< sekcia Import

Mesto Šaľa udelí ocenenia štyrom osobnostiam

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Jednou z ocenených je aj Alžbeta Sedliačiková, ktorá pracovala ako hlavná kontrolórka mesta.

Šaľa 16. novembra (TASR) – Mesto Šaľa tento rok udelí svoje ocenenia štyrom osobnostiam. Radnica udelí tri Ceny mesta a jedno čestné občianstvo. Mestskí poslanci na svojom novembrovom rokovaní rozhodli, že čestné občianstvo získa vysokoškolský pedagóg Alojz Kopáčik.

„Aktuálne pôsobí vo funkcii prorektora pre vedu a výskum Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Je dlhoročným školiteľom v študijnom programe Geodézia a kartografia, vychoval viacerých doktorov filozofie, venuje sa aj vedeckej činnosti,“ uvádza sa v návrhu na udelenie čestného občianstva.

Cenu mesta Šaľa získa Mária Putyerová, ktorá je spoluorganizátorkou kultúrneho a spoločenského života v mestskej časti Kilič. „Zabezpečuje všetky potreby Mestského úradu v Šali pre obyvateľov Kiliča, nezištne pomáha a už desaťročia venuje pozornosť svojim spoluobčanom,“ konštatuje sa v zdôvodnení ocenenia.

Rovnakú cenu získa aj Alžbeta Sedliačiková, ktorá pracovala ako hlavná kontrolórka mesta. „Venovala sa najmä účinkovaniu na občianskych obradoch, slávnostiach a kultúrnospoločenských podujatiach. Za jej mimoriadny prínos možno považovať jej zapájanie sa do organizovania 27 ročníkov celonárodnej súťaže v prednese slovenských povestí Šaliansky Maťko,“ informovala radnica.

Ďalším oceneným je František Liptai, ktorý sa dlhoročne venuje športovej streľbe, v ktorej dosiahol viaceré významné úspechy. „Vychoval mnoho reprezentantov a reprezentantiek, ktorí sú niekoľkonásobnými majstrami a majsterkami Slovenskej republiky,“ uvádza sa v zdôvodnení ocenenia.