< sekcia Import

Orbán: Európa nemôže svoju budúcnosť stavať na prisťahovalectve

Maďarský premiér Viktor Orbán, archívne foto Foto: TASR/AP Photo

Maďarský premiér na podujatí určenom pre odborníkov a osobnosti verejného života konfrontoval prisťahovalectvo s rodinnou politikou.

Budapešť 5. novembra (TASR) - Európa nemôže stavať svoju budúcnosť na prisťahovalectve, prijatie prisťahovalectva je nebezpečné, povedal dnes na Budapeštianskom demografickom fóre predseda maďarskej vlády Viktor Orbán.

Podľa spravodajského servera Hvg.hu premiér na podujatí určenom pre odborníkov a osobnosti verejného života konfrontoval prisťahovalectvo s rodinnou politikou.

"Európa je zaplavená (migrantmi), za týmito procesmi sa vykresľujú mapy nového kultúrneho, mocenského a trhového prerozdeľovania. Ak si nedáme pozor, tak na tejto mape vzniknú zmeny, ktorých následkami môžu byť politické i ozbrojené konflikty," varoval Orbán.

Premiér ostro kritizoval Európu za to, že namiesto podpory rodiny venuje viac financií a pozornosti témam, ako je napríklad homosexualita. "Chceme Európu založenú na rodine a nie na prisťahovalcoch," zdôraznil Orbán a Maďarov vyzval, aby dokázali, že mať deti je prospešné z hľadiska budúcnosti krajiny i celej Európy.