Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 7. december 2025Meniny má Ambróz
< sekcia Import

Klobučník si Londýn užíva, ’’som spokojný, chcem ísť na OH znovu’’

Na snímke Tomáš Klobučník Foto: TASR/Martin Baumann

Tomáš Klobučník sa nevie nabažiť olympijskej atmosféry. Pretekár absolvoval svoju jedinú súťaž v Londýne v utorok, keď na dlhšej prsiarskej trati skončil na 23. mieste.

Londýn 31. júla (TASR) - Jediný klasický prsiar v slovenskom kvintete plaveckých reprezentantov na OH v Londýne Tomáš Klobučník sa nevie nabažiť olympijskej atmosféry a už teraz má chuť na ďalšie hry. Pretekár absolvoval svoju jedinú súťaž v Londýne v utorok, keď na dlhšej prsiarskej trati skončil na 23. mieste.

"Veril som si na čas pod 2:13 min, škoda, že to nevyšlo. Napriek tomu som spokojný. Je to moja prvá olympiáda, naberám skúsenosti, minimálne ešte na jedných OH by som sa chcel určite ešte zúčastniť," načrtol po výstupe z bazénu v Aquatic Centre svoje plány do ďalšieho cyklu Klobučník, ktorému na dvestovke nesadla stredná časť trate. "Nechytil som tam záber, možno som sa podvedome šetril na finiš. Najlepšie sa mi plávalo na poslednej päťdesiatke. Vzhľadom na to, že preteky boli na programe ráno a ja dosahujem lepšie časy popoludní, si myslím, že som šiel na hranici mojich možností. Som spokojný," vyjadril sa na margo svojho vystúpenia na OH.

Klobučník si myslí, že extrémny vplyv na jeho plnohodnotnú prípravu i výkon v Londýne naťahovačky okolo udelenia voľnej karty od Medzinárodnej plaveckej federácie nemali. "Bol tam jeden týždeň, keď som len tak vlažne chodil plávať. Ale musím povedať, že po tom týždni som sa cítil lepšie, načerpal som psychické a fyzické sily. Potom sme sa do toho na následnom sústredení pred OH znovu dostali."

Klobučník je nadšený svojou premiérou pod piatimi kruhmi a nepatrí do skupiny slovenských reprezentantov, ktorí tvrdia, že fungovanie dediny i podmienky v nej zďaleka nie sú bezproblémové. "Snažím sa to tu úplne užiť. V jedálni by som bol najradšej non-stop, v dedine, vo fan-zóne je takisto fantasticky, možno len tie ceny suvenírov by mohli byť nižšie... Tu v Londýne ešte chcem stráviť nejaký čas s rodičmi a chystám sa na našich vodákov."