Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 2. december 2023Meniny má Bibiana
< sekcia Import

Pedagóg PEVŠ Pavol Šturma je členom komisie OSN pre medzinárodné právo

Foto: PEVŠ

Valné zhromaždenie OSN zvolilo za člena Komisie OSN pre medzinárodné právo aj špičkového pedagóga bratislavskej Paneurópskej vysokej školy

Bratislava 27. júna (TASR) - Valné zhromaždenie OSN zvolilo za člena Komisie OSN pre medzinárodné právo aj špičkového pedagóga Paneurópskej vysokej školy, prof. JUDr. Pavla Šturmu, DrSc.
Za člena tohto významného orgánu bol zvolený na obdobie piatich rokov s jednoznačným výsledkom - 145 hlasov. Je len tretím zástupcom za uplynulých 60 rokov. Samotnej voľbe predchádzalo množstvo bilaterálnych rokovaní a prezentácií. Voľba prof.
Šturmu je okrem iného i výsledkom spolupráce českého a slovenského ministerstva zahraničných vecí a Stálej misie OSN.„Rád by som sa venoval tematike dočasného uplatňovania medzinárodných zmlúv, v ktorej som už pôsobil. Taktiež by som sa rád angažoval pri určovaní princípov spravodlivého a rovnoprávneho zachádzania v medzinárodnom investičnom práve,“ vyjadril sa prof. Šturma po svojom uvedení do funkcie.
Komisia OSN pre medzinárodné právo má 34 členov, spravidla zasadá v máji a júli, spolu 9 týždňov. Členovia sa venujú odbornej činnosti a komunikujú navzájom aj mimo oficiálnych zasadaní počas celého roka.