Londýn 2. augusta (TASR) - Šiesta nasadená česká tenistka Petra Kvitová podľahla vo štvrťfinále olympijského turnaja v Londýne Ruske Marii Kirilenkovej v dvoch setoch 6:7 a 3:6.
Na snímke Serena WilliamsováFoto: TASR/APSúperkou bieloruskej tenistky Victorie Azarenkovej v semifinále dvojhry na olympijskom turnaji v Londýne bude Američanka Serena Williamsová. Wimbledonská šampiónka vo štvrťfinále ako nasadená štvorka deklasovala osemfinálovú premožiteľku Slovenky Daniely Hantuchovej Dánku Caroline Wozniacku 6:0 a 6:3.
Serena Williamsová rovnako ako počas grandslamového turnaja v areáli All England Clubu ťažila zo skvelého podania. V prvom sete nepustila Wozniacku takmer k ničomu a uštedrila jej "kanára". V druhom dejstve dokázala Dánka držať s Američankou krok iba na jeho začiatku. Za stavu 5:3 premenila mladšia zo sestier Williamsových hneď prvý mečbal.
Maria ŠarapovováFoto: TASR/APRuská tenistka Maria Šarapovová sa stala poslednou semifinalistkou ženskej dvojhry na olympijskom turnaji v Londýne. Vo štvrťfinále v pozícii nasadenej trojky zvíťazila na wimbledonskej tráve nad Belgičankou Kim Clijstersovou v dvoch setoch 6:2 a 7:5. V dueli o postup do finále nastúpi v ruskom derby proti Marii Kirilenkovej.
ženy - dvojhra - štvrťfinále:
Maria Kirilenková (14-Rus.) - Petra Kvitová (6-ČR) 7:6, 6:3, Serena Williamsová (4-USA) - Caroline Wozniacka (8-Dán.) 6:0, 6:3, Maria Šarapovová (3-Rus.) - Kim Clijstersová (Bel.) 6:2, 7:5