Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 25. apríl 2024Meniny má Marek
< sekcia Import

Policajti zadržali pašované cigarety aj nelegálnych migrantov

Ilustračné foto. Foto: FOTO TASR - Riaditeľstvo hraničnej a cudzineckej polície Sobrance

Išlo o tabakové výrobky označené ukrajinskými kontrolnými známkami.

Záhor/Ruskovce 8. júna (TASR) - Pašované cigarety i nelegálni migranti zamestnali na východnej hranici mužov zákona. TASR informovala hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance Agnesa Kopernická.

Až 600 kartónov cigariet rôznych značiek zaistila polícia v sobotu (6.6.) v katastri obce Záhor. Niesli ich v balíkoch dvaja Slováci a jeden Ukrajinec. Išlo o tabakové výrobky označené ukrajinskými kontrolnými známkami.

Prípadom sa pre podozrenie zo spáchania prečinu porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru, začal zaoberať vyšetrovateľ kriminálneho úradu Finančnej správy SR. "Tabakové výrobky prevzali príslušníci Colného úradu Michalovce," vysvetlila Kopernická.

V rovnaký deň zadržali policajti v katastri obce Ruskovce troch štátnych príslušníkov Gruzínska. Keďže pri sebe nemali doklady, predviedli ich na oddelenie za účelom zistenia totožnosti.

"Cudzinci prekročili vonkajšiu hranicu z Ukrajiny do SR neoprávnene mimo hraničného priechodu a na našom území sa zdržiavali neoprávnene. Všetci boli zo Slovenska administratívne vyhostení," uzavrela Kopernická.