< sekcia

Polícia vyšetruje krádež približne 40.000 eur z auta v Poprade

Na snímke rozbité okno na aute, z ktorého bola odcudzená suma 40 tisíc eur v Poprade 4. augusta 2021. Foto: Facebook Polícia SR - Prešovskýkraj

Páchateľ rozbil okno na zadných dverách auta, následne zo sedadla zobral ruksak s peniazmi a odišiel.

Poprad 4. augusta (TASR) - Krádež peňazí v hodnote približne 40.000 eur z osobného auta vyšetrujú popradskí kriminalisti. TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Daniel Džobanik.

Ku krádeži došlo podľa jeho slov v utorok (3. 8.) krátko popoludní na Ulici Dominika Tatarku v Poprade. Do svojho auta zaparkovaného na ceste nastúpila Popradčanka a na zadné sedadla dala ruksak, v ktorom okrem jej osobných vecí boli aj peniaze rôznych mien, spolu v hodnote približne 40.000 eur."Ešte predtým, ako sa s autom pohla, tlačidlom na dverách ho zvnútra uzamkla. Keď sa však pohla dopredu, asi po metri sa jej na aute uvoľnilo a odpadlo pravé predné koleso. Vtedy k autu pristúpil neznámy páchateľ, ktorý sa pokúsil otvoriť dvere, čo sa mu však nepodarilo, keďže boli zamknuté. Rozbil preto okno na zadných dverách a zo sedadla zobral ruksak s peniazmi a odišiel," uviedol Džobanik s tým, že páchateľ poškodenú počas celej krádeže nijako neoslovil.

Popradský vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre zločin krádeže a prečin poškodzovania cudzej veci.