< sekcia Import

SME: Agentúru našli až v Brezne

Foto: Logo SME

Informuje o tom denník Sme.

Bratislava 25. septembra (TASR) - Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) sa po agentúre, ktorá by jej pripravila náborovú kampaň pre poistencov, musela poohliadnuť až v Brezne. Našla tu málo známu reklamnú firmu Infiniti Media, ktorú v roku 2011 viedol brat poslanca Smeru-SD a miestneho primátora Jaroslava Demiana. Firmu od roku 2008 oficiálne vlastní londýnska spoločnosť Westrod Finance Limited.

Súčasný slovenský konateľ agentúry Ján Kováč odmietol, že by išlo o schránkovú firmu. Agentúra zákazku získala bez vyhlásenia súťaže vo vestníku. Poisťovňa kampaň rozdelila na päť zákaziek, vďaka čomu si mohla vyberať z konkrétnych agentúr, ktoré oslovila.

VšZP kampaň rozdelila zámerne, chcela ju stihnúť do konca septembra, čo je termín, do ktorého môžu ľudia zmeniť poisťovňu. Šéf Transparency International Slovensko Gabriel Šípoš si myslí, že rozdelením kampane poisťovňa mohla obísť zákon a spochybňuje aj zmysel kampane. Téme sa venuje denník SME na strane jeden v článku "Agentúru našli až v Brezne".