< sekcia KHL

Čajkovský strelil za Dinamo Moskva čistý hetrik

Michal Čajkovský, archívna snímka. Foto: TASR Martin Baumann

Dinamo zvíťazilo v treťom stretnutí za sebou. V tabuľke Západnej konferencie mu patrí štvrtá priečka.

Moskva 29. januára (TASR) - Slovenský hokejový obranca Michal Čajkovský strelil čistý hetrik v rozmedzí jedenástich minút a výrazne sa podieľal na víťazstve Dinama Moskva nad HK Soči 4:0 v piatkovom zápase KHL.

Čajkovský otvoril skóre duelu po 19 sekundách druhej tretiny, ďalšie dva zásahy pridal v 25. a 31. minúte. Všetky dosiahol za rovnovážneho stavu hráčov na ľadovej ploche. Dvadsaťosemročný bek nazbieral v 49 zápasoch sezóny 23 bodov (11+22).

Severstaľ Čerepovec v zostave so slovenským útočníkom Adamom Liškom vyhral na ľade posledného tímu Západnej konferencie Dinama Riga 3:2. Zvíťazil iba v druhom z uplynulých šiestich duelov, no drží siedmu pozíciu zaručujúcu účasť v play off.