Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 12. jún 2024Meniny má Zlatko
< sekcia Import

Problematický úsek cesty na Kubínsku hoľu plánujú rozšíriť

Ilustračné foto. Foto: TASR - Michal Svítok

Mesto so Žilinským samosprávnym krajom (ŽSK) na projekt hľadajú zdroje financovania. Sumu odhadli na zhruba jeden milión eur.

Dolný Kubín 23. mája (TASR) - Problematický úzky úsek cesty na Kubínsku hoľu v Dolnom Kubíne plánujú rozšíriť. Mesto so Žilinským samosprávnym krajom (ŽSK) na projekt hľadajú zdroje financovania. Sumu odhadli na zhruba jeden milión eur. Informoval o tom dolnokubínsky primátor Ján Prílepok.

Podľa Prílepka nebolo jednoduché nájsť riešenie na rozšírenie cesty v Beňovej Lehote. "Najmä v sezóne býva v tomto mieste veľký problém najmä pre domácich obyvateľov dostať sa oproti množstvu áut smerujúcich na, alebo z Kubínskej hole. Podarilo sa nám pripraviť projekt na zatrubnenie a rozšírenie zhruba 90-metrového úseku, ktorý nahradí existujúci most. Ten patrí pod samosprávny kraj, vrátane celej cesty smerom nadol k mestu," vysvetlil primátor.

Po zatrubnení vznikne komunikácia voľnej šírky sedem metrov a chodník šírky dva metre. Prílepok dodal, že bolo veľmi náročné nájsť také technické riešenie, ktoré umožní rekonštrukciu bez zastavenia premávky (neexistuje obchádzka, pozn. TASR) a zároveň bude vyhovovať aj vodohospodárom.

"Teraz nás čaká proces stavebného povoľovania. Zároveň hľadáme spolu so ŽSK aj externé zdroje financovania projektu," uzavrel šéf dolnokubínskej radnice.