Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 4. marec 2024Meniny má Kazimír
< sekcia Import

Svätý Otec navštívil kostol na košickom Luníku IX

Na archívnej snímke tabuľa s portrétom pápeža Františka pred rímskokatolíckym kostolom pri komunitnom centre Saleziánov dona Bosca na Luníku IX v Košiciach, odkiaľ sa prihovoril pápež František k Rómom. Foto: TASR – František Iván

Komunita saleziánov na Luníku IX je veľmi vďačná za toto gesto viery, že Petrov nástupca sa chvíľu modlil na mieste, kde sa k modlitbe a liturgii stretávajú Rómovia, uviedol Hamráček.

Košice 16. septembra (TASR) – Pápež František v rámci utorkového (14. 9.) stretnutia s rómskou komunitou na košickom sídlisku Luník IX navštívil aj Kostol Zmŕtvychvstalého Krista, kde sa pomodlil. TASR o tom informoval hovorca Slovenskej provincie Saleziánov dona Bosca Rastislav Hamráček.

Podľa jeho slov po skončení oficiálneho programu na Luníku IX Svätý Otec pristúpil so sklonenou hlavou k poslednej lavici, kde sa prežehnal. „Asi minútu sa veľmi sústredene modlil,“ priblížil salezián Marián Peciar. Pápež František svoju návštevu v kostole zakončil opäť prežehnaním. Podľa Peciara sa naplnila tichá nádej, „že prijme pozvanie a pozdraví Pána Ježiša v našom kostole“.

„Komunita saleziánov na Luníku IX je veľmi vďačná za toto gesto viery, že Petrov nástupca sa chvíľu modlil na mieste, kde sa k modlitbe a liturgii stretávajú Rómovia z tohto košického sídliska,“ doplnil Hamráček.

Pápež František absolvoval apoštolskú cestu na Slovensko od nedele (12. 9.) do stredy (15. 9.). Počas svojho pobytu navštívil Bratislavu, Prešov, Košice a Šaštín. V Košiciach sa okrem návštevy Luníka IX stretol aj s mladými na štadióne Lokomotíva.