Hokej

HKM Zvolen angažoval amerického útočníka Kriegera

Jeho doterajšia kariéra sa odvíjala v nižších zámorských súťažiach, no v ročníku 2019/2020 pôsobil v druhej najvyššej švédskej súťaži v drese Västerviks IK.

Krídelník Tampy Kučerov utrpel zranenie v dolnej časti tela

Kučerov vynechal v predchádzajúcom ročníku celú základnú časť, po operácii bedra sa zapojil do diania v play off a pomohol Tampe k obhajobe Stanleyho pohára.

Hrivík prispel asistenciou k víťazstvu Torpeda Nižnij Novgorod

Tím vzhral nad Avtomobilistom Jekaterinburg 4:3.

Novým trénerom Ruska bude napokon Žamnov, zbornú povedie na ZOH

Na ZOH 2018 v Pjongčangu, kde chýbali hráči zo zámorskej NHL, štartovala zborná pod hlavičkou Olympijských športovcov z Ruska a dobyla titul po finálovom triumfe nad Nemeckom.,aktualizované

Odvolanie HC Slovan Bratislava neprijali

Pôvodné rozhodnutie Ligovej rady extraligy zostáva v platnosti, to znamená, že na konci sezóny príde Slovan o tri body, uviedol výkonný riaditeľ SZĽH Peter Kruľ.

Štrnásť hráčov Mníchova sa nakazilo koronavírusom

Prvé prípady koronavírusu sa v mníchovskej kabíne vyskytli v sobotu a neuskutočnilo sa ani nedeľné stretnutie s Norimbergom.

Slovan angažoval kanadského brankára Windsora

V ročníku 2020/2021 odchytal v drese Orlando Solar Bears v súťaži ECHL 45 zápasov, v ktorých mal 91,4-percentnú úspešnosť zásahov a priemer 2,78 inkasovaného gólu na zápas.

MacKinnon mal opäť pozitívny test na koronavírus, neodcestuje na trip

MacKinnona pozitívne testovali už pred štartom sezóny a zatiaľ tak do nového ligového ročníka nezasiahol.

Durný sa zotavil zo zranenia, Anaheim ho poslal na farmu do San Diega

V San Diegu bude mať silnú konkurenciu v podobe Čecha Lukáša Dostála a Švéda Olleho Erikssona Eka.

Tipos extraliga: Zvolen triumfoval, Prešovčania prehrali so Slovanom

Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v 9. kole Tipos extraligy na ľade Prešova 4:2. Nováčik tak prehral štvrtý duel v sérii a naďalej okupuje poslednú priečku v tabuľke. ,aktualizované

Útočník Ružička pomohol dvoma asistenciami k výhre Stocktonu

Bridgeport Islanders s Richardom Pánikom prehrali aj druhý zápas ročníka, keď podľahli Providence Bruins 1:2 po nájazdoch.

Hokejista Petráš zo Žiliny nastúpi za Zvolen, Škorvánek za Michalovce

Petráš nastúpil v prebiehajúcom ročníku druhej najvyššej súťaže do 9 zápasov, v ktorých získal 15 kanadských bodov za 6 gólov a 9 asistencií.

Erik Rajnoha zamieril z bratislavského klubu na hosťovanie do Prešova

Príchod Rajnohu je prvá zmena v prešovskom kádri od začiatku sezóny 2021/2022.

Skalický skóroval, no Rauma prehrala s Kuopiom

Raume patrí v tabuľke 11. priečka.

KHL: Liška v predĺžení rozhodol o triumfe Čerepovca nad Nižnekamskom

Do kanadského bodovania sa zapísal aj obranca Michal Čajkovský v drese Novosibirska.

Záborský sa stal novou posilou Schwenningeru Wild Wings

Tridsaťtriročný krídelník strávil prevažnú časť kariéry vo fínskej lige, vyskúšal si aj švédsku SHL, KHL a nižšie zámorské súťaže.

Záborský po vzájomnej dohode ukončil spoluprácu s Libercom

Za Liberec odohral jedenásť zápasov a strelil dva góly.

HK Martin prehral s Topoľčanmi po pp a sn

Hokejisti HC Topoľčany vyhrali v 9. kole SHL na ľade HK Martin po samostatných nájazdoch 4:3.

HK Žiar nad Hronom podľahol MK Slovanu v 9. kole

V piatkovom zápase 9. kola SHL prehrali hokejisti HK MŠK Žiar nad Hronom s bratislavskými Modrými krídlami 5:2.

HK Spišská Nová Ves porazil HK Trenčín v 8. kole Tipos extraligy

Druhá tretina začali presilovkou domácich, ktorú nevyužili a po nej Černý po prihrávke Atwala vyrovnal na 1:1. ,aktualizované

Nitra sa aj po 8. kole drží na čele tabuľky

Tretia priečka patrí Slovanu Bratislava, ktorý prehral doma s Banskou Bystricou 2:3 po predĺžení a nájazdoch.

Slovan Bratislava podľahol hráčom HC 05 Banská Bystrica

Rozhodujúci gól si pripísal Brian Ihnačák.,aktualizované

Hokejisti HKM Zvolen porazili HK Poprad v 8. kole Tipos extraligy

Na začiatku druhej tretiny nevyužil únik útočník HKM Jedlička a neujala sa ani tvrdá strela Ullyho.

Hráči HK Nitra zdolali HC GROTTO Prešov v 8. kole Tipos extraligy

Nezáživný úvod stretnutia sa v polovici dejstva rozbehol na slušné gólové predstavenie. ,aktualizované

Hráči HC Košice porazili HC Nové Zámky v 8. kole Tipos extraligy

Hostia sa v úvode druhej časti snažili skorigovať skóre, viackrát sa usadili v pásme súpera, ale bez gólového efektu. ,aktualizované

Jekaterinburg zdolal Ufu po predĺžení, rozhodol trojbodový Da Costa

Hráči Avtomobilistu Jekaterinburg vyhrali nad Salavatom Julajev Ufa 4:3.,aktualizované

Okuliar prispel asistenciou k triumfu Saipy na ľade Jyväskylä

Hokejisti SaiPy Lappeenranta triumfovali na ľade JYP Jyväskylä.

Frolík po trinástich rokoch skončil v NHL

V NHL spolu odohral 858 zápasov, v ktorých nazbieral 384 bodov.

Tampa Bay proti Detroitu zmazala trojgólové manko

V drese Los Angeles zažiaril Anže Kopitar, slovinský útočník okorenil hetrik dvoma asistenciami a mal leví podiel na triumfe nad Vegas.,aktualizované

Chára získal Trofej Slovenského olympijského a športového výboru

Cenu Pavla Schmidta za výkon roka v individuálnej olympijskej disciplíne dostala lyžiarka Petra Vlhová, cenu Ondreja Nepelu pre mladého športovca do 23 rokov získala Barbora Mokošová.

Landeskog z Colorada s dvojzápasovým dištancom za faul na protihráča

Incident sa udial v tretej tretine a Švéd po ňom dostal len menší trest.

Krištof s Kollárom pomohli Brnu k víťazstvu

Škoda Plzeň v zostave so slovenskými obrancami Petrom Čerešňákom a Dominikom Graňákom prehrala na ľade HC Energie Karlove Vary 0:3.

Do Michaloviec prikorčuľoval brankár Williams, Pohjanoksa skončil

Pre Williamsa budú Michalovce prvé pôsobisko mimo Severnej Ameriky. Jeho doterajšia kariéra sa odvíjala v nižších zámorských súťažiach.

Kovaľčuk by mal v Pekingu pôsobiť v tíme ROC ako vedúci mužstva

Rusi sa stretnú v B-skupine s Čechmi, Švajčiarmi a Dánmi, nedávno zverejnili aj prvé tri mená v nominácii.

Ovečkin prekonal Dionnea, Washington s Fehervárym zdolal NY Rangers

V kanadskom derby zdolalo domáce Toronto Montreal 2:1, na začiatku tretej tretiny strelil víťazný gól švédsky útočník William Nylander.,aktualizované

Mníchov deklasoval Hug v hokejovej Lige majstrov

V priamom súboji o postup z D-Skupiny zvíťazil Mníchov na ľade Zugu.

Slovan nedokázal poraziť Třinec, v tabuľke skončil bez bodu

Slovan sa stal prvým slovenským zástupcom, ktorý v základnej skupine LM nezískal ani bod. ,aktualizované

Obranca Wehrs sa po hosťovaní v Košiciach vrátil do Miškovca

V piatkovom zápase 8. kola TEL proti Novým Zámkom sa prvýkrát v sezóne v drese Košíc predstavia obranca Eduard Šedivý a útočník Denis Paršin.