Hokej

Fíni sú prví finalisti, USA zdolali 4:3

Po zápase vyhlásili najlepšiu trojicu hráčov z oboch tímov na MS. ,aktualizované

Calgary poslalo Ružičku na farmu, pomôže Stocktonu v play off AHL

Dvadsaťtriročný slovenský center odohral v tejto sezóne za Calgary 28 zápasov v základnej časti NHL, v ktorých strelil päť gólov a pridal päť asistencií.

NHL: Colorado zdolalo St. Louis, postúpilo do finále konferencie

Domáci Blues viedli 1:0 i 2:1 vďaka gólom Jordana Kyroua a Justina Faulka, no hostia v tretej tretine strhli víťazstvo na svoju stranu. ,aktualizované

Hokej-AHL: Pospíšil strelil kuriózne prvý gól v play off

Pospíšil zaznamenal v zápase okrem gólu dva strelecké pokusy a mínusový bod. V prebiehajúcej play off má na konte dva body (1+1) v štyroch vystúpeniach.

Marchandovi operovali oba bedrové kĺby, vynechá úvod novej sezóny

Vedenie Bruins oznámilo, že 34-ročný krídelník podstúpil artroskopickú operáciu, pri ktorej mu lekári zreparovali poškodené chrupavky.

Fínsky útočník Jääskeläinen zamieril zo Slovana Bratislava do Košíc

Pred sezónou 2021/2022 posilnil Slovan Bratislava. V jeho drese odohral celkovo 60 zápasov.

Walega a Michalík pokračujú v Liptovskom Mikuláši

Dvadsaťjedenročný poľský reprezentant Walega podpísal dvojročnú zmluvu. V uplynulom ročníku najvyššej slovenskej súťaže nazbieral 17 bodov (10+7) v 39 stretnutiach.

Július Hudáček opúšťa Spartu Praha

Hudáček nám výrazne pomohol k účasti vo finále, uviedol športový riaditeľ českého extraligistu Petr Ton.

Slovenskí hokejisti by o rok mali hrať so zámorským duom i Švajčiarmi

Fínske mesto usporiada MS 2023 od 12. do 28. mája spoločne s lotyšskou Rigou a domáce reprezentácie budú hrať prirodzene v odlišných skupinách.

Štatistiky Slovákov: Slafkovský bol opäť najproduktívnejší hráč SR

Do kanadského bodovania sa z 22 korčuliarov nezapísali iba útočník Jakub Minárik a obranca Daniel Gachulinec. Do hry nezasiahol tretí brankár Matej Tomek.

V Tampere sa uskutoční šampionát aj o rok, s organizáciou pomôže Riga

Kongres IIHF takisto určil, že dejiskom MS 2026 budú švajčiarske mestá Zürich a Fribourg.

Ramsay po prehre s Fínskom premýšľal, či mohol urobiť viac

Ramsaymu sa po sezóne skončí zmluva a nie je isté, či bude pri slovenskom tíme pokračovať.

Bývalý tréner českej reprezentácie Pešán povedie HC Ajoie

Od roku 2019 bol Pešán šéftrénerom Českého hokeja, predtým trénoval hráčov Liberca, ktorých v roku 2016 priviedol k titulu v extralige.

Carolina zvíťazila nad NY Rangers, v kanadskom derby postup Edmontonu

Brankár Antti Raanta predviedol 16 úspešných zákrokov, prekomal ho iba v 18. minúte Mika Zibanejad.,aktualizované

Haščák sa neobáva budúcnosti: Začínajú nám pekné hokejové roky

Haščák vyzdvihol aj mladých hráčov, najmä 17-ročnmého Adama Sýkoru, ktorý sa do záverečnej nominácie na MS dostal na poslednú chvíľu.

Čerešňák verí v lepšiu budúcnosť: Už len udržať hernú stratégiu

Fíni začali hrať po prvej tretine lepšie v ofenzíve, ale pritom naďalej pozorne bránili stredné pásmo.

Haščák končí v reprezentácii a ide do Slovana Bratislava

Haščák pôsobil v slovenskej reprezentácii aj ako hlavný skaut, do funkcie ho vymenovali na konci marca 2021.

Regenda po prehre s Fínskom: Máme na čom stavať

Ramsayho zverenci plnili výborne pokyny a boli aj disciplinovaní.

Slováci na MS končia. Do semifinále po obrate domáce Fínsko

Pre Slovákov sa turnaj skončil v rovnakej fáze ako vlani. Slováci mali ideálny štart do zápasu, keď gólmi Adama Sýkoru a Pavla Regendu viedli v 16. minúte 2:0. ,aktualizované

Slováci na 8. mieste, v semifinále Fínsko - USA, Kanada - Česko

Na piatom mieste sa umiestnilo Švajčiarsko, šieste je Švédsko, siedme Nemecko a ôsme Slovensko.

Američania zdolali Švajčiarov 3:0 a opäť si zahrajú o medaily

Američania otvorili skóre v presilovke, keď sa presadil Ben Meyers a v závere prvého dejstva pridal Adam Gaudette druhý presný zásah. ,aktualizované

ONLINE štvrťfinále MS 2022: Fínsko vs Slovensko

Podrobne sledujeme vystúpenie našich hokejistov na MS vo Fínsku proti domácim Suomi. ,aktualizované

Česi zdolali Nemecko 4:1 a zahrajú si o medaily

Česi výborne zvládli úvod stretnutia, keď vybehli na súpera a v 11. minúte viedli 2:0 po pekných presilovkových kombináciách.,aktualizované

Kanada postúpila do semifinále, Švédov zdolala 4:3 pp

Švédi sa už v 8. minúte dostali do vedenia 2:0, ktoré napriek kanadskej prevahe v druhej tretine zvýšili na 3:0.,aktualizované

Proti Fínsku do bránky s Húskom, Podkonický: Vieme čo nás čaká

Večerný duel bude zdobiť aj výborná atmosféra, fínski fanúšikovia už dopoludnia napriek nepriaznivému počasiu okupovali podniky v tamperských uliciach.

Mesikämmen sa vracia do extraligy, dohodol sa s Liptovským Mikulášom

Vedenie klubu potvrdilo podpísanie zmluvy s 26-ročným bekom v stredu na svojej oficiálnej stránke.

Wilson absolvoval operáciu kolena a nestihne úvod novej sezóny

Wilson sa zranil v prvej tretine prvého zápasu play off proti Floride Panthers, keď sa snažil naraziť obrancu MacKenzieho Weegara.

NHL: St. Louis zvíťazilo v Colorade 5:4 pp a znížilo stav série na 2:3

Domácim nestačil ani výkon Nathana MacKinnona, ktorý si pripísal tri góly a asistenciu.,aktualizované

Fehérváry pred štvrťfinále: Ak chceme uspieť, musíme hrať ako oni

Fehérváry sa teší aj na atmosféru v hale, ktorá patrí medzi najkrajšie v Európe. Je predpoklad, že v zápase ho tréneri vyťažia na maximum.

Liga majstrov: Slovan nastúpi proti Rapperswilu, Mníchovu a Tampere

Počas žrebu platilo pravidlo, že v jednej skupine nemohli byť dva tímy z rovnakej ligy. Liga majstrov odštartuje v utorok 1. septembra, jej finále je na programe 18. februára 2023. ,aktualizované

Známy český hokejista Jágr mal nehodu, v Prahe sa zrazil s električkou

Hokejista priznal, že nehodu zavinil on.

Slováci dorazili do Tampere, Tatar: Bude to len na nás

Tatarov spoluhráč Juraj Slafkovský bol na svete iba jeden mesiac, keď Slováci naposledy zdolali Fínov na vrcholnom turnaji.

Slováci nastúpia proti Fínsku s cieľom ukončiť 18-ročné čakanie

Slováci obsadili v helsinskej A-skupine 4. miesto po tom, ako v závere základnej fázy dosiahli tri víťazstvá za sebou vrátane kľúčového duelu s Dánskom (7:1).

Edmonton vedie už 3:1 na zápasy, Rangers vyrovnali stav série na 2:2

Jeden z hrdinov Oilers bol opäť Evander Kane, ktorý po predchádzajúcom hetriku strelil dva góly.,aktualizované

Na čele štatistík sú Malgin a famózny Olkinuora, Slafkovský štvrtý

Po základnej fáze sa vyprofiloval jednoznačný líder brankárskych štatistík. Fín Jussi Olkinuora inkasoval v 5 dueloch iba jeden gól.

Program štvrťfinále na MS 2022. Šlágrom duel Kanady so Švédskom

Po prvej fáze šampionátu je už známe poradie na 9. až 16. mieste.

Kanada - Francúzsko 7:1 v A-skupine, Kanada postúpila z 3. miesta

Po piatich víťazstvách a dvoch prehrách obsadili v skupine 3. miesto za Švajčiarskom a Nemeckom a pred Slovenskom.

Fíni zdolali Čechov a v Tampere si počkajú na Slovákov

Duel v Tampere, ktorý rozhodoval o prvých troch priečkach tamojšej vetvy, priniesol najočakávanejší výsledok.

Nemec nazbieral 4 body: Ukázali sme, na čo máme

Zverencov Craiga Ramsayho naštartoval kapitán Tomáš Tatar, najmä jeho druhý gól bol ukážkový.