Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 17. december 2025
< sekcia Import

Hurban Baránková podstúpila operáciu ruky

Na snímke slovenská lukostreľkyňa Denisa Hurban Baránková. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Dvojnásobnej olympioničke odstránili výrastok zo zápästia pravej ruky.

Bratislava 13. novembra (TASR) - Slovenská lukostrelkyňa Denisa Hurban Baránková podstúpila operáciu ruky. Od súťažného diania by však nemala pauzovať dlhšie ako do konca roka.

Dvojnásobnej olympioničke odstránili výrastok zo zápästia pravej ruky. „Z problémového miesta mi zosekali všetko, čo bolo treba. Našťastie, vôbec sa to netýkalo mäkkých tkanív, čo by v zmysle termínu návratu a budúcej športovej funkčnosti bolo horšie. Predpoklad je, že do mesiaca by som sa mala dať dokopy. Ak to pôjde podľa očakávaní, rekonvalescencia naozaj nebude dlhá,“ uviedla Hurban Baránková pre oficiálnu stránku Slovenského lukostreleckého zväzu (SLZ).

Dvadsaťštyriročná reprezentantka tak bude s najväčšou pravdepodobnosťou v poriadku do halových ME, ktoré sa uskutočnia v druhej polovici februára v bulharskom Plovdive. „Hľadali sme termín, v ktorom by bolo najvhodnejšie absolvovať operáciu. Oželiem druhé kolo Indoor World Series tento týždeň v luxemburskom Strassene. Chýbať budem aj na IWS v januárovom francúzskom Nimes, ale v tomto prípade zo študijných dôvodov,“ dodala Hurban Baránková.