Quantcast
< sekcia Import

Malá synagóga v Trnave prináša výstavu fotografií Jana Saudeka

Hudobným hosťom večera bude spevák a gitarista Graeme Mark Donaldson zo Severného Írska.

Trnava 1. augusta (TASR) - Malá synagóga v Trnave prináša pod názvom "Starý, hnusný, ale samec" na Slovensko exkluzívnu výstavu diel českého fotografa Jana Saudeka. Jej otvorenie sa uskutoční dnes o 19.00 h v rámci pravidelného štvrtkového Večera priateľov umenia. Povedie ho slovenský literárny znalec Dado Nagy. Hudobným hosťom večera bude spevák a gitarista Graeme Mark Donaldson zo Severného Írska. Výstava potrvá do 29. septembra.

"Organizovať predajné výstavy autora, akým je Jan Saudek, je pre každého galeristu výzvou a zároveň obrovským snom. Len málo autorov vzbudzuje toľko rôznorodých a kontroverzných reakcií odborného a laického publika na celom svete ako práve Jan Saudek," komentoval pripravované výstavy v Trnave a Bratislave galerista Norbert Šlachta, ktorý vedie unikátny projekt rekonštruovanej Malej synagógy v Trnave. Šlachta je galeristom Karola Kállaya, Fedora Nemca a Sáry Saudkovej. Na Slovensko ako prvý priniesol fotografie známeho českého hudobníka Jiřího Stivína a medzi jeho úspechy patrí aj získanie dôvery svetovo rešpektovaného fotografa Yuriho Dojca.

Exkluzívnymi partnermi výstav v Trnave a Bratislave sa stali súkromná Nemocnica s poliklinikou (NsP) Medissimo a súkromná očná klinika NeoVízia Bratislava. Vernisáž výstavy v Bratislave sa uskutoční začiatkom októbra a výstava v priestoroch NsP Medissimo a NeoVízia bude inštalovaná od 2. októbra.