Sobota 15. jún 2024Meniny má Vít
< sekcia Import

Vodní pólisti z Maďarska prišli o šancu na štvrté zlato na OH

Na snímke smutný maďarský vodný pólista Balazs Harai po prehre s Talianskom Foto: TASR/AP

V treťom štvrťfinále ich vyradili po výhre 11:9 Taliani.

Londýn 8. augusta (TASR) - Vodní pólisti Čiernej Hory sa v stredu stali prvými semifinalistami olympijského turnaja v Londýne, keď vo štvrťfinále zdolali Španielov 11:9.

Víťazi mali štvorgólový náskok pred poslednou štvrtinou, ktorú prehrali 1:3. Majú šancu na zisk prvej olympijskej medaily od vzniku samostatnosti.

V druhom štvrťfinále zvíťazili Srbi nad Austráliou o tri góly 11:8 a kvalifikovali sa medzi elitné kvarteto.

Trojnásobní obhajcovia olympijského zlata z Maďarska na turnaji končia. V treťom štvrťfinále ich vyradili po výhre 11:9 Taliani. Taliani tak zničili nádeje na štvrté maďarské zlato v sérii. V boji o finále sa stretnú so Srbmi. Talianski majstri sveta strelili dva góly v poslednej minúte a mohli sa tešiť z postupu.