Quantcast
< sekcia Import

V prvom polroku horelo v Trnavskom kraji najčastejšie v sobotu

Ilustračná snímka. Foto: TASR Lukáš Grinaj

Počty výjazdov však klesli iba na okresných riaditeľstvách Galanta, Trnava, Senica a Skalica, v Dunajskej Strede a Piešťanoch mali za uplynulých šesť mesiacov viac práce ako vlani.

Trnava 11. augusta (TASR) – Spolu 1624 výjazdov k nahláseným udalostiam absolvovali hasiči Trnavského kraja počas prvého polroka 2022. Je to o 134 menej ako v rovnakom období predchádzajúceho roka. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) SR v Trnave Lena Košťálová. Ku koncu júna vykonávalo štátnu službu v kraji dohromady 351 príslušníkov HaZZ.

Počty výjazdov však klesli iba na okresných riaditeľstvách Galanta, Trnava, Senica a Skalica, v Dunajskej Strede a Piešťanoch mali za uplynulých šesť mesiacov viac práce ako vlani. Najväčší počet výjazdov mala hasičská stanica v Trnave – 444 (27,34 %), na poslednom mieste rebríčka je okres Skalica s 89 výjazdmi (5,49 %). Príslušníci boli najčastejšie prizvaní k požiarom, spolu 595-krát (najviac 115 v Galante), asistovali pri 473 dopravných nehodách (najviac 126 v Trnave) a pri 465 prípadoch technickej pomoci (najviac 144 v Trnave). Zostatok tvoria iné výjazdy.

"Z podrobnejšej analýzy zásahovej činnosti vyplynulo, že počet usmrtených dospelých osôb pri udalostiach sa vyšplhal na 42, príslušníci poskytli predlekársku prvú pomoc 429 dospelým osobám a 21 deťom a že celkový počet zachránených dospelých osôb bol 688 a 58 detí," uviedla Košťálová. Najviac výjazdov pritom bolo v marci. Ako najkritickejšie hodiny dňa pre dopravné nehody sa ukázalo rozmedzie medzi 7.00 a 19.00 h, pri požiaroch to bolo od 13.00 do 20.00 h. Požiare boli najčastejšie v prvom polroku nahlasované v sobotu a dopravné nehody v piatok.