< sekcia Import

EKL: Slavia Praha so Schranzom prehrala v Čenstochovej 1:2

Slovenský futbalista v drese Slavia Praha Ivan Schranz v odvetnom štvrťfinálovom zápase Európskej konferenčnej ligy. Foto: TASR/AP

Slovenský reprezentant odohral na pravom kraji obrany celý duel.

Bratislava 18. augusta (TASR) - Futbalisti Slavie Praha s Ivanom Schranzom prehrali vo štvrtkovom úvodnom stretnutí play off Európskej konferenčnej ligy na trávniku Rakówa Čenstochová 1:2. Slovenský reprezentant odohral na pravom kraji obrany celý duel.

Poľský premožiteľ Spartaka Trnava z tretieho predkola sa dostal do vedenia v 29. minúte zásluhou Iviho Lopeza. Hostia odpovedali v 60. minúte, keď sa presadil Tomáš Holeš, o víťazstve domácich však vzápätí rozhodol Fran Tudor. Viac sa darilo ďalšiemu českému zástupcovi 1. FC Slovácko, víťaz pohára zdolal AIK Štokholm 3:0. V 85. minúte nastúpil za Slovácko slovenský obranca Michal Tomič. Odvety sú na programe vo štvrtok 25. augusta.

Rapid Viedeň, v drese ktorého odohral prvý polčas slovenský obranca Martin Koscelník, remizoval na ihrisku FC Vaduz 1:1. Kolínsky 1. FC podľahol Fehérváru 1:2, Ondrej Duda sedel na lavičke náhradníkov domácich, ďalší stredopoliar Peter Pokorný nastúpil za hostí v nadstavenom čase. Rumunský klub FCSB, ktorý vyradil v treťom predkole Dunajskú Stredu, prehral s Vikingom Stavanger 1:2. Odvety sú na programe vo štvrtok 25. augusta.

úvodné zápasy play off EKL:

Raków Čenstochová - Slavia Praha 2:1 (1:0)
Góly: 29. I. Lopez, 61. Tudor - 60. Holeš
/I. Schranz odohral celé stretnutie, J. Hromada (obaja Slavia) nefiguroval na súpiske/

Góly: 28. Petržela, 77. Sinjavskij, 81. Reinberk
/M. Tomič hral od 85. min, P. Šimko (obaja Slovácko) bol na lavičke náhradníkov/

Young Boys Bern - Anderlecht Brusel 0:1 (0:0)
Gól: 57. Delcroix

Universitatea Craiova - Hapoel Beer Ševa 1:1 (0:0)
Góly: 74. Ivan (z 11 m) - 70. Hatuel. ČK: 46. Papp - 73. Abd Elhamed po 2. ŽK

Basaksehir Istanbul - Royal Antverpy 1:1 (0:0)

1. FC Kolín - MOL Fehérvár 1:2 (1:2)
Góly: 14. Dietz - 32. Zivzivadze, 40. Dárdai. ČK: 21. Chabot (Kolín)
/O. Duda (Kolín) bol na lavičke náhradníkov - P. Pokorný (Fehérvár) hral od 90.+4 min/

Lech Poznaň - F91 Dudelange 2:0 (1:0)
Góly: 6. Velde, 66. Ishak. ČK: 88. Milič (Lech)
/Ľ. Šatka (Lech) nefiguroval na súpiske/

FC Villarreal - Hajduk Split 4:2 (4:1)
Góly: 14. a 36. Morales, 19. Livaja (vlastný), 45.+1 Moreno - 2. Biuk, 85. Fossati (z 11 m)

West Ham United - FF Viborg 3:1 (1:0)
Góly: 23. Scamacca, 64. Bowen, 78. Antonio - 69. Bonde Jensen

AZ Alkmaar - FC Gil Vicente 4:0 (1:0)
Góly: 24. D. de Wit, 78. Lahdo, 85. Pavlidis, 89. M. De Wit

ACF Fiorentina - Twente Enschede 2:1 (2:0)
Góly: 2. Gonzalez, 31. Cabral - 65. Černý

Partizan Belehrad - Hamrun Spartans 4:1 (3:0)
Góly: 15. Gomes, 25. Uroševič, 33. Diabate, 77. Andrade - 52. Guillaumier