Hokej

Kollár rozhodol o triumfe Komety v českej lige nad Litvínovom

Slovenský hokejista Andrej Kollár zaznamenal v 45. minúte vo vlastnom oslabení víťazný gól a pridal aj asistenciu.

TEL: Košice zdolali domáci Liptovský Mikuláš 3:2, hrdinom Rogoň

Hrdinom stretnutia bol Patrik Rogoň, ktorý zaznamenal dva góly Košičanov vrátane víťazného v 54. minúte.

TEL: Slovan vyhral po prestrelke v Prešove 6:5

Pre Slovan to bolo v jeho šiestom zápase piate víťazstvo a so 16 bodmi je na prvom mieste tabuľky o skóre pred Novými Zámkami a Zvolenom.

SHL: Líder zo Skalice zdolal Martin 3:1, druhé Humenné tiež víťazne

Hokejisti Skalice odčinili prehru v Humennom (2:3 pp) a v 5. kole Tipos SHL si poradili doma s Martinom 3:1. Poistili si prvú priečku v tabuľke, ktorú vedú s náskokom jedného bodu pred Humenným.

TEL: Nové Zámky zdolali Poprad 5:4 a vyhrali štvrtýkrát za sebou

Nové Zámky mali vydarený vstup do zápasu, na konci 5. minúty viedli po góloch Tomáša Klempu a Petra Šišovského 2:0.

TEL: HK Nitra padla doma so Spišskou Novou Vsou 2:3

Nitra si pripísala tretiu prehru z uplynulých štyroch zápasov, v tabuľke jej patrí 10. miesto.

TEL: Zvolen s Michalovcami dvakrát prehrával o 2 góly, no vyhral 4:3

Hostia počas zápasu viedli 2:0 aj 3:1, ale napokon nezískali ani bod.

TEL: Banská Bystrica utrpela doma s Trenčínom debakel 0:6

Hokejisti Dukly Trenčín si pripísali na konto druhé víťazstvo v prebiehajúcom ročníku Tipos extraligy.

Gríger rozhodol o triumfe Karlových Varov, Čerešnák dvojbodový

Peter Čerešňák si pripísal gól a asistenciu pri víťazstve Pardubíc nad Vítkovicami 2:1, jediný zásah hostí išiel na konto Rastislava Deja.

NHL: Fehérváry v príprave s asistenciou, Halák inkasoval päť gólov

Dvadsaťtriročný obranca asistoval pri záverečnom góle Capitals do prázdnej bránky z hokejky Alexandra Ovečkina.

Eisbären Berlín - Mountfield Hradec Králové 3:7, Cingeľ 1+1

Hokejisti nemeckého tímu Grizzlys Wolfsburg zdolali v stredajšom zápase B-skupiny Ligy majstrov TPS Turku 4:1. Vďaka triumfu si zabezpečili druhé miesto v tabuľke a postup do vyraďovacej fázy.

Slovan prehral s Rapperswilom 4:6 v LM, je bez bodu i po piatom zápase

Zverenci Jána Pardavého sa stretnú s Rapperswilom v poslednom zápase základnej skupiny v utorok 11. októbra.

SHL: Skaličania s prvou prehrou, Humenné triumfovalo 3:2 pp

Líder zo Skalice utrpel prvú prehru, na ľade v Humennom prehral 2:3 po predĺžení. Na druhé miesto v tabuľke poskočila Považská Bystrica, ktorá zvíťazila v Brezne 5:1.

Perunovich zo St.Louis si vážne poranil rameno, čaká ho polročná pauza

Perunovich utrpel zranenie v prípravnom dueli s Chicagom, ktorý sa hral 27. septembra.

NHL: Kings poslali Hrenáka a Chromiaka na farmu do Ontaria

Spoločne s brankárom Hrenákom a útočníkom Chromiakom prevelili Kings do Ontaria aj ďalších dvanástich hráčov.

NHL: Regenda si pri víťazstve Anaheimu pripísal gól a dve asistencie

V noci na stredu sa na ľade predstavil aj Juraj Slafkovský.

Aalborg Pirates - Lulea Hockey 1:3 v hokejovej LM

Hokejisti Luley sú aj po piatich zápasoch v Lige majstrov bez straty bodu.,aktualizované

Karlove Vary prehrali s Litvínovom 1:4, Sukeľ a Gríger skórovali

O jeden zásah v drese hostí sa postaral slovenský útočník Matúš Sukeľ, za domácich skóroval jeho krajan Dávid Gríger.

Sparťania neodleteli do Fínska, prehrali kontumačne

Sparta týmto rozhodnutím stratila šancu na postup do vyraďovacej časti.,aktualizované

TEL: V Michalovciach skončili Kristo a Winquist

Hráči nesplnili očakávania.

NHL: Brankár Ottawy Talbot sa zranil a nestihne úvod sezóny

Talbota získal kanadský klub v júli po výmene z Minnesoty.

Kelemen skončil v kempe Arizony, pôsobiť bude na farme v Tucsone

Kelemen podpísal s Arizonou dvojročný kontrakt po tom, čo mal vydarenú sezónu 2022/2023 v českom extraligovom klube BK Mladá Boleslav.

Mrázik absolvuje try-out v klube AHL Tucson Roadrunners

Mrázik začal uplynulú sezónu 2021/2022 v klube Bratislava Capitals.

Jágr pripustil možnosť, že sa už nevráti na ľad: Nemám motiváciu

Český útočník už niekoľkokrát naznačil možnosť ukončenia hráčskej kariéry, no zakaždým sa na ľad vrátil.

Zimný štadión v Dúbravke zrekonštruujú za 880-tisíc eur

Obnovená bude ľadová plocha a tiež strojovňa, ktorá je v havarijnom stave.

Útočník Katchouk bude Chicagu chýbať štyri až šesť týždňov

Dvadsaťštyriročný Kanaďan odohral v príprave pri prehre 0:3 s Detroitom Red Wings takmer 12 minút, no do stretnutia proti Minnesote Wild už nenastúpil.

Atmosféra v pohronskom derby hnala oba tímy, Rahm: Ako vo finále

Nedeľný derby súboj bol špecifický najmä pre banskobystrického brankára Robina Rahma. Pod Urpín prišiel práve zo Zvolena, kde predtým pôsobil.

Trénera Dukly Trenčín Dömeho sklamal výkon v Košiciach: Hrozný hokej

Trenčania doplácajú aj na absenciu domáceho prostredia, keďže pre rekonštrukciu štadióna odohrajú úvodnú časť sezóny na klziskách súperov.,aktualizované

Oremusa mrzel nezvládnutý záver, Jendek vyzdvihol hrdinu Troocka

Banskobystričania v zápase dvakrát viedli 1:0 a 2:1, avšak inkasovali najprv počas vlastnej presilovky vyrovnávajúci gól a potom v oslabení.

Hokejisti Komety Brno si odniesli z Plzne dva body

Po vyrovnaných troch tretinách rozhodol v predĺžení Radek Koblížek. ,aktualizované

HK Poprad - MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:1 v 6. kole

Liptáci doteraz nazbierali sedem bodov a priebežne im patrí 8. priečka.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC MV Transport Prešov 2:3 v 6. kole

Michalovce prehrali tretí zápas po sebe a s ôsmimi bodmi im patrí 7. priečka.

HK GROTTO Spišská Nová Ves - HC MIKRON Nové Zámky 2:3 v 6. kole

Hostia zaznamenali štvrté víťazstvo v sezóne a figurujú na druhom mieste tabuľky.

HC ´05 Banská Bystrica – HKM Zvolen 4:3 pp v 6. kole

Prvá tretina patrila Bystričanom, boli aktívnejší, čo pretavili do gólu už v tretej minúte.

HC Košice - HK Dukla Trenčín 5:2 v 6. kole

Tri body na konte majú aj Trenčania, ktorí sú zásluhou horšieho skóre priebežne na poslednom 12. mieste za Košicami.

Slovan prehrával s Nitrou 0:2, no otočil na 4:2

Slovan si pripísal štvrtý triumf v sezóne, Nitra zaknihovala štvrtú prehru.

Bývalý kapitán SR 20 Uhnák sa stal skautom San Jose Sharks

Uhnák sa zároveň stal šiestym Slovákom na pozícii skauta klubu NHL.

Montreal prehral v Ottawe 4:5 pp, Mešár zaznamenal dva plusové body

Juraj Slafkovský v drese Canadiens nenastúpil.

Mladému Kašlíkovi to za Zvolen sype, Chovan z Košíc nehľadá výhovorky

Vo zvolenskej ofenzíve sa blysol dvomi gólmi iba 20-ročný útočník Matej Kašlík. Premenil trestné strieľanie a predviedol i pekné natlačenie sa do bránky s účinnou koncovkou.