Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 22. september 2023Meniny má Móric
< sekcia Import

Reprezentantka Slovenska Jakubcová posilnila taliansku Ragusu

Ivana Jakubcová. Foto: TASR- Lukáš Grinaj

V jednej súťaži sa stretne aj so svojou spoluhráčkou v reprezentácii Miroslavou Mištinovou, ktorá pred niekoľkými dňami podpísala kontrakt s La Molisana Magnolia Campobasso.

Ragusa 10. júna (TASR) - Slovenská basketbalová reprezentantka Ivana Jakubcová sa po dvoch rokoch vracia do najvyššej talianskej súťaže. Dvadsaťosemročná pivotka sa dohodla na kontrakte s Virtusom Eirene Ragusa.

K štvrťfinalistovi talianskej Serie A1 sa presúva po sezóne vo francúzskom Union Féminine Angers Basket 49, kde mala priemer 5,3 bodu a 3,1 doskoku na zápas. S tímom sa dostala do štvrťfinále Európskeho pohára (Eurocup). "Som naozaj nadšená a vďačná za možnosť hrať za Ragusu. Klub má bohatú históriu, ktorej chcem pomôcť v pokračovaní. Tento tím má mnoho skvelých hráčok, s niektorými som mala už tú česť hrať. Vieme, že vytvoríme silnú a pozitívnu kultúru a spoločne dosiahneme klubové ciele," uviedla Jakubcová pre oficiálne facebookové konto klubu.

V jednej súťaži sa stretne aj so svojou spoluhráčkou v reprezentácii Miroslavou Mištinovou, ktorá pred niekoľkými dňami podpísala kontrakt s La Molisana Magnolia Campobasso. Obe hráčky sú súčasťou slovenského výberu, ktorý sa v týchto dňoch pripravuje na majstrovstvá Európy v Slovinsku a Izraeli (15. – 25. júna).