Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 19. júl 2024Meniny má Dušana
< sekcia Import

Slovan posilnil reprezentačný brankár Kazachstanu Šutov

Na snímke zľava Marek Bartánus (Košice), brankár Denis Godla (Slovan) a Tomáš Török (Slovan) počas štvrtého zápasu štvrťfinále play off hokejovej Tipos extraligy HC Slovan Bratislava - HC Košice v Bratislave 23. marca 2024. Foto: TASR - Dano Veselský

Dvadsaťšesťročný Šutov sa bude v sezóne 2024/25 deliť o brankárske povinnosti s Denisom Godlom.

Bratislava 24. júna (TASR) - Hokejový klub HC Slovan Bratislava získal do svojich služieb kazašského brankára Andreja Šutova.

Účastník tohtoročných majstrovstiev sveta strávil celú svoju doterajšiu kariéru v Kazachstane, kde si obliekal postupne dresy Torpeda Usť-Kamenogorsk, Altaju Usť-Kamenogorsk, Nomadu Nur-Sultan a Sarjarky Karaganda, v ktorých si zahral VHL a MHL. V sezóne 2021/22 debutoval v drese Barysu Nur-Sultan v KHL, za ktorý odchytal 45 zápasov s priemerom 2,87 inkasovaných gólov a 91,2% úspešnosťou zákrokov. Na uplynulých MS odchytal šesť duelov.

Dvadsaťšesťročný Šutov sa bude v sezóne 2024/25 deliť o brankárske povinnosti s Denisom Godlom. "Pozdravujem všetkých fanúšikov Slovana. Som veľmi rád, že budem v novej sezóne súčasťou tímu. Nadchádzajúca sezóna bude pre mňa osobne veľká nielen hokejovou, ale aj osobnou skúsenosťou. Po prvý raz vo svojej kariére budem hrať v zahraničí a takpovediac opustím svoju komfortnú zónu. Verím, že mi to pomôže ďalej sa zlepšovať a profesionálne rásť. Držme si spolu palce, verím, že sa nám podarí dosiahnuť vysoké ciele," uviedol pre web "belasých" Šutov.