< sekcia Import

Londýnski policajti zasahovali na nepovolenej párty, 7 z nich zranili

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

K podobnému incidentu došlo aj minulý týždeň, keď sa pri zásahu na pouličnej párty na juhu Londýna zranilo 22 policajtov.

Londýn 4. júla (TASR) - Sedem policajtov utrpelo zranenia pri potýčkach s účastníkmi nepovolenej párty, ku ktorým došlo v noci z piatka na sobotu v západnej časti Londýna. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na vyhlásenie londýnskej Metropolitnej polície.

Účastníci nepovoleného večierka hádzali na policajtov po ich príchode tehly a ďalšie rôzne predmety. Po nevypočutej výzve na rozídenie sa privolali policajti posily.

Polícia uviedla, že pri potýčkach sa zranilo sedem jej príslušníkov. Informácie o závažnosti ich zranení neposkytla.

Británia v súčasnosti uvoľňuje obmedzenia pohybu, ktoré zaviedla pre pandémiu nového koronavírusu, v dôsledku čoho tamojšia polícia musí riešiť množstvo nepovolených párty či tzv. rave večierkov.

K podobnému incidentu došlo aj minulý týždeň, keď sa pri zásahu na pouličnej párty na juhu Londýna zranilo 22 policajtov. K potýčkam došlo aj na ďalšej párty v štvrti Notting Hill.

V Británii sa v sobotu po viac než troch mesiacoch obmedzení súvisiacich s koronavírusovou pandémiou opäť otvorili bary, reštaurácie, ale aj múzeá, kiná, knižnice a hotely.

Británia je najviac zasiahnutou európskou krajinou - evidujú tam približne 44.000 úmrtí na nový druh koronavírusu.