Quantcast
< sekcia Import

Pre chrípku uzatvorili niekoľko ďalších škôl v Prešovskom kraji

Ilustračné foto Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Chrípkové ochorenia v Prešovskom kraji sa podpísali počas 4. kalendárneho týždňa pod prerušenie vzdelávacieho procesu 10 materských a siedmich základných škôl.

Prešov 29. januára (TASR) - Akútne respiračné (ARO) a chrípke podobné ochorenia (CHPO) zatvorili počas tohto týždňa ďalšie školské zariadenia na území Prešovského samosprávneho kraja (PSK).

"V minulom kalendárnom týždni sme v okrese Prešov a Sabinov nemali zatvorenú ani jednu základnú školu (ZŠ) a materskú školu (MŠ). K dnešnému dňu ale evidujeme na základe hlásení zatvorené školské zariadenia, a to konkrétne ZŠ s MŠ v Brezovici, okres Sabinov a MŠ v Bretejovciach v Prešovskom okrese," informovala TASR Ida Hudáková z krajskej pobočky Regionálneho úradu verejného zdravotníctva.

ARO a CHPO sa počas uplynulého kalendárneho týždňa podpísali pod zatvorenie 17 školských zariadení na území PSK. Či je v prvých dňoch aktuálneho týždňa chorobnosť v jednotlivých okresoch naďalej na vzostupe, alebo poklese, dnes Hudáková konkretizovať nevedela. "Situáciu pravidelne monitorujeme, výsledky spracovávame, no za 5. kalendárny týždeň budú vyhodnotené až v piatok 1. februára," poznamenala.

Podľa posledných informácií majú od dnešného dňa chrípkové prázdniny aj žiaci ZŠ na Prostějovskej ulici v Prešove. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa prešovskej radnice Jana Jurčišinová. Do spomínaného školského zariadenia dnes neprišlo pre chorobu na vyučovanie približne 23 percent žiakov. "Ostatné školy hlásia podobne znížený počet žiakov kvôli chrípke, no situácia zatiaľ nie je kritická," konštatovala Jurčišinová.

Chrípkové ochorenia v kraji sa podpísali počas 4. kalendárneho týždňa pod prerušenie vzdelávacieho procesu 10 materských a siedmich základných škôl v okresoch Bardejov, Humenné, Kežmarok, Medzilaborce, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník a Vranov nad Topľou.