom Bratislava

Pre 21-ročného Hlavaja pôjde o návrat do najvyššej slovenskej súťaže po takmer troch sezónach v zámorských juniorských súťažiach USHL a QMJHL.

NHL: Montreal postúpil do semifinále play off

Finálovou sériou Severnej divízie prešli v najkratšom možnom čase, keď Winnipeg zdolali aj vo štvrtom stretnutí. ,aktualizované

TEL: Tibenský a Halama zamierili zo Zvolena do Michaloviec

Pre 27-ročného krídelníka Tibenského sú Michalovce siedme pôsobisko v rámci najvyššej slovenskej súťaže.

TEL: HK Poprad angažoval obrancu Novajovského

Pre 31-ročného obrancu pôjde o návrat do najvyššej slovenskej súťaže po šiestich sezónach, ktoré strávil v Poľsku.

Cehlárik verí, že ocenenie na MS mu otvorí dvere späť do NHL

Cehlárika zvolil za najlepšieho útočníka MS v Rige direktoriát turnaja. Vo ôsmich zápasoch si pripísal 11 bodov za päť gólov a šesť asistencií.

TIPOS EXTRALIGA: Nitra získala útočníka Baláža z Vítkovíc

V roku 2017 reprezentoval SR na MS hráčov do 18 rokov v Poprade a v Spišskej Novej Vsi, v ročníku 2018/2019 štartoval na MS "20".

Rada Európy ocenila reformu FIFA v oblasti prestupov

Federácia schválila tretí balíček reforiem, ktorý sa okrem iného zaoberá medzinárodnými prestupmi neplnoletých hráčov.

Slovenky zabojujú o Peking na turnaji vo švédskom meste Lulea

Kongres IIHF počas víkendu prijal Radou IIHF schválený návrh, že MS žien sa budú hrať aj v "olympijských" rokoch počnúc rokom 2022.

TEL: Spišiaci začínajú novú éru hokeja v meste a myslia na play off

Dôležitý moment v budovaní kádra a pre stabilizáciu klubu je dohoda s generálnym partnerom.

Fíni netaja po finále MS sklamanie, Kontiola: Medaila nie je útecha

"Suomi" vo finále dvakrát viedli, no súper zakaždým vyrovnal a v 67. minúte rozhodol o triumfe Nick Paul.