Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 1. december 2023Meniny má Edmund
< sekcia Import

D. Imre: Policajti museli v B. Bystrici použiť donucovacie prostriedky

Na archívnej snímke viceprezident Policajného zboru Damián Imre počas tlačovej konferencie. Foto: TASR/Martin Baumann

Prípad je preverovaný ako priestupok.

Bratislava 30. septembra (TASR) - Policajti museli v Banskej Bystrici použiť donucovacie prostriedky voči žene, ktorá si fotila priestory volebnej miestnosti vrátane členov volebnej komisie. Privolanej hliadke sa odmietla legitimovať a kládla aktívny odpor. Informoval o tom viceprezident Policajného zboru Damián Imre.

"V jednej z volebných miestností došla občianka, ktorá si fotila priestory volebnej miestnosti, urnu na vhadzovanie nepoužitých hlasovacích lístkov a čo je horšie, fotila si aj členov volebnej komisie vrátane predsedu," priblížil Imre. Keďže žena kládla aktívny odpor, boli použité hmaty a chvaty. Prípad je preverovaný ako priestupok.

Podozrenia o hromadnej bitke v Kežmarku a vo Veľkej Lomnici sa podľa jeho slov nepotvrdili. "Došlo k miernym strkaniciam, našťastie nedošlo k žiadnym zraneniam," podotkol s tým, že stačil dohovor policajtov.

Predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Ladislav Orosz v sobotu večer potvrdil, že dva okrsky, kde bolo predĺžené hlasovanie, sú už zatvorené. "Tým pádom sa skončilo hlasovanie a skončilo sa aj volebné moratórium," povedal. Riaditeľka odboru volieb, referenda a politických strán na ministerstve vnútra Eva Chmelová doplnila, že štátna volebná komisia očakáva príchod prvých zápisníc.