Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica
< sekcia KHL

Čajkovský získal premiérovo ocenenie pre najlepšieho obrancu týždňa

Michal Čajkovský, archívna snímka. Foto: TASR Martin Palkovič

Čajkovský na seba upozornil predovšetkým čistým hetrikom v druhej tretine súboja proti HK Soči.

Moskva 1. februára (TASR) - Slovenského hráča Dinama Moskva Michala Čajkovského vyhlásili za najlepšieho obrancu týždňa v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL). Ocenenie získal premiérovo.

Čajkovský na seba upozornil predovšetkým čistým hetrikom v druhej tretine súboja proti HK Soči (4:0). Bol to nielen jeho prvý trojgólový zápis v súťaži, ale zároveň to bol i najrýchlejší klubový hetrik v KHL. Slovenský obranca ho dosiahol za 10 minút a 26 sekúnd.

Okrem súboja proti Soči nastúpil uplynulý týždeň Čajkovský aj v úspešnom stretnutí proti lídrovi Západnej konferencie CSKA Moskva, ktoré Dinamo vyhralo 4:1. V zápase nebodoval, no taktiež sa v hodnotení plus mínus ocitol v kladných hodnotách. Informáciu zverejnil oficiálny server KHL.