\r\n
\r\n
\r\nKošice - Ústavný súd posúdi ústavnosť novely zákona, podľa ktorej môže Úrad verejného zdravotníctva pri tvorbe protipandemických opatrení prihliadať na digitálny COVID preukaz. Návrh skupiny opozičných poslancov Národnej rady v tejto veci prijal dnes na ďalšie konanie, zároveň ale nevyhovel návrhu na pozastavenie účinnosti tejto novely.
\r\n
\r\n
\r\nBratislava - Premiér Eduard Heger dnes vyzval ľudí nad 50 rokov na očkovanie proti ochoreniu COVID-19, pričom poukázal na to, že najviac končia v nemocniciach nezaočkovaní ľudia a očkovanie je preukázateľne najväčšou ochranou pred nakazením.
\r\n
\r\n
\r\nBratislava – Na Slovensku podali od 19. do 26. októbra tretiu dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19 v 66.304 prípadoch. V čakárni na túto dávku vakcíny je v súčasnosti 8822 osôb. Očkuje sa v 98 miestach, z nich sedem je veľkokapacitných očkovacích centier, 16 polikliník a 75 nemocníc. Po dnešnom rokovaní vlády o tom informoval minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.
\r\n
\r\n
\r\nBratislava - Prostredníctvom 19.658 vykonaných RT-PCR testov odhalili včera na Slovensku 4746 prípadov nákazy novým koronavírusom, čo je od januára najviac pozitívnych prípadov. Pribudlo tiež 22 obetí.
\r\n
\r\n
\r\nBratislava - Minister financií Igor Matovič nepríde so znížením DPH na energie. V Národnej rade dnes vyhlásil, že žiadny politik by nemal podľa neho odvahu daň následne zvýšiť a preto to považuje za trvalé opatrenie.
\r\n
\r\n
\r\nBratislava - Petíciu, aby sa na Slovensku nahradil jeden volebný obvod pre parlamentné voľby viacerými volebnými obvodmi pripravuje Združenie miest a obcí Slovenska. Pre TASR to potvrdil ústredný riaditeľ Kancelárie ZMOS-u Michal Kaliňák. Zámerom podľa neho je, aby si občania mohli do Národnej rady zvoliť poslancov z regiónov, ktorých poznajú a ktorí dokážu riešiť potreby konkrétnej časti Slovenska.
\r\n
\r\n
\r\nLuxemburg - Súdny dvor Európskej únie so sídlom v Luxemburgu dnes rozhodol, že Poľsko musí platiť denne penále vo výške jeden milión eur v súvislosti so spornými súdnymi reformami.
\r\n
\r\n
\r\nKyjev - Ukrajina po prvý raz použila proti proruským separatistom v Donbase jedno z bezpilotných lietadiel Bayraktar, ktoré Kyjev nedávno kúpil od Turecka. Informoval o tom dnes na Facebooku generálny štáb ukrajinskej armády.
\r\n
\r\n
\r\nLuxemburg - Luxemburský premiér Xavier Bettel dnes priznal, že mal konať \"inak\" po obvineniach, že okopíroval časti svojej univerzitnej práce. Podľa portálu Reporter.lu mala Bettelova dizertačná práca celkovo 56 strán, z ktorých sa okopírované pasáže nachádzali na 54 stranách.
\r\n
\r\n
Luxemburský premiér Xavier Bettel, archívna snímka.
Foto: TASR/AP

\r\n
\r\n
\r\nWashington - V Spojených štátoch vystavili vôbec prvý cestovný pas s označením pohlavia \"X\" pre osoby, ktoré sa neidentifikujú ani ako muži, ani ako ženy. S odvolaním sa na americké ministerstvo zahraničných vecí o tom informovala agentúra AP.
\r\n
\r\n
\r\nBratislava - V zápasoch 4. kola Slovenského pohára - Slovnaft Cupu zvíťazili futbalisti ŠK Slovan Bratislava na ihrisku Slávie TU Košice 5:0, AS Trenčín vyhral na ihrisku TJD Príbelce 3:0 a futbalisti Humenného zvíťazili v Galante nad tamojším Slovanom 2:1.\n"],"articleBody":"Bratislava 27. októbra (TASR) - Stručný prehľad najdôležitejších správ zo servisov TASR v stredu 27. októbra 2021 - 17.45 h.\r\n\r\n\r\nBratislava - Po dvoch dňoch diskusií dnes podvečer Národná rada vyjadrila nesúhlas s návrhom na vyslovenie nedôvery vicepremiérovi a ministrovi hospodárstva Richardovi Sulíkovi, ktorý inicioval opozičný Smer. Návrh podporilo 50 poslancov, proti ich bolo 84 a jeden sa hlasovania zdržal. \r\n\r\n\r\nNitra - Prezidentka Zuzana Čaputová sa bude snažiť urýchliť zmeny, ktoré by mali smerovať k zmene pracovných podmienok pre opatrovateľov a opatrovateľky. Ako povedala počas dnešnej návštevy Seniorcentra Správy zariadení sociálnych služieb v Nitre, súčasné ohodnotenie práce opatrovateľov im nedokáže zabezpečiť dôstojný život, preto pracuje 25.000 slovenských opatrovateliek v zahraničí.\r\n\r\n\r\nBratislava - Slovensko sa na základe COVID automatu od pondelka 1. novembra výrazne zafarbí do bordovo-čierna. V aktuálnej epidemiologickej situácii bude v treťom stupni ohrozenia, teda čiernych 24 okresov, v bordovej fáze bude 39 okresov, osem okresov bude červených a rovnako osem bude aj oranžových okresov. Vláda o tom rozhodla na svojom dnešnom rokovaní na základe aktuálnej rizikovosti. \r\n\r\n!function(){\"use strict\";window.addEventListener(\"message\",(function(e){if(void 0!==e.data[\"datawrapper-height\"]){var t=document.querySelectorAll(\"iframe\");for(var a in e.data[\"datawrapper-height\"])for(var r=0;r
< sekcia Import

Správy TASR - 17.45: Stručný prehľad najdôležitejších udalostí

Kombo snímka. Foto: TASR/Teraz.sk

Teraz.sk ponúka prehľad najdôležitejších udalostí podľa TASR.

Bratislava 27. októbra (TASR) - Stručný prehľad najdôležitejších správ zo servisov TASR v stredu 27. októbra 2021 - 17.45 h.


Bratislava - Po dvoch dňoch diskusií dnes podvečer Národná rada vyjadrila nesúhlas s návrhom na vyslovenie nedôvery vicepremiérovi a ministrovi hospodárstva Richardovi Sulíkovi, ktorý inicioval opozičný Smer. Návrh podporilo 50 poslancov, proti ich bolo 84 a jeden sa hlasovania zdržal.


Nitra - Prezidentka Zuzana Čaputová sa bude snažiť urýchliť zmeny, ktoré by mali smerovať k zmene pracovných podmienok pre opatrovateľov a opatrovateľky. Ako povedala počas dnešnej návštevy Seniorcentra Správy zariadení sociálnych služieb v Nitre, súčasné ohodnotenie práce opatrovateľov im nedokáže zabezpečiť dôstojný život, preto pracuje 25.000 slovenských opatrovateliek v zahraničí.


Bratislava - Slovensko sa na základe COVID automatu od pondelka 1. novembra výrazne zafarbí do bordovo-čierna. V aktuálnej epidemiologickej situácii bude v treťom stupni ohrozenia, teda čiernych 24 okresov, v bordovej fáze bude 39 okresov, osem okresov bude červených a rovnako osem bude aj oranžových okresov. Vláda o tom rozhodla na svojom dnešnom rokovaní na základe aktuálnej rizikovosti.
Košice - Ústavný súd posúdi ústavnosť novely zákona, podľa ktorej môže Úrad verejného zdravotníctva pri tvorbe protipandemických opatrení prihliadať na digitálny COVID preukaz. Návrh skupiny opozičných poslancov Národnej rady v tejto veci prijal dnes na ďalšie konanie, zároveň ale nevyhovel návrhu na pozastavenie účinnosti tejto novely.


Bratislava - Premiér Eduard Heger dnes vyzval ľudí nad 50 rokov na očkovanie proti ochoreniu COVID-19, pričom poukázal na to, že najviac končia v nemocniciach nezaočkovaní ľudia a očkovanie je preukázateľne najväčšou ochranou pred nakazením.


Bratislava – Na Slovensku podali od 19. do 26. októbra tretiu dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19 v 66.304 prípadoch. V čakárni na túto dávku vakcíny je v súčasnosti 8822 osôb. Očkuje sa v 98 miestach, z nich sedem je veľkokapacitných očkovacích centier, 16 polikliník a 75 nemocníc. Po dnešnom rokovaní vlády o tom informoval minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.


Bratislava - Prostredníctvom 19.658 vykonaných RT-PCR testov odhalili včera na Slovensku 4746 prípadov nákazy novým koronavírusom, čo je od januára najviac pozitívnych prípadov. Pribudlo tiež 22 obetí.


Bratislava - Minister financií Igor Matovič nepríde so znížením DPH na energie. V Národnej rade dnes vyhlásil, že žiadny politik by nemal podľa neho odvahu daň následne zvýšiť a preto to považuje za trvalé opatrenie.


Bratislava - Petíciu, aby sa na Slovensku nahradil jeden volebný obvod pre parlamentné voľby viacerými volebnými obvodmi pripravuje Združenie miest a obcí Slovenska. Pre TASR to potvrdil ústredný riaditeľ Kancelárie ZMOS-u Michal Kaliňák. Zámerom podľa neho je, aby si občania mohli do Národnej rady zvoliť poslancov z regiónov, ktorých poznajú a ktorí dokážu riešiť potreby konkrétnej časti Slovenska.


Luxemburg - Súdny dvor Európskej únie so sídlom v Luxemburgu dnes rozhodol, že Poľsko musí platiť denne penále vo výške jeden milión eur v súvislosti so spornými súdnymi reformami.


Kyjev - Ukrajina po prvý raz použila proti proruským separatistom v Donbase jedno z bezpilotných lietadiel Bayraktar, ktoré Kyjev nedávno kúpil od Turecka. Informoval o tom dnes na Facebooku generálny štáb ukrajinskej armády.


Luxemburg - Luxemburský premiér Xavier Bettel dnes priznal, že mal konať "inak" po obvineniach, že okopíroval časti svojej univerzitnej práce. Podľa portálu Reporter.lu mala Bettelova dizertačná práca celkovo 56 strán, z ktorých sa okopírované pasáže nachádzali na 54 stranách.

Luxemburský premiér Xavier Bettel, archívna snímka.
Foto: TASR/APWashington - V Spojených štátoch vystavili vôbec prvý cestovný pas s označením pohlavia "X" pre osoby, ktoré sa neidentifikujú ani ako muži, ani ako ženy. S odvolaním sa na americké ministerstvo zahraničných vecí o tom informovala agentúra AP.


Bratislava - V zápasoch 4. kola Slovenského pohára - Slovnaft Cupu zvíťazili futbalisti ŠK Slovan Bratislava na ihrisku Slávie TU Košice 5:0, AS Trenčín vyhral na ihrisku TJD Príbelce 3:0 a futbalisti Humenného zvíťazili v Galante nad tamojším Slovanom 2:1.